دعوای ترامپ با پوشیدن ماسک ادامه دارد
۱۰۱۰۸۶۵
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۲
۵۷۵۱
کاخ سفید در نشست خبری روز دوشنبه مدعی شده که رئیس‌جمهور آمریکا مشکلی با پوشیدن ماسک ندارد اما آن را تصمیم شخصی می‌داند.

خبرگزاری فارس: در آمریکا کشمکش بر سر پوشیدن یا نپوشیدن ماسک توسط مقام‌های سیاسی برای پیشگیری از شیوع کرونا ادامه دارد و این مسئله به یکی از موضوعات تبلیغات انتخاباتی هم تبدیل شده است.

آغازگر این کشمکش «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بوده که در انظار عمومی از پوشیدن ماسک خودداری کرده و گفته که هرگز این کار را انجام نخواهد داد.

دعوای ترامپ با پوشیدن ماسک ادامه دارد

«کایله مک‌اینانی»، سخنگوی کاخ سفید دوشنبه از این تصمیم ترامپ دفاع کرد و گفت که رئیس‌جمهور ترامپ معتقد است که تصمیم برای پوشیدن ماسک جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا یک تصمیم شخصی است.

مک‌اینانی گفت: «پوشیدن ماسک انتخاب هر فرد است. اینکه کسی تصمیم بگیرد ماسک بزند یا نه تصمیم خودش است. ترامپ مردم را تشویق می‌کند هر تصمیمی که برای ایمنی‌شان بهترین است را بگیرند. ولی او به من گفت مشکلی با ماسک ندارد.»

«جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا موضوع ماسک را به یک مسئله انتخاباتی تبدیل کرده و از آن برای حمله به ترامپ استفاده می‌کند.

او روز یکشنبه گفت که در صورتی پیروزی در انتخابات ماه نوامبر پوشیدن ماسک در اماکن عمومی را اجباری اعلام خواهد کرد.

جو بایدن گفت: «نکته‌ای که باید بدانیم این است که پوشیدن ماسک تفاوت زیادی ایجاد می‌کند. من اصرار خواهم کرد که همه در اماکن عمومی ماسک بزنند.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج