سوریه: آمریکا از حقوق ‌بشر سخن نگوید
۱۰۰۶۶۶۵
۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
۵۱۳۱ 
وزارت خارجه سوریه چهارشنبه شب در واکنش به تحریم آمریکا علیه این کشور گفت: دولت جنایتکار آمریکا نمی‌تواند درباره حقوق بشر سخن بگوید.

ایرنا: وزارت خارجه سوریه چهارشنبه شب در واکنش به تحریم آمریکا علیه این کشور گفت: دولت جنایتکار آمریکا نمی‌تواند درباره حقوق بشر سخن بگوید.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک مقام رسمی در وزارت امور خارجه سوریه، گفت: دولت آمریکا که با الگوبرداری از جنایت‌های اجدادش، دست به قتل شهروندان خود می‌زند و بدترین نوع نژادپرستی را در پیش گرفته، آخرین کشوری است که حق سخن گفتن از حقوق بشر را دارد.

این مقام افزود: اقدام‌های آمریکا علیه سوریه در اجرای آنچه که موسوم به قانون قیصر (سزار)، نقض قوانین و هنجارهای بین‌المللی از سوی مقام‌های دولت آمریکا را آشکار می‌سازد و رفتار مشابه باندهای تبهکاری و راهزنان است.

این منبع با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا بر خلاف تمامی قوانین و اصول بین‌المللی است، ادامه داد: بسیاری از کشورها تحریم‌های یک جانبه و غیرقانونی را محکوم کردند و خواستار لغو فوری آن به عنوان یک جنایت ضد بشری شدند و این تحریم‌ها نقض آشکار قانون بین‌المللی و تجاوز به حاکمیت کشورها بوده که به صورت مستقیم زندگی مردم را هدف قرار گرفته است.

مقام وزارت خارجه سوریه همچنین بر ایستادگی ملت، ارتش و دولت سوریه در برابر آمریکا تأکید کرد و اظهار داشت: مردم و ارتش سوریه از حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور دفاع می‌کند و این مردم با همان عزم و اراده‌ای که ابزار آمریکا را از جمله گروه‌های تروریستی شکست داد، با تحریم‌های آن روبرو خواهند شد.

وی در پایان تاکید کرد که هیچ کسی فریب ادعاهای ترامپ و مقام‌های دولت او درباره حمایت از مردم سوریه را نمی‌خورد؛ زیرا که اهداف آنها برملا شده است؛ همان گونه که سیاست‌های آنها که مرگ، نابودی و بی ثباتی را در خدمت منافع اسرائیل در منطقه به ارمغان می‌آورد بر ملا شده است.

وزارت خارجه سوریه روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای تشدید اقدامات ظالمانه و تحمیلی آمریکا را بر این کشور از طریق آنچه قانون قیصر (سزار) خوانده می‌شود، ‌به شدت محکوم کرد و آن را نقض آشکار بدیهی‌ترین حقوق بشر و قوانین‌ بین‌المللی دانست.

نمایندگان مجلس سنای آمریکا دسامبر ۲۰۱۹ قانون قیصر را تصویب کردند و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نیز آن را در بیستم دسامبر ۲۰۱۹ امضا کرد و قرار شد این قانون از ژوئن سال ۲۰۲۰ اجرا شود.

این قانون علیه افراد و نهادهای مرتبط با درگیری‌ها در سوریه تحریم‌های اضافی و محدودیت‌های مالی اعمال خواهد کرد. همچنین افراد و سازمان‌های خارجی حامی پیمانکارانی که به نمایندگی از سوریه و کشورهای دوست این کشور فعالیت می‌کنند نیز ممکن است تحت تحریم‌ها قرار بگیرند. این تحریم‌ها علیه کسانی که در تولید نفت به سوریه کمک می‌کنند و یا نیازهای نظامی و فنی نیروهای این کشور را تامین و به صورت عمدی به آنها خدمات و اطلاعات ارائه می‌کنند، نیز اعمال خواهد شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
03:20 - 1399/03/29
اسد حتمنا تو حقوق بشر رعایت می کنی ... خجالت بکش قربانپور
پاسخ ها
سوریه
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
فقط بشار اسد و روحانی حق دارند ار حقوق بشر سخن بگویند !
Iran, Islamic Republic of
06:58 - 1399/03/29
....آمریکا، سوریه از حقوق بشر صحبت کند!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
چند سال بشار اسد مردم خودشو به خاک و خون کشید
Iran, Islamic Republic of
07:26 - 1399/03/29
بله حقوق بشر فقط برای زرافه هاست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
دمت گرم گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1399/03/29
کشتن مردم خودت بشار حقوق بشره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
ثرامپ جنایتکار ترین و فسادترین مرد جهان است ترامپ با کمک به عربستان حتی به کودکان معصوم یمنی که در بیمارستانها بستری بودند رحم نکرد و آن کودکان را به خاک خون کشیدند ترامپ نفس های آخر را می کشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج