هشدار اردن درباره اجرای طرح الحاق کرانه باختری
۱۰۰۱۶۸۸
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۸
۶۱۶۱
«ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن روز سه‌شنبه به مقام‌های صهیونیستی هشدار داد که در صورت الحاق کرانه باختری و دره اردن به سرزمین‌های اشغالی این اقدام تل‌آویو بدون پاسخ نخواهد ماند.

ایرنا: «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن روز سه‌شنبه به مقام‌های صهیونیستی هشدار داد که در صورت الحاق کرانه باختری و دره اردن به سرزمین‌های اشغالی این اقدام تل‌آویو بدون پاسخ نخواهد ماند.

به نوشته روزنامه الرأی اردن، الصفدی افزود: اجرای طرح الحاق کرانه باختری از سوی اسرائیل باعث وقوع منازعه سختی خواهد شد و امکان گزینه راه‌حل دو کشوری را ناممکن خواهد کرد و باعث از بین رفتن همه فرصت‌های برقراری صلحی جامع خواهد شد و نهادینه‌ شدن تبعیض نژادی را اجتناب ناپذیر می‌کند.

هشدار اردن درباره اجرای طرح الحاق کرانه باختری

وی هشدار داد که اجرای این تصمیم عواقب وخیمی بر تلاش‌های صورت گرفته برای برقراری صلح منطقه‌ای و نیز بر روابط أمان و تل آویو تأثیر خواهد گذاشت.

وزیر خارجه اردن همچنین از جامعه جهانی خواست تا مانع از اجرای تصمیم رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی فلسطینی شوند و از صلح و حقوق بین المللی حمایت کنند.

طرح صلح «دونالد ترامپ» که به «معامله قرن» معرفی شده است، چند ماه پیش منتشر و موجب خشم فلسطینیان و رد آن از سوی جامعه بین‌المللی شد.

در این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند.

رژیم صهیونیستی قصد دارد از ماه آینده میلادی بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را که در جنگ ۱۹۶۷ میلادی به اشغال خود درآورده به قلمرو خاکی خود ضمیمه کند.

برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای تصمیم رژیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری، اساس روابط خود با تل آویو را تغییر خواهند داد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1399/03/14
اردن اینقدرکاسه لیسی اسراییل کرد این جوابش ودپد قابل توجه مسولین امریکایی وابسته غرب زده پادو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج