به رودخانه کرج نزدیک نشوید
۱۰۰۶۳۶۱
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۲
۵۳۴۲ 
مدیرکل مدیریت بحران البرز با اشاره به تعطیلات پایان هفته و احتمال افزایش جمعیت اطراف رودخانه کرج، از مسافران و گردشگران خواست به هشدارهای ایمنی توجه کرده و به رودخانه کرج نزدیک نشوند.

ایسنا: مدیرکل مدیریت بحران البرز با اشاره به تعطیلات پایان هفته و احتمال افزایش جمعیت اطراف رودخانه کرج، از مسافران و گردشگران خواست به هشدارهای ایمنی توجه کرده و به رودخانه کرج نزدیک نشوند.

محمدرضا فلاح‌نژاد  گفت: با توجه به تعطیلات پایان هفته جاری، پیش‌بینی می‌شود جمعیت اطراف رودخانه‌های استان به خصوص رودخانه کرج که در مسیر پرتردد کرج-چالوس قرار دارد افزایش یافته و همین موضوع احتمال وقوع حادثه و غرق‌شدگی را افزایش می‌دهد.

فلاح‌نژاد افزود: برای پیشگیری از وقوع حادثه و غرق‌شدگی علاوه بر اعلام خطرات بالقوه رودخانه کرج در رسانه‌ها، بنرهای هشدار نیز در طول مسیر نصب شده تا گردشگران و مسافران نسبت به این خطرات آگاه شوند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون شاهد وقوع حوادث متعددی در رودخانه‌های استان به خصوص رودخانه کرج بوده‌ایم گفت: بر این اساس پس از شناسایی پنج نقطه خطرناک در این مسیر، آب منطقه‌ای استان موظف شده پیش از اقدام اساسی برای رفع خطر در نقاطی چون سه راهی کندر، پل چوبی، آبشار نوجان و سد امیرکبیر، نسبت به لایروبی حاشیه بستر رودخانه برای جلوگیری از اتراق، جلوگیری از پارک در نقاط حادثه‌خیز، نرده‌گذاری حاشیه پل‌ها، افزایش ارتفاع فنس‌های موجود و ترمیم نرده حاشیه سد امیرکبیر به صورت کامل اقدام کند.

فلاح‌نژاد با بیان اینکه همچنین شرکت آب منطقه‌ای باید نسبت به هماهنگی با نیروی انتظامی به منظور استقرار عوامل اجرایی برای هشدار به گردشگران در نقاط حادثه خیز در زمان‌های پرتردد اقدام نماید، ادامه داد: همچنین بر نصب دوربین و پایش تصویری سد امیرکبیر هم تأکید شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مورد تأکید برای امدادرسانی سریع در حوادث غرق شدگی، استقرار غواصان در نقاط مختلف رودخانه است که در این زمینه هم قرار شده شرکت آب منطقه‌ای استان غواصان بومی منطقه را به کار بگیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز در خصوص لزوم ایجاد مناطق ایمن برای حضور گردشگران جهت جلوگیری از اتراق در نقاط خطرناک هم اعلام کرد: در این زمینه مقرر شده فرمانداری کرج و بخشداری و شهرداری آسارا در راستای کاهش بحران‌ها و پس از طی مراحل قانونی نسبت به اجرای طرح فضاسازی جهت استفاده از ظرفیت گردشگری سد و رودخانه جاده چالوس اقدام نماید.

این مسئول تصریح کرد: لازم است با همکاری بخشداری آسارا، شرکت آب منطقه‌ای البرز و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، یک سامانه پیامکی ایجاد شود تا به محض ورود مسافران به جاده چالوس، هشدارهای لازم به تلفن همراه آنان ارسال شود.

فلاح‌نژاد افزود: یکی از موضوعات بسیار مهم دیگر ایجاد پد بالگرد در این منطقه است که مقرر شده شهرداری و بخشداری آسارا نسبت به بررسی مالکیت پد بالگرد ری‌زمین و اعلام کتبی آن به دفتر فنی امور عمرانی حمل نقل و ترافیک اقدام و نسبت به پاکسازی نخاله و تسطیح و کوبیدن محل فرود بالگرد به فوریت اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز افزود: پاکسازی زباله‌های انتهای تونل شماره هفت توسط محیط زیست، نصب موتور برق اضطراری برای جت فن‌های همه تونل‌های جاده چالوس توسط اداره کل راهداری، اولویت بخشی به مناقصه درمانگاه بخش آسارا و تجهیز درمانگاه نساء و خوزنکلا توسط دانشگاه علوم پزشکی هم از دیگر موضوعاتی است که مورد تأکید است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1399/03/28
بله باید اجرا شود کوحرفشنوا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج