پسری که پدرش را در انتخابات شکست داد
۱۰۱۰۹۲۸
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۶
۴۸۴۴
در دور دوم انتخابات شورای های شهر و روستا در فرانسه که روز یکشنبه برگزار شد نامزد شهرداری یکی از شهرهای شمال این کشور موفق شد پدرش را شکست دهد و جانشین او شود.

برترین‌ها: در دور دوم انتخابات شورای های شهر و روستا در فرانسه که روز یکشنبه برگزار شد نامزد شهرداری یکی از شهرهای شمال این کشور موفق شد پدرش را شکست دهد و جانشین او شود.

استفان ویلموت، نامزد مدیریت شهر «هومون» در نزدیکی مرز بلژیک با کسب نزدیک به ۵۳ درصد آراء توانست ژوئل ویلموت، شهردار کنونی را شکست دهد. به این ترتیب شهردار جدید «هومون» جانشین پدرش در ساختمان شهراری خواهد شد.

شهر «هومون» نزدیک به ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد. ژوئل ویلموت اولین بار در سال ۱۹۸۹ به عنوان شهردار «هومون» انتخاب شده بود. او نامزد حزب راستگرای «جمهوریخواهان» در انتخابات روز یکشنبه بود.

در مقابل استفان ویلموت به عنوان نامزد راستگرای مستقل در انتخابات شرکت کرده بود. او برای غلبه بر پدرش در دور دوم انتخابات با حزب چپگرای «فرانسه سرکش» ائتلاف کرد.

فهرست هواداران ژوئل ویلموت در شورای شهر آینده تنها هفت کرسی را در اختیار خواهد داشت. این در حالی است که طرفداران پسر شهردار فعلی «هومون» در شورای شهر آینده ۲۶ کرسی را در دست خواهند داشت.

ژوئل ویلموت قصد داشت برای ششمین دوره مدریت شهر «هومون» را در اختیار بگیرد اما اکثریت ساکنان این شهر پسرش را به او ترجیح دادند.

اکثریت رای دهندگان در بسیاری از شهرهای بزرگ فرانسه در جریان انتخابات روز یکشنبه به نامزدهای حزب سبزها رای دادند. اداره بسیاری از شهرهای بزرگ فرانسه از جمله بوردو، لیون، استراسبورگ، مارسی از این پس بر عهده شهردارانی از حزب سبزها خوب بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج