عزم عارف برای تصاحب صندلی پاستور؟
۱۰۱۰۸۷۳
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۷
۳۲۱۸ 
اظهارنظرها درباره استعفای عارف از شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان همچنان ادامه دارد و هنوز معلوم نیست که علت استعفای عارف چیست و چرا این استعفا بعد از چهارماه اعلام شده است.

روزنامه شرق: اظهارنظرها درباره استعفای عارف از شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان همچنان ادامه دارد و هنوز معلوم نیست که علت استعفای عارف چیست و چرا این استعفا بعد از چهارماه اعلام شده است.

ابهام در علت استعفای عارف تا جایی پیش رفته است که بعضی گمانه‌زنی‌ها درباره‌ حضور او در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 مطرح شده است؛ به‌ این معنی که گفته می‌شود استعفا از شورای‌عالی دورخیزی برای ریاست‌جمهوری است.

عزم عارف برای تصاحب صندلی پاستور؟

محمود صادقی در همین رابطه گفت که «استعفای عارف باید در روند عادی و قانونی خود انجام و دلایل او هم شنیده شود... من عضو هیئت‌رئیسه شورای‌عالی سیاست‌گذاری هستم، ولی هنوز متنی از استعفای عارف به من و سایر اعضای هیئت‌رئیسه نرسیده است. عارف منتخب شورای‌عالی است و استعفا را باید به همین شورا ارائه می‌داد...، در خبرها آمده است که عارف در اسفند ۹۸ استعفا داده، ولی موسوی‌لاری در اردیبهشت امسال استعفای خود را خطاب به عارف اعلام کرده است و اینجا تعارضی وجود دارد. الان هم هنوز استعفایی از‌سوی عارف به ما اعلام نشده است و خودم تردید دارم که استعفایی انجام شده است یا نه. نظم و انضباط از ویژگی‌های بارز محمدرضا عارف است و انتظار می‌رود که او در همان چارچوب تشکیلاتی، استعفای خود را ارائه دهد، زیرا این استعفا باید در شورای‌عالی سیاست‌گذاری بررسی شود».

محمدعلی ابطحی به قطعیت گفته است که عارف یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری است: «آقای عارف قطعا یکی از کاندیدا‌هایی هستند که خود را آماده ریاست‌جمهوری می‌کنند اما کسان دیگری هم ممکن است در همین صدد باشند. در سیاست نیز طبیعتا اول باید افراد خودشان تلاش‌هایی کنند و بعد بر‌اساس نظرسنجی‌های غیررسمی بتوان تصمیم گرفت که فرد مورد حمایت است یا خیر. من شک ندارم که آقای عارف خود را یکی از کاندید‌های ۱۴۰۰ می‌داند، اما اینکه او به‌عنوان یک کاندیدای اجماعی پذیرفته می‌شود یا نه به عوامل مختلفی بستگی داد».

به‌هرحال هر یک از گمانه‌زنی‌های فوق درست باشد یا حتی اگر استعفای محمدرضا عارف از شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان صحیح باشد، نمی‌توان از یک موضوع گذشت و آن در جریان قرار‌نگرفتن سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان از تصمیمات مهم شخصیت‌های اصلاح‌طلب و خاصه عارف است که شاید همین موضوع زمینه گمانه‌زنی‌های متعدد را فراهم کرده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:9
Iran, Islamic Republic of
07:34 - 1399/04/10
آرزو بر پیرمردها عیب نیست
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1399/04/10
سلام بریزد و مردم یزد ازمرکزتاشرق وازغرب تاجنوب ایران زمین
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1399/04/10
حالا نماینده مجلس بود چه ..کردبرای مردم که میخواد بره بشه رییس جمهور
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1399/04/10
تونومجلس نه تنها یک مهره خنثی بودی بلکه شجاعت خانم سلحشوری دربیان مسائل رو هم نداشتی .
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1399/04/10
ایشان ژن برتر دارد تاج سر ما مردم است وای بر ما چه قدر خار شده ایم
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1399/04/10
اگر پاستور ابدارچی خواست برود ، ولی رای مردم در انتخابات ملاک نیست کسی دیگر رییس جمهور یا بهتر بگوییم مترسک انتخاب میکند
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1399/04/10
خواب دیده خیر باشه ...
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1399/04/10
اخه عارف بود و نبودش چه فرق میکند
پاسخ ها
ف داودی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
ژن خوبن اینا حتما رای میاره
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1399/04/10
ای جوان ناکام خدارحمتت کنه
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1399/04/10
آدم قحطیه که ژن خوب بیاد بابا برو کشکت بسا نماینده مجلس بودی فقط سکوت کردی حالا روت میشه کاندید ریاست جمهور بشی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج