سنای آمریکا، دو طرح علیه چین را تصویب کرد
۱۰۰۹۴۲۲
۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۷
۷۱۷۴ 
مجلس سنای آمریکا پنجشنبه طرحی را که خواستار اعمال تحریم علیه چین به دلیل اعمال مقررات امنیتی جدید در منطقه نیمه خودمختار هنگ‌کنگ است به تصویب رساند.

خبرگزاری فارس: مجلس سنای آمریکا دو طرح را که خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه چین به بهانه تحولات هنگ‌کنگ است را به تصویب رساند.

یکی از این طرح‌ها که با نام «طرح خودمختاری هنگ‌کنگ» به سنا ارائه شده بود خواستار تحریم شرکت‌ها و افرادی است که به چین برای محدود کردن خودمختاری هنگ‌کنگ کمک کنند.

طرح دوم قطعنامه‌ای است که چین را به نقض توافقی در سال ۱۹۸۴ برای تضمین خودمختاری هنگ‌کنگ متهم می‌کند.

طرح اول هنوز به قانون تبدیل نشده. قانونی شدن این طرح مستلزم تصویب آن در مجلس نمایندگان آمریکا و سپس امضای رئیس‌جمهور آمریکا است.

سنای آمریکا، دو طرح علیه چین را تصویب کرد

«کریس وان هولن» سناتور دموکرات آمریکا و از جمله حامیان این قانون، گفت که این اقدام پیامی به پکن در زمینه پیامدهای هرگونه لطمه زدن به خودمختاری هنگ‌کنگ است.

هنگ کنگ از سال ۱۸۴۲ تا ۱۹۹۷ تحت سیطره بریتانیا بوده است اما در سال ۱۹۹۷ و پس از پایان یافتن پیمان پیشین با بریتانیا به جمهوری خلق چین پیوست. این منطقه، دارای بیش از ۷ میلیون نفر جمعیت است و یکی از مراکز مهم مالی در منطقه شرق آسیا و جهان به شمار می‌رود.

نهاد ارشد قانونگذاری در چین از برگزاری یک نشست سه روزه در پایان ماه جاری (ژوئن) خبر داده‌ است. برگزاری این نشست، احتمال تصویب لایحه امنیت ملی برای هنگ‌کنگ را افزایش می‌دهد. کمیته دائمی کنگره ملی جمهوری خلق چین در پکن نشستی از ۲۸ تا ۳۰ ژوئن (یکشنبه هشتم تا سه شنبه 10 تیر) برگزار خواهد کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج