اخبار روز - اخبار سیاسی

بیانیه واتیکان پس از دیدار پاپ با آیت‌الله سیستانی

واتیکان در پی دیدار آیت الله سیستانی و پاپ فرانسیس، بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: در این دیدار صمیمی که حدود پنجاه و چهار دقیقه به طول انجامید، پدر اقدس بر اهمیت همکاری و دوستی بین فرقه‌های دینی تاکید کردند تا از طریق توسعه احترام متبادل و گفتگو بتوانیم در خیر عراق و منطقه و همه بشریت سهیم باشیم.
۲ دقیقه پیش
اخبار سیاسی

ایران تیتانیوم تولید می‌کند

با همت و تلاش متخصصان سازمان انرژی اتمی ایران، اولین قرارداد فروش میلگرد‌های تیتانیوم گرید پزشکی با یکی ازشرکت‌های تولید ایمپلنت‌های ارتوپدی منعقد شد و بدین ترتیب، ایران در زمره کشور‌های تولیدکننده فلز تیتانیوم قرار گرفت.
۵۸ دقیقه پیش
اخبار سیاسی

غریب‌آبادی: ۳ کشور اروپایی به خود فرصت دادند

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد بیانیه سه کشور اروپایی راجع به دلیل توقف فرایند قطعنامه در شورای حکام، گفت: سه کشور ادعا کرده اند با این اقدام خود فرصت دیگری به ایران و آژانس دادند تا به کار خود در مورد برخی موضوعات ادامه دهند و حق خود را برای درخواست جلسه فوق العاده شورای حکام در هر زمانی محفوظ می‌دارند.
۱ ساعت پیش
اخبار سیاسی

آلمان نیروگاه‌های هسته‌ای خود را تعطیل می‌کند

آلمان در نظر دارد نیروگاه‌های هسته‌ای خود را تا قبل از پایان سال ۲۰۲۲، تعطیل کند.
۱ ساعت پیش
اخبار سیاسی

سرمایه‌های کشور باید برای مردم هزینه شوند

امام‌جمعه زاهدان گفت: مسئولان امر فعلا به فکر جا‌های دیگر نباشند، بلکه فکری به حال ملت خودشان بردارند که از بیکاری و گرسنگی رنج می‌برند. گزارش‌هایی داریم که برخی از مردم حتی پول نان را ندارند و نان خودشان را از نانوایی‌ها قرض می‌کنند. مسئولین باید سیاست‌ها را به نحوی تنظیم کنند که بیشتر از این بر ملت فشار وارد نشود.
۲ ساعت پیش
اخبار سیاسی

علی مطهری: در انتخابات ۱۴۰۰ مستقل وارد شدم

علی مطهری در رابطه با حضورش در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: من خودم را اصلح می‌دانم گرچه ممکن است برخی کاندیدا‌ها از جنبه‌های دیگری از من قوی‌تر باشند، اما من درباره خودم احساس می‌کنم در مجموع تواناتر و قوی ترم و بیشتر به مصلحت کشور است که این سکان را کسی مثل من به دست گیرد.
۲ ساعت پیش
اخبار سیاسی

توصیه و تصویری از آیت‌الله جنتی حین درخت‌کاری

دبیر شورای نگهبان همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی ضمن کاشت یک اصله نهال گفت: باید هر چه می‌توانیم فضای جامعه را با درخت و سبزه شاد کنیم و فرهنگ درختکاری و کشاورزی را ترویج کرده و کسانی که در این راه گام برمی‌دارند را مورد تقدیر قرار دهیم.
۲ ساعت پیش
اخبار سیاسی

روحانی: نمی‌توانیم بگوییم شب عید خرید نروید

رییس جمهور گفت: الان که شرایط را می‌بینیم جز یک استان که به دلیل همجواری با کشور دیگری و رفت‌وآمد‌ها به آن گرفتار ویروس جهش‌یافته شده، سایر استان‌های کشور وضعیت و شرایطی نسبتا خوبی دارند.
۲ ساعت پیش
اخبار سیاسی

بیانیه دفتر آیت‌الله سیستانی درباره دیدار با پاپ

​دفتر حضرت آیت الله العظمی سیستانی در نجف اشرف امروز (شنبه) بیانیه‌ای درباره دیدار مرجع عالیقدر شیعیان با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان صادر کرد.
۳ ساعت پیش
اخبار سیاسی

حمله به عین‌الاسد را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم

وزیر دفاع آمریکا گفت که واشنگتن در حال ارزیابی و شناسایی عاملان حمله راکتی به پایگاه عین‌الاسد در عراق است تا در زمان و مکان مناسب به آن پاسخ دهد.
۳ ساعت پیش
اخبار سیاسی

سونامی کرونای جهش‌یافته در خوزستان

ودئویی از ترافیک آمبولانس‌ها و ازدحام بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های اهواز را با هم ببینیم.
۳ ساعت پیش
اخبار سیاسی

جریان سیاسی جدید؛ دوگانه مذاکره - نامذاکره

ربیعی سخنگوی دولت تاکید کرد: ما نیازمندیم که در سیاست داخلی ایجاد فضایی آرام و گسترش تسهیل‌گری برای کنش اجتماعی مردم و نیز در عرصه اقتصادی مقاوم کردن اقتصاد همزمان با تلاش برای رشد و توسعه را دنبال کنیم.
۴ ساعت پیش
اخبار سیاسی

پاپ فرانسیس با آیت‌الله سیستانی دیدار کرد

رهبر کاتولیک‌های جهان که برای دیدار با آیت‌الله سیستانی، از مراجع شیعیان، وارد شهر نجف اشرف شد، با ورود به منزل این مرجع تقلید، دیدار و گفتگو کرد.
۴ ساعت پیش
اخبار سیاسی

دلیل معطلی ۳۰۰میلیون دلار اعتبار خرید دارو

رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 300 میلیون دلار اعتبار برای خرید دارو از چین و هند تخصیص و تامین شده داریم اما در نقل و انتقال پول دچار مشکل هستیم. به نظر می‌رسد بیشتر مشکل مربوط به تحریم‌های بانکی حاصل از FATF است.
۵ ساعت پیش
اخبار سیاسی

از ایجاد عطش برای واکسیناسیون پرهیز کنیم

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: از ایجاد عطش نسنجیده برای واکسیناسیون پرهیز کنیم و تا مهیا شدن شرایط مناسب و تولید انبوه واکسن داخلی، برای واردات واکسن خارجی از منابع معتبر و مطمئن، واکسن خریداری کنیم.
۵ ساعت پیش
اخبار سیاسی

میانجی ایرلندی برجام در تهران

وزیر امور خارجه ایرلند با توجه به نقش کشورش به عنوان تسهیل‌کننده اجرای برجام به تهران سفر و با رئیس‌جمهور ایران دیدار می‌کند.
۵ ساعت پیش
اخبار سیاسی

آثار سیاسی - مذهبی سفر پاپ به عراق

سیدعلی خرم استاد دانشگاه حقوق بین‌الملل در آرمان ملی نوشت: سفر پاپ رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق دارای وجوه گوناگون است. از دید مذهبی، پاپ می‌خواهد نشان دهد که واتیکان فقط به کشورهای کاتولیک ثروتمند در غرب عنایت ندارد بلکه هر کجا مسیحیان به مرارت بیفتند، پاپ توجه کافی دارد و در اولین فرصت به اقلیت 5/1 میلیون نفری مسیحی عراق می‌پردازد.
۶ ساعت پیش
اخبار سیاسی

سرانجامِ مناقشه جاریِ ایران و غرب بر سر برجام

احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی در روزنامه آرمان ملی نوشت: رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیپلماتی بسیار ماهر و زیرک و پیچیده به نظر می‌رسد. به نظرم مهارت دیپلماتیک وی بود که مانع بروز بحران تازه‌ای بین جمهوری اسلامی و متحدان غربی در اجلاس جاری شورای حکام آژانس شد.
۶ ساعت پیش
اخبار سیاسی

احمدی‌نژاد آمده تا فضا را غبارآلود کند؟!

محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ نیز برای عرض‌اندام خواهد آمد. او تحرکات انتخاباتی خود را آغاز کرده و تلاش ویژه‌ای می‌کند تا به صدر اخبار بازگردد. احمدی‌نژاد مثل همیشه رفتار‌های جنجالی را برای جلب کردن توجهات به خود انتخاب می‌کند که نمونه آن را در ماجرای اختلاف با حداد عادل دیدم.
۶ ساعت پیش
اخبار سیاسی

زائر صلح؛ سفر «پاپ» به عراق در میانه بحران‌ها

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در سفری تاریخی و چهار روزه به عراق رفته است تا این سفر فتح بابی در راستای نزدیکی ادیان و مذاهب به یکدیگر باشد.
۶ ساعت پیش
اخبار سیاسی

دولت و مساله انحلال جمعیت امام علی(ع)

کامبیز نوروزی؛ حقوق‌دان در روزنامه شرق نوشت: تلاش و ابتکار عمل دولت آقای حسن روحانی برای انحلال جمعیت امام علی (ع) نقطه‌ای تیره در کارنامه دولت از حیث نقض حقوق شهروندی و مقابله با مشارکت عمومی در قالب نهادهای مدنی است.
۶ ساعت پیش
اخبار سیاسی

اصولگرایان منتظر انتخابات ۱۴۰۰ هستند؟

اعضای اصولگرای مجمع تشخیص مصلحت نظام با دلایل گوناگون مشغول وقت‌کشی در رابطه با تعیین تکلیف لوایح FATF هستند تا منتظر نتایج انتخابات ۱۴۰۰ بماند؛ از این‌رو علی مطهری معتقد است که وقتی تندروها به قدرت برسند هم FATF تصویب می‌شود هم با آمریکا رابطه خواهند داشت.

کنایه به نمایدگان درباره وام مسکن ۷۰میلیونی

هفته گذشته مجلس تصویب کرد که ۷۰ میلیون تومان وام ازدواج بدهند به زوج‌ها. آیا این عدد با هزینه راه‌اندازی یک خانواده در ایران امروز، هیچ نسبتی دارد؟
۷ ساعت پیش
اخبار سیاسی

عناوین روزنامه‌های امروز

روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
۷ ساعت پیش
اخبار سیاسی

بایدن، وضعیت اضطراری در قبال ایران را تمدید کرد

رئیس‌جمهور آمریکا بامداد شنبه در نامه‌ای به روسای دو مجلس قانونگذار آمریکا وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را تمدید کرد.
۱۱ ساعت پیش
اخبار سیاسی
نظرسنجی
درباره قرنطینه برخی استان‌ها مثل گیلان و مازندران، چه نظری دارید؟
خوب و به موقع بود
کار مناسبی است که دیر انجام شده
قرنطینه کمکی به کنترل بیماری نمی‎‌کند
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج