رقابت مسی و رونالدو در سطح مریخ و مشتری!
۱۰۰۱۹۹۷
۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
۱۲۴۹
لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در این دو دهه معنای تازه ای به امر گلزنی در فوتبال داده اند.

ورزش سه: لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در این دو دهه معنای تازه ای به امر گلزنی در فوتبال داده اند.

شاید مهم ترین نکته تفاوت قابل توجه تعداد گل های برنده های کفش طلا در سال های اخیر باشد. به عنوان مثال در سال 2004 تیری آنری با زدن 39 گل عنوان بهترین گلزن سال را به خود اختصاص داد، اما در سال ها اخیر و با ظهور فوق ستاره هایی مانند لیونل مسی و کریستیانو رونالدو استاندارد به شکل عجیبی افزایش یافته و حتی یک سال ستاره آرژانتینی موفق شد 73 گل نیز در عرصه باشگاهی به ثمر برساند.

در این سالها لیونل مسی و رونالدو تعریف تازه ای به امر گلزنی در فوتبال بخشیده اند و این اعترافی است که بارها شاید از بهترین گلزنان تاریخ نیز شنیده ایم. تا پیش از ظهور این دو بازیکن، در بسیاری از فصول آمار بهترین گلزنان بین 30 تا 40 گل بود، اما به یکباره این دو فوق ستاره آمار را حتی تا بالای 70 گل نیز افزایش دادند.

رقابت مسی و رونالدو در سطح مریخ و مشتری!

لیونل مسی در سال 2012 در مجموع یک فصل رکورد 85 گل گرد مولر را نیز از آن خود کرد و در رده باشگاهی رقم فوق العاده 73 گل را به ثبت رساند. رونالدو نیز چیزی کم از این فوق ستاره نداشته و حتی در سال 2014 تا مرز 61 گل نیز پیش رفته است.

در واقع همین آمار موید تفاوت مسی و رونالدو با دیگر فوق ستاره های تاریخ است. در این سال ها، مسی و رونالدو به جز یک فصل که عنوان بهترین گلزن را تقدیم لوییس سوارز کردند، همیشه در بهترین رتبه قرار داشته اند.

به عنوان مثال مسی در این سالها 5 بار موفق به زدن بالای 50 گل شده و جالب اینجاست به قدری رقیب او آماده بود که حتی یک بار علیرغم این آمار کفش طلا را به او واگذار کرده است.

این شرایط برای رونالدو نیز متفاوت نبوده و او 6 بار بالای 50 گل به ثمر رسانده است. باورش آسان نیست اما او در سال 2012 در حالی کورس را به مسی 73 گله واگذار کرد که خودش 60 بار موفق به گلزنی شده بود.

رقابت مسی و رونالدو در سطح مریخ و مشتری!

اولین بار در سال 2007 بود که رونالدو با درخشش در لباس یونایتد موفق شد در طول یک فصل 42 بار دروازه رقبا را باز کند و در واقع آن سال را می توان فصل آغازین رقابت تاریخی او و مسی خطاب کرد. در دو فصل بعدی و با بارسلونای فوق العاده تحت هدایت پپ گواردیولا، لیونل مسی 38 و 47 گل به ثمر رساند و عنوان بهترین گلزن را از آن خود کرد.

اما دوباره نوبت درخشش رونالدو فرا رسید و او زیر نظر ژوزه مورینیو و در تیم فوق العاده آن فصل رئال 53 گل زد. این تغییر توازن قدرت موجب خشم لیونل مسی شد تا در سال 2012، او با رقم خیره کننده و اعجاب انگیز 73 گل، تاریخ را تغییر دهد و بالاترین میزان گلزنی در یک فصل را به ثبت برساند. سال بعد باز هم نوبت کاپیتان بارسا بود و او این بار نیز 60 بار موفق به گلزنی شد.

رقابت مسی و رونالدو در سطح مریخ و مشتری!

اما دوران درخشان رونالدو در ادامه فرا رسید و در سال های 2014 و 2015، او با زدن 51 و 61 گل بی رقیب رتبه اول را به خود اختصاص داد.

اما مهمان ناخوانده این لیست لوییس سوارز بود که در سال 2015 موفق به زدن 51 گل شد و بالاتر از رونالدو کفش طلا را از آن خود کرد. نکته جالب، قرار گرفتن مسی در رتبه پنجم جدول آن سال بود.

در سه فصل اخیر شرایط مانند گذشته بود و ستاره بارسا با زدن به ترتیب 54، 45 و 51 گل، جایزه بهترین گلزن را به خود اختصاص داد. اما امسال مسی 11 گل از رابرت لواندوفسکی 43 گله کمتر زده و به نظر می رسد ستاره لهستانی شانس فراوانی برای کسب جایزه بهترین گلزن فصل دارد.

رقابت مسی و رونالدو در سطح مریخ و مشتری!

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج