ادعای دیدار احمدی‌نژاد با جنتی برای ۱۴۰۰
۱۰۱۱۱۴۳
۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۷
۸۲۷۵ 
پیش از انتخابات مجلس شورای اسلامی، رسانه‌های ایرانی نزدیک به محمود احمدی نژاد سفر‌های وی به استان‌های مختلف را به شکلی گسترده پوشش دادند. در آن زمان، برخی تحلیلگران سیاسی گمان می‌کردند که علت فعالیت سیاسی احمدی نژاد، تمایل وی به ورود به انتخابات مجلس است، اما در واقع امر، تحرکات او تنها یک ابزار تبلیغاتی بود برای حمایت از تعدادی از نزدیکانش، برای ورود به مجلس.

انتخاب: عربی پست نوشت: پیش از انتخابات مجلس شورای اسلامی، رسانه‌های ایرانی نزدیک به محمود احمدی نژاد سفر‌های وی به استان‌های مختلف را به شکلی گسترده پوشش دادند. در آن زمان، برخی تحلیلگران سیاسی گمان می‌کردند که علت فعالیت سیاسی احمدی نژاد، تمایل وی به ورود به انتخابات مجلس است، اما در واقع امر، تحرکات او تنها یک ابزار تبلیغاتی بود برای حمایت از تعدادی از نزدیکانش، برای ورود به مجلس.

در ادامه این مطلب آمده است: پس از برگزاری انتخابات مجلس و مشخص شدن نتیجه، آنچه باعث جدال زیادی شد، وجود تعداد زیادی از نمایندگان طرفدار احمدی نژاد در مجلس و بهره مندی آن‌ها از قدرت بود. برای مثال، نایب رئیس اول مجلس، سیاستمدار اصولگرا، امیر حسین قاضی هاشمی، به رابطه نزدیک با احمدی نژاد معروف است و نایب رئیس دوم، نیکزاد است که در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد سمت وزارت داشت.

ادعای دیدار احمدی‌نژاد با جنتی برای ۱۴۰۰

لازم به ذکر است نزدیک به ۶۰ نفر از مسئولان دوره ریاست احمدی نژاد هم اکنون در مجلس جدید ایران حضور دارند و همین مساله باب پیش بینی‌ها در مورد بازگشت وی به میدان سیاست برای یک بار دیگر را گشوده است.

در شرایطی که شورای نگهبان با نامزدی ۶۰ نفر از نزدیکان احمدی نژاد به مجلس موافقت کرده است، چه چیزی می‌تواند مانع از نامزدی خود وی در انتخابات سال ۲۰۲۱ شود؟

در همین رابطه، مرتضی طلایی، سیاستمدار اصولگرا به عربی پست می‌گوید: «در هفته‌های اخیر، دوستان احمدی نژاد شروه به مذاکره با شورای نگهبان کرده اند، تا موافقت آن با پذیرش صلاحیت احمدی نژاد در انتخابات آینده را تضمین کنند.»

این مساله‌ای است که یکی دیگر از اعضای مجلس که نزدیک به احمدی نژاد است، در گفتگو با عربی پست گفت: «در این باره با آیت الله احمد جنتی دیدار کردیم، اما ایشان خواستار زمان کافی برای فکر بیشتر شدند.»

این در حالی است که یک منبع نزدیک به احمدی نژاد در گفتگو با عربی پست تاکید کرد که مذاکره با شورای نگهبان به صورت مستقیم انجام شده و احمدی نژاد شخصا با تعدادی از اعضای شورای نگهبان دیدار کرده، تصمیم جدی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری دارد و از طریق راه‌های مختلف تلاش می‌کند از مانع شورای نگهبان عبور کند.

برخی تحلیلگران معتقدند که نسبت بازگشت احمدی نژاد به انتخابات ریاست جمهوری، بیش از ۷۰ درصد است. به گفته یک تحلیلگر سیاسی مقیم تهران، باید در نظر داشت که مشارکت اصلاح طلب‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آینده، ضعیف خواهد بود.

این در حالی است که حسین کنعانی، فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که با وجود سیطره اصولگرایان بر مجلس جدید، آنها برای انتخاب یک نامزد اصلی برای انتخابات آینده، به اتفاق نظر نیاز دارند.

کنعانی مقدم بر این عقیده است که با وجود کم بودن فرصت بازگشت احمدی نژاد به حیات سیاسی، بهترین گزینه برای جریان اصولگرا، هم اوست و همچنان تعدادی از رهبران جریان اصولگرا به احمدی نژاد علاقه دارند و نزدیکان به او که اکنون در مجلس شورای اسلامی حضور دارند، از حمایت گسترده‌ای از سوی اصولگرایان برخودار هستند.

با این حال، هستند کسانی که در جریان اصولگرا مخالف بازگشت احمدی نژاد به عرصه سیاسی هستند. برای مثال، در سال ۲۰۱۷ زمانی که رهبر جمهوری اسلامی ایران از احمدی نژاد خواست از نامزدی در انتخابات خودداری کند، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان تاکید کرد که اگر احمدی نژاد با توصیه رهبری مخالفت کند، داعی فتنه خواهد بود. در همین رابطه، محمد قدیری ابیانه، سیاستمدار اصولگرا در گفتگو با عربی پست گفت: چگونه ممکن است آیت الله جنتی کسی را تایید صلاحیت کند که پیش از این او را یک فتنه انگیز خوانده است؟

قدیری ابیانه سخت مخالف بازگشت احمدی نژاد بوده و معتقد است که وی به دنبال ایجاد اختلاف در جبهه اصولگرایان است. به گفته قدیری ابیانه، احمدی نژاد می‌خواهد با گول زدن فقرا و استفاده از سیاست‌های پوپولیستی بی فایده، یک طیف سیاسی خاص خود را بسازد و این مساله‌ای است که جریان اصولگرا با آن مخالف است.

همچنین اسفندیار رحیمی، تحلیلگر سیاسی معتقد است که اصولگرایان به شدت نگران تحرکات احمدی نژاد و دوستانش هستند، بویژه پس از آنکه یک خط سیاسی ویژه خود و به دور از جبهه اصولگرایان را برگزیده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:41
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1399/04/10
جونم دکی اکه بیاد رای من واسه خودشههه:)
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1399/04/10
مگه رسانه دیگه ای تو دنیا وجود ندارد که همه اشان با عربی پست مصاحبه میکنند یک رسانه نامشخص ودر پیتی
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1399/04/10
فقط مردم چشم و گوششان را باز کنند انتخاب اشتباه نکنند کشور دیگر تحمل تورم و معضلات دیگر را ندارد فقط باید به کسی رأی داد که با تقوا باشد و ولایت مدار
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
خواب دیدی خیرباشه.بازهم۵درصد از خودیها رای میدن نه مردم.
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1399/04/10
خداکند که احمدی نژاد بیایداو خهلی مردوم رادوست داردمن کتاب خاترات اوراخاندم دورود بر محمودجان یک جایی نوشت بود که من افتخارمیکنم اسم کوچکم را صدا بزنند
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1399/04/10
مزخرفتر از ابیانه ندیدم
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1399/04/10
خدا به داد ما برسد، تحریم نمد شروع می شه، چه بلا های دیگری سرمان بیاد!
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1399/04/10
کسانی نگران هستند که 24سال کشور را نابود کردند در دوره رفسنجانی و خاتمی و روحانی یک واحد منزل برای کسی ساخته نشد خودپان را به انراه نزنید
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1399/04/10
جانمان فدای احمدی نژاد مردو مرد صفت شیر مرد ایران باغیرت با شهامت وبا عرضه وشیر پاک خورده و ساده زیست مردمی وفادار به خط امام ووفادار به انقلاب امامی به هر حال یک ریس جمهور واقعی مردمی که تا بحال نظریش د. این 41سال نبود حتما حتما پست وپیرووت هستیم شیرمرد
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1399/04/10
افسوس که باردیگر مردم رابایک ترفند جدید فریب خواهدداد..
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1399/04/10
احمدی نژاد.وارث کاغذ پارها.وارث بگم بگم ولی نگفت.وارث قطع یارانهای انرژی.وارث گداپروری..وارث مسکن مهر که به بیچاره فقیر تعلق نگرفت...از ۱۰۰درصد کمیته امدادیها به ۱۰درصد هم مسکن مهر تعلق نگرفت.وارث بی ادبی درسخنرانی سازمان ملل.وارث نابودی ملت و کشور دیگر.پوپولیست عوام فریب..عزل وزیر امور خارجه هنگام دیدار با همتای خود.دیگه چی بگم.که بگم بگم شده ناجی مردم ایران.جامعه جهانی ترامپ و کم داشت.بگم بگم سودای آمدن داره..از ماست که بر ماست.
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1399/04/10
رئیس جمهور اینده ای محمود
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1399/04/10
هرچه که شورای محترم نگهبان بخواهد همون خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1399/04/10
خدایا ما را از شر این احمدی نژاد خلاص کن
پاسخ ها
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
آمین
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1399/04/10
احمدی نژاد باید به دار اویخته بشه که جونیمون رو بر باد فنا داده خدایشاین ادم بدرد چوپانیم نمیخوره یه عده اینو انداختن جلو برای رسیدن به مقاصدشون
Canada
22:22 - 1399/04/10
بعد از روی کار آمدن احمدی نژاد چنین فسادهایی (که شاهدیم) با چنین ارقامی به وجود آمد. علت آن هم نگرش آقای احمدی نژاد از همان ابتدای کار بود.(درباره شعارهای احمدی نژاد) یادمان باشد که وقتی ایشان از قدرت کنار رفت، نتانیاهو گفت روز عزای من است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج