حادثه در «عصرجدید»
۱۰۱۰۹۳۷
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۴
۶۸۳۳
یک شنبه ‌شب در آخرین قسمت مرحله اول فصل دوم «عصر جدید»، برای نخستین بار یک شرکت‌کننده این مسابقه روی صحنه دچار سانحه نسبتاً جدی شد و به بیمارستان انتقال یافت.

روزنامه خراسان: یک شنبه ‌شب در آخرین قسمت مرحله اول فصل دوم «عصر جدید»، برای نخستین بار یک شرکت‌کننده این مسابقه روی صحنه دچار سانحه نسبتاً جدی شد و به بیمارستان انتقال یافت. این اتفاق برای گروه «پارسوماش» افتاد که حرکات نمایشی با طناب اجرا می‌کردند. کیفیت این حادثه و مواجهه «عصر جدید» با آن چگونه بود؟

ماجرا چه بود؟

از اجرای گروه «پارسوماش» حدود 2 دقیقه گذشته بود که سانحه رخ داد. در 2 دقیقه ابتدایی، تنها یک نفر روی صحنه به اجرای حرکات نمایشی می‌پرداخت و با توجه به آن که این شرکت‌کننده‌ها در قالب یک «گروه» به «عصر جدید» آمده بودند، به نظر می‌رسد، «رضا» که دچار سانحه شده، در جایی بالای دکور صحنه منتظر آغاز اجرای خود و ملحق شدن به هم‌گروهی‌اش بود که پیش از این اتفاق، سقوط کرد. در نهایت اجرا به‌هم ریخت و شرکت‌کننده مصدوم به بیمارستان انتقال یافت.

کیفیت نمایش چگونه بود؟

قاب «عصر جدید» از یکی دو ثانیه پیش از واقعه سقوط «رضا»، روی داوران، تماشاگران و مجری ثابت ماند و هیچ بخشی از اصل سانحه را نشان نداد. به نظر می‌رسد مجری و داورها ابتدا شک کردند که آیا این اتفاق، برنامه‌ریزی‌شده و بخشی از اجرای گروه «پارسوماش» است یا واقعا سانحه‌ای رخ داده. بعد آن ها به همراه مربی و گروه اورژانس حاضر، به بالای سر مصدوم رفتند و بقیه ماجرا که روی آنتن رفت. یک شنبه‌شب و همچنین دیروز، بحث بر سر نمایش یا نمایش ندادن اصل واقعه، در فضای مجازی داغ شد و اغلب کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌خواستند ویدئوی اصل ماجرا را ببینند. با توجه به این که از چگونگی وقوع سانحه اطلاعی در دست نیست، بالطبع نمی‌توان در این باره اظهارنظر کرد، اما مرور موارد مشابه در مسابقات استعدادیابی مشابه، نشان می‌دهد رویه‌ای که «عصر جدید» در نمایش واکنش‌های داوران و تماشاگران پیش گرفت، اقدامی غیرعادی نبود. به هر حال باید احوالات مخاطبان را هم در نظر داشت و با توجه به این موضوع، تصمیم گرفت. هرچند تاکید دوباره لازم است که با توجه به نامشخص بودن ابعاد حادثه، نمی توان حکم قطعی داد.

تقصیر چه کسی بود؟

بالطبع اظهارنظر درباره مسئولیت این سانحه، نیازمند اطلاعات کارشناسی است و این احتمال که شرکت‌کننده با بی‌دقتی موجبات سقوط خودش را فراهم کرده، زیاد است؛ به خصوص وقتی به این مسئله توجه کنیم که تاکنون بیشتر از 30-40 گروه حرکات نمایشی و ورزشی در دو فصل روی صحنه «عصر جدید» حاضر شده‌اند و این نخستین سانحه روی صحنه است اما نکته مهمی که نباید فراموش کرد، این است که معمولاً به دلیل طولانی بودن جلسات ضبط برنامه «عصر جدید»، گاهی بعضی اجراها تا زمانی نزدیک سحر یا صبح به طول می‌انجامد. در همین برنامه نیز امین حیایی به این موضوع اشاره کرد. بنابراین خستگی و فرسودگی ناشی از انتظار برای اجرا، از عواملی است که احتمال دارد در این سانحه بی‌تقصیر نبوده باشد. با این حال «شفافیت» همچنان مطالبه اصلی از برنامه‌سازان تلویزیون است. در این مورد خاص، گروه «پارسوماش» تنها گروهی بود که صفحه اینستاگرام آن در صفحه «عصر جدید» تگ نشده و به نوعی راه ارتباطی با دست‌اندرکاران این گروه موجود نیست. بنابراین هرگونه ادعایی درباره این حادثه که از سوی عوامل برنامه گفته شود، قابلیت راستی‌آزمایی ندارد. همچنان که علیخانی و حتی شخص شرکت‌کننده مصدوم دقایقی بعد از حادثه اعلام کردند که فقط دست «رضا» شکسته است بنابراین امکان سنجش صحت این ادعا وجود ندارد.

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:12
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1399/04/10
به جهتم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
به کدوم جهتت؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
07:19 - 1399/04/10
بدرک
Iran, Islamic Republic of
07:32 - 1399/04/10
ادا شوها امریکایی نمیخواد درارید
پاسخ ها
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
از نظر شماها همیشه مرغ همسایه غازه!! چرا یه کم تعصب ندارید.
Iran, Islamic Republic of
07:35 - 1399/04/10
بابا این دلقک بازیهارو جمع کنید به فکر بدبختی مردم باشید که واقعا عده ای ازهموطنان ما گرسنه سربرزمین میذارند اونوقت شما به فکر دلقک بازیهاتون هستید علیخانی شمافقط واسه ریا بازیها بدرد میخورید
پاسخ ها
بچه نظام‌ اباد‌ تهران
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
مردم‌ انقدر‌ تو‌ بدبختی‌ و فقر‌ دارند‌‌به‌ خودشون‌ میپیچند‌ شما‌ کجایی‌ دولتم‌ که‌ کلا‌ ول‌ کرده‌ به‌ امان‌ خدا
وطن پرست ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
بجای ابنکه اینهمه خرج کنند برای نابودشدن عده ای بایداین هزینه هاراصرف مردم بدهکارکنندکه داذندباسیلی صورتشونوسرخ نگهمیدارند
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1399/04/10
کوماندوهای ایرانی به اینا میگن (:
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1399/04/10
این احسان علیخانی تا چندنفرو با این برنامه مسخرش و اون داورهای بیخودش به کشتن نده ، ول کن نیست،چون آقایان پولهای میلیاردی به جیب میزنند.....!!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
اره والله
United Arab Emirates
08:54 - 1399/04/10
تازه دارند تذکر می دند که این اجرا ها را نبینید اول خودت حواستان با شد
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1399/04/10
کارامریکاس شک نکنید
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1399/04/10
همش تقصیر روحانیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
نه تقصیر احمدی نژاده
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1399/04/10
به فکر جون مردم نیستن ک فقط دنبال اجرای برنامه خودشونن.میمیرن ایمن سازی کنن.اومد اصلا موقع اجرا برق مشکل پیدا کرد یا زلزله اومد
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1399/04/10
همه بگید مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1399/04/10
آخی گناه دارن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج