قوطی کبریت ۲۵متری مزخرف!
۱۰۱۰۵۳۸
۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴
۵۱۰۸
روزنامه جوان در واکنش به طرح ساخت مسکن ۲۵متری، این اقدام دوات را مزخرف توصیف کرد!

روزنامه جوان در واکنش به طرح ساخت مسکن ۲۵متری، این اقدام دوات را مزخرف توصیف کرد!

قوطی کبریت ۲۵متری مزخرف!

این روزنامه نوشت:

دولتی که واحد‌های مسکونی ۷۵ متری مسکن مهر را مزخرف و قوطی کبریت می‌خواند، در ماه‌های پایانی خود به فکر ساخت واحد‌های ۲۵ متری برای مردم افتاده‌است. در حقیقت در هفت سال گذشته از وعده خانه به وعده اتاق خواب رسیدیم. این وضعیت در شرایطی است که قیمت مسکن طی هفت سال اخیر حداقل ۵۰۰ درصد جهش کرده‌است و حالا میلیون‌ها مستأجر که هزینه‌های معیشت دیگر برای آن‌ها پس‌اندازی باقی‌نگذاشته تا بتوانند از پس هزینه‌های اجاره بربیایند، از شنیدن ارقام نجومی اجاره‌بها شوکه شده‌اند.

در این بین، علاوه بر اینکه طرح ساخت خانه‌های ۲۵ متری واکنش‌های تندی را در جامعه بر انگیخته‌است، دولت میزان افزایش اجاره‌بها را در کشور ۱۵ الی ۲۵ درصد مجاز دانسته‌است، این دست از مصوبات نشان می‌دهد از طرفی سواره از پیاده بی‌خبر است و از طرف دیگر همین مصوبات بی‌تناسب با دخل مردم نیز الزامی برای عملیاتی‌شدن ندارد، هر چند که مقرر شده تا قرارداد‌های اجاره در سامانه معاملات املاک درج شود.

خدا می‌داند دولت کنونی و حامیانش در آستانه انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری چقدر طرح‌های دولت پیش را مسخره کردند و علت بسیاری از گرفتاری‌های زمین و زمان را به طرح‌های دولت پیشین ارتباط دادند. یکی از طرح‌هایی که خیلی به آن تاخته‌شد، مسکن مهر بود. از طرفی خط اعتباری ۴۵ هزار میلیارد تومانی این طرح را زمینه‌ساز جهش نقدینگی و تورم معرفی کردند و از طرف دیگر این طرح را قوطی‌کبریت و مزخرف خواندند. حال با گذشت هفت سال از عمر دولت کنونی هم پول داغ و تورم مردم را نقره‌داغ کرده‌است و هم اینکه سخن از ساخت واحد‌های مسکونی ۲۵ متری است، وقتی مسکن مهر را ۷۵ متر در نظرمی گیریم، متوجه می‌شویم که طرح مسکن ۲۵ متری یک قوطی کبریت و طرحی بسیار مزخرف است.

ینگونه سخنان در رابطه با مسکن مهر در کنار تاخت و تاز‌های اشخاصی که خود را اقتصاد‌دان، کارشناس اقتصادی و فرهیخته می‌نامند، به نحوه تأمین مالی مسکن مهر نشان از شکل‌گیری فاصله طبقاتی در جامعه و اظهارات نشئت گرفته از زندگی اشرافی بر خی از مسئولان دارد، شاید اشخاصی که در خانه‌های لوکس و گرانقیمت زندگی می‌کنند، مسکن مهر را به دید قوطی‌کبریت ببینند، اما طرح این سخن از سوی یک مقام مسئول بسیار ناشایست است و حالا جا دارد تک‌تک این افراد که طبق اسناد موجود در فضای مجازی به مسکن مهر تاختند، نظرشان را در رابطه با طرح ساخت مسکن ۲۵ متری برای مردم بگویند. بی‌شک اشخاصی که مسکن مهر را مزخرف و قوطی‌کبریت می‌دیدند، این طرح را بسیار مزخرف‌تر و قوطی‌کبریت‌تر از مسکن مهر عنوان می‌کنند.

در هفت سال اخیر از وعده ساخت خانه به وعده ساخت اتاق برای مردم رسیده‌ایم و جالب آنکه در این سال‌ها نرخ مسکن تهران از میانگین ۳ میلیون تومان در هر متر مربع به محدوده ۱۹ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده‌است؛ البته نرخ مذکور میانگین نرخ است و گرنه همه می‌دانند که نرخ مسکن در برخی از مناطق تهران سر از ارقام ۵۰ میلیون تومان در هر متر مربع هم درآورده‌است و با این ارقام مسکن و تورم‌هایی که برای مردم طی سال‌های اخیر تراشیده شده‌است، وای به حال مستأجران.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:28
-
08:32 - 1399/04/09
خودشون هکتاری خونه میسازن مردم قوطی کبریت ،نتیجه اینکه مردم برای ما پشیزی ارزش ندارن و غلط می کنند حرف اضافی بزنن والا باید پشت بام و انباری زندگی کنند و از الطاف خونه بیست و پنج متری خبری نیست
United Kingdom
08:44 - 1399/04/09
زور مردم به 25متر هم نخواهد رسید اگر قراره قیمت متراژ های الان، روش گذاشته بشه مثلا متری 20میلیون یعنی حداقل 500میلیون بشه!!
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1399/04/09
اگر طرح مسکن مهر دولت احمدی نژاد ادامه میدادن الان خیلیها صاحبخونه میشدن خیلیها هم سرکاربودن خیلی ازشغلها هم ورشکست نمیشد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
خانه هست
زیادتر از تقاضا هم هست

ولی به دست مستحق نمی رسد
همان مسکن مهر که هزار واحد آن را فقط به یه نفر داده اند شروع این مصیبت بود
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1399/04/09
اشتباه نکنید
اگر در جای درست برای ادمهای مناسب باشه اشکالی نداره خوب هم هست
من مجرد خونه بزرگ میخوام چیکار فقط نیاز به اجاره پشت بام وخرپشته و .... از بین بره کافیه
و اینکه باعث و بانی این مشکلات شاید شاید از رو برن و برررررن زودتر
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1399/04/09
این خونه های لی لی پوتی رو قرار نیست مفت به مردم بدهند، شکی نیست که خیلی از مردم پول خرید همین واحدهای خیلی کوچک رو هم نخواهند داشت، بماند که ساخت این خانه ها خارج از محدوده شهری خواهد بود و هزینه رفت و آمدش هم خیلی بالا.
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1399/04/09
عزیز من ۲۵ متری ب ریال حساب کنی میشه ۲/۵ متر . .یعنی اندازه قبری ک دارن میزنن ک گور مارو بکنن. . .نمیگیرید نکته رو
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1399/04/09
به قول امید دانا دولت گرین کارتی میخواد سطح زندگی مردم رو با پیشنهاد مسکن 25 متری و تائید آن توسط شهرداری بیاره پایین!
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1399/04/09
مردم هرچی سرش بیاد حقشون..۲۵ متر که خوبه ۵ مترم باشه مردم میرن توش زندگی میکنن....
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1399/04/09
جدی نگیرید جوگیر شدند
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1399/04/09
هی...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
هعی حسن هعی حسن انقد رو داری بدبختمون کردی حسن
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1399/04/09
تو خارج شهر و جاهای پرت بدون امکانات بسازن بدن به مردم ،عقل چیز خوبیه ،کسی که الان تو تخران تو منطقه ای میشینه که سرش به تنش می ارزه راه نمیوفته بره تو اون مناطق مزخرف بشینه!!
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1399/04/09
اجاره ها گران نیستند. پول بی ارزش شده؛
من در زنجان برای خونه ای که یک میلیارد و پانصد پولشه، یک میلیون اجاره می گیرم. که سالانه 12 میلیون میشه
در حالی که اگه سپرده بلند مدت بذارم، سالانه 250 میلیون سود می گیرم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
خوب برو سرمایه گزاری کن ...ملک خریدی حالا به اندازه ارزش ملکت میخای از مستاجر بیچاره بگیری بعدم اون موقع شما خریدی با چه قیمتی خریدی تو همین گرانی ها شما سودت کردی ملکی که مفت خریدن هزار برابر شد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مشکل از خودنه که فکر می کنی خونه کمتر از صد میلیونیت یه میلیارد می ارزه
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1399/04/09
تازه این روزهای خوشمونه
به زندگی تو قبر هم راضی میشیم.
ملتی هستیم که به همه چیز عادت میکنیم.
خود کرده را تدبیر نیست
Singapore
10:33 - 1399/04/09
چون جمعیت ما مثل چبن میلیاردی شده زمین گیر نمیاد باید آپارتمان ۲۵ متری بسازیم اون باید در هر آپارتمان یه کلانتری بگذارم جهت امنیت جلوگیری از سرقت متاسفم برای ارایه طرح کاشناس این آقایان
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1399/04/09
مسولان بی لیاقت. و فانی.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج