کمدی‌های بتِرکون با حضور آقا رضا، پژمان، ریحانه و رامبد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۰۱۰۲۳۳
۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
۷۸۳۵
اگر این ویروس چینی بگذارد، امسال کمدی‌های واقعا متفاوتی در راه است، متفاوت از کمدی‌های جنسی-آبگوشتی‌ِ سال‌های اخیر، این مطلب مروری دارد بر کمدی‌های در راه سینمای ایران.

برترین‌ها: اگر این ویروس چینی بگذارد، امسال کمدی‌های واقعا متفاوتی در راه است، متفاوت از کمدی‌های جنسی-آبگوشتی‌ِ سال‌های اخیر، این مطلب مروری دارد بر کمدی‌های در راه سینمای ایران.

همبازی شدن رامبد جوان و امین حیایی با پیمان قاسمخانی و امیر جعفری تا ترکیب سروش صحت، پژمان جمشیدی و نازنین بیاتی.

از آخرین روز‌های سال گذشته تا امروز، اخبار مختلفی درباره چند فیلم کمدی جدید و بازیگران آن‌ها منتشر شده است که نوید نمایش آثار کمدی متفاوتی را در سال جدید می‌دهد. ترکیب گروه بازیگران این آثار، در مقایسه با کمدی‌هایی با زوج‌های کمدی تکراری که معمولا روی پرده سینما می‌بینیم، متفاوت است؛ بنابراین به واسطه این ترکیب‌های جدید، انتظار می‌رود امسال شاهد فیلم‌های کمدی متفاوت‌تری باشیم.

چپ، راست

فیلم کمدی «چپ، راست» به کارگردانی حامد محمدی، اواخر سال ۹۸ جلوی دوربین رفت و پس از وقفه‌ای به دلیل شیوع کرونا، فیلم‌برداری آن از سر گرفته و تمام شد. محمدی پیش از این در زمینه ساخت آثار کمدی تجربیاتی داشته و تا به حال دو فیلم «اکسیدان» و «چهار انگشت» را ساخته و در این دو فیلم از زوج کمدی امیر جعفری و جواد عزتی استفاده کرده است. او در سومین اثر کمدی خود، از ترکیب جدیدی از بازیگران مانند رامبد جوان، پیمان قاسمخانی و سارا بهرامی استفاده کرده است. رامبد جوان در سال‌های گذشته، بیشتر در مقام تهیه‌کننده و مجری فعالیت داشته و به جز «قانون مورفی»، به عنوان بازیگر آثار کمدی، روی پرده سینما دیده نشده است.

معجون‌های تازه در کمدی‌های ۹۹

پیمان قاسمخانی به عنوان فیلم‌نامه‌نویس شناخته می‌شود و تا به حال تجربه حضور کوتاهی در فیلم‌های انگشت شماری داشته است. سارا بهرامی نیز با «ایتالیا ایتالیا» و «هزارپا» کمدی را تجربه و برای بازی در فیلم «دارکوب» سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرده است. این بازیگر در آثار کمدی خود با رضا عطاران، جواد عزتی و حامد کمیلی همبازی شده بود، بنابراین حضور او در کنار رامبد جوان و پیمان قاسمخانی ترکیب جدیدی در سینمای کمدی ساخته است.

رقصنده

بهمن گودرزی با فیلم‌هایی مانند «شیش و بش»، «ثبت با سند برابر است» و «ما خیلی باحالیم» تجربه ساخت کمدی داشته و قصد دارد باز هم به سراغ این ژانر برود. با توجه به ترکیب متفاوت بازیگران «رقصنده»، می‌توان درباره نتیجه کار کنجکاو بود. امین حیایی، امیر جعفری و ریحانه پارسا بازیگران این فیلم هستند. گودرزی در آثار کمدی‌اش از بازیگرانی مانند مجید صالحی، مهران غفوریان، محمدرضا گلزار و امین حیایی استفاده کرده، اما بیشترین همکاری را با حیایی داشته و «رقصنده» چهارمین فیلم این کارگردان است که امین حیایی در آن بازی می‌کند.

معجون‌های تازه در کمدی‌های ۹۹

حیایی تجربیات متعددی در سینمای کمدی دارد و با بازیگرانی مانند محمدرضا شریفی‌نیا، محمدرضا گلزار و رضا عطاران همبازی بوده است. امیر جعفری نیز مانند او در فیلم‌های کمدی زیادی بازی کرده و معمولا حضور موفقی در این آثار داشته، اما نکته این جاست که امیر جعفری و امین حیایی در این فیلم برای اولین‌بار با یکدیگر همبازی می‌شوند و زوج کمدی تازه‌ای هستند. ریحانه پارسا نیز پس از «خوب، بد، جلف ۲» بار دیگر در فیلم کمدی بازی می‌کند. همبازی شدن ریحانه پارسا با هنرمندان با سابقه‌ای مثل امین حیایی و امیر جعفری، در گروه بازیگران این فیلم ترکیبی متفاوت ساخته است.

شیشلیک

فیلم «شیشلیک» نه فقط از نظر گروه بازیگران، بلکه از چند جهت اثر متفاوتی به حساب می‌آید. محمدحسین مهدویان تجربه‌ای در زمینه ساخت فیلم کمدی ندارد و قصه فیلم‌های قبلی او درباره تاریخ معاصر بوده است. جواد عزتی و هادی حجازی‌فر، دو بازیگری هستند که به ترتیب در سه و چهار فیلم مهدویان بازی کرده‌اند، اما این کارگردان تصمیم گرفته در اولین فیلم کمدی خود از بازیگرانی مانند رضا عطاران، پژمان جمشیدی، جمشید هاشم‌پور و ژاله صامتی که تا به حال با آن‌ها همکاری نکرده، استفاده کند.

معجون‌های تازه در کمدی‌های ۹۹

عطاران به واسطه بازی در کمدی‌های متعدد، با بازیگران مختلفی همبازی بوده، اما در این فیلم برای اولین بار با پژمان جمشیدی همبازی می‌شود. جمشید هاشم‌پور سابقه زیادی در بازی در آثار کمدی ندارد و بیشتر در نقش شخصیت‌های جدی و فیلم‌های اکشن دیده شده، اما به تازگی به سمت ژانر کمدی آمده است. او پیش از «شیشلیک»، سال ۹۸ در فیلم کمدی «گیج‌گاه» ساخته عادل تبریزی بازی کرده بود. حضور جمشید هاشم‌پور در این فیلم کمدی به خودی خود اتفاق تکراری و معمولی نیست. علاوه بر این، همبازی شدن او با رضا عطاران و پژمان جمشیدی که تا به حال در فیلمی با آن‌ها همبازی نبوده، این ترکیب را تازه‌تر و متفاوت‌تر می‌کند.

مجوز خروج

کیارش اسدی‌زاده پس از ساخت سه فیلم و یک سریال، به زودی اولین فیلم خود در ژانر کمدی را جلوی دوربین می‌برد. این کارگردان در ساخته‌های خود دو بار با پانته‌آ پناهی‌ها و الهام کردا همکاری داشته و در «مجوز خروج» نیز پس از فیلم «موج اف ام ردیف ۴۸» که هنوز اکران نشده، دومین همکاری را با ستاره پسیانی و کاظم سیاحی تجربه کرده است. رضا کیانیان، پژمان جمشیدی، نازنین بیاتی، کاظم سیاحی و سروش صحت در کنار یکدیگر، ترکیب نسبتا جدیدی را در «مجوز خروج» ساخته‌اند.

معجون‌های تازه در کمدی‌های ۹۹

رضا کیانیان در سال‌های اخیر حضور چندانی در سینمای کمدی نداشته است. نازنین بیاتی قبلا در چند فیلم کمدی بازی کرده بنابراین «مجوز خروج» اولین تجربه او در این ژانر نیست، اما همبازی شدن بیاتی با کیانیان، سروش صحت و پژمان جمشیدی باعث شده که ترکیب بازیگران فیلم متفاوت باشد. از نکات جالب دیگر این ترکیب، همبازی شدن سروش صحت با کاظم سیاحی است. او قبلا در سریال «لیسانسه‌ها» و فیلم «جهان با من برقص»، با این بازیگر در مقام کارگردان تجربه همکاری داشته و برای اولین بار در «مجوز خروج» با او همبازی می‌شود. قرار گرفتن این چهره‌ها در کنار یکدیگر باعث می‌شود از این ترکیب به عنوان ترکیبی متفاوت یاد کنیم.

منبع: روزنامه خراسان

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:9
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1399/04/09
یه مشت دماغ عملی بچه پولدار پارتی گنده
پاسخ ها
پزواز۶۵۰
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
لایک
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
صد زیبایی بازیگران ایرانی رو هم داشته باشیم بازم بی پارتی واسه کلاس بازیگری هم مارو ثبت نام نمیکنن.
France
14:59 - 1399/04/09
ای کاش یه نفر این نجم الله سمت خدا رو می آورد سینما تئاتر یا هرجایی ، از دستش راحت بشیم. آخه یه برنامه چقدر می تونه کش پیدا کنه آخه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
سرتو بکن توی زندگیت
یادداشت
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
لایک
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
من و خانواده وخیلی آدم حسابی دیگه بیننده این برنامه هستیم ..
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1399/04/09
دقت کردید ریحانه پارسا از وقتی با مهدی کوشکی ازدواج کرده خیلی فیلم بازی میکنه
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1399/04/09
فیلم جدید و تازه کمدی برخلاف سایر کمدی های رایج این آبدوغ خیارا بودن،،؟؟!!!صدرحمت به پوپک و مش ماشاالله،،!!!بزن زنگو خداوکیلی اینارو با اجازه نشین ها و آتش بس و اخراجی ها ۱, مقایسه کن بعد بگو طنز،،اینا همش یه سری بازیگر تکراری و یه مشت اراجیف و لودگی بیشتر نیست
پاسخ ها
بيتام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
هنوز اين فيلم هارو نديدى چطورى نظر ميدى
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر