صلاحیت احمدی‌نژاد در حد توئیت زدن است!
۱۰۱۱۹۶۰
۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
۸۳۴۷ 
عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم در رابطه با تصویب «سند راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین» گفت: در چنین توافقاتی افرادی هستند که مایل نیستند کشور از این فشارها رهایی پیدا کند و به عنوان ستون پنجم آمریکایی‌ها در کشور عمل می‌کنند.

خبرگزاری برنا: عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم در رابطه با تصویب «سند راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین» گفت: در چنین توافقاتی افرادی هستند که مایل نیستند کشور از این فشارها رهایی پیدا کند و به عنوان ستون پنجم آمریکایی‌ها در کشور عمل می‌کنند.

محمود احمدی‌نژاد چندی پیش در جمع مردم گیلان نسبت به قراردادی که به گفته او «مخفیانه با طرف‌های خارجی منعقد شود» اعتراض کرده بود. سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، این سند را «افتخارآمیز» و «به نفع منافع دو کشور» خوانده و عنوان کرده که «این سند ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی را در بر‌می‌گیرد و احتمالا در آینده و پس از تصویب نهایی می‌تواند به‌طور کامل منتشر شود.» همچنین موسوی تاکید کرد حتما احمدی‌نژاد در جریان نبوده که چنین حرفی زده است.

«محمدجواد جمالی نوبندگانی»، عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم، در رابطه با تصویب «سند راهبردی ۲۵ ساله ایران و چین» گفت: ایران دارای روابط اقتصادی، عادی و روابط سیاسی خاص با دنیا است و با برخی از همسایگان نیز، روابط راهبردی استراتژیک، اقتصادی، نظامی و سیاسی دارد. پس از برجام و عمل نکردن آمریکا به تعهداتش، اروپایی‌ها فقط در مرحله گفتار درمانی باقی ماندند و متأسفانه هر هفته شاهد، تحریم‌هایی علیه افراد، بانک‌ها و موسسات داخلی و خارجی بودیم. آمریکا هدفش از این تحریم به زانو در آوردن مردم و انقلاب است موضوعی که خود ترامپ و مقامات آمریکایی هم به آن اعتراف کردند.

او گفت: ایران با شدت گرفتن تحریم‌ها مجبور شد، تحریم‌ها را دور بزند. جمهوری خلق چین در شرایطی که ایران به شدت نیاز به مبادلات ارزی و فروش نفت داشت از جمله کشورهایی بود که به ایران بسیار کمک کرد و شاید علت عصبانیت آمریکایی‌ها از چین، همین موضوع باشد. جمهوری اسلامی ایران با اتحادی که بین کشورهای تحریم شده به وجود آورد، سبب ایجاد مراودات داخلی بین کشورها شد که این شروع خوبی بود تا در مراودات بین کشورها از دلار استفاده نشود.

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران، نگاه بیشتر به شرق و همسایگان بوده و این موضوع مورد تائید و تاکید مقامات عالی‌رتبه نظام بوده و هست. کشورهایی که در زمان تحریم با ایران همکاری می‌کردند گلایه داشتند در زمان تحریم و فشار به سمت ما روی می‌آورید و با یک لبخند غربی‌ها همه چیز فراموش می‌شود، باید استراتژی ایران کاملا مشخص باشد و کشورها بتوانند روی همکاری با ایران حساب باز کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم با اشاره به سفر لاریجانی به چین گفت: بنا به تصمیم نظام و با سفری که لاریجانی به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی همراه با روسای برخی کمیسیون‌ها، وزارت خارجه، وزارت اقتصاد به چین داشت فصل جدیدی در مناسبات اقتصادی ایجاد شد. بسیاری از کشورها موافقت‌نامه‌های طولانی مدت را که برای دو طرف می‌تواند، مفید باشد و اطمینان خاطری از مراودات به وجود می‌آورد را به انجام می‌رسانند. قطعا مواردی که در این موافقت‌نامه‌ها آورده می‌شود مورد بررسی و دقت نظر کامل برای حفظ منافع ملی، است.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم در خصوص حاشیه‌های این سند راهبردی گفت: دور زدن تحریم‌ها و نگاه به شرق همچنان طرفدارانی دارد و در خارج از کشور در قالب فضاهای مجازی و تبلیغات رادیو و تلویزیون‌های بیگانه دشمنان طرح‌هایی نسبت به دور زدن تحریم‌ها دارند که در قالب دلسوزانه این مطالب را مطرح می‌کنند. در چنین توافقاتی افرادی هستند که مایل نیستند کشور از این فشارها رهایی پیدا کند و به عنوان ستون پنجم آمریکایی‌ها در کشور عمل می‌کنند. وقتی موضوعی به تصویب نهایی نرسیده بیان آن می‌تواند تنش‌زا باشد و همچنین مورد سوءاستفاده بدخواهان قرار گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم در خصوص اظهارات احمدی‌نژاد درباره این سند بیان کرد: برخی بلوغ سیاسی ندارند و به‌رغم اینکه به درجات بالای مسئولیتی رسیدند، می‌خواهند به وسیله این مسائل، دعواهای سیاسی و جناحی خود را بیشتر به میدان بکشانند، در حالی که با طرح‌های دوره خود بیشترین آسیب را به منافع مردم زدند. باید اجازه داد نمایندگان مردم در قالب قوای سه‌گانه و همچنین شورای امنیت ملی به این قضایا رسیدگی کنند. نباید یک موضوع مهم در کشور دستاویز، برخی بازی‌های کودکانه از افرادی که دنبال مطرح کردن خود هستند، بشود.

او اضافه کرد: احمدی‌نژاد در هیچ‌کدام از قوای سه گانه حضور ندارد. خوب است ایشان به ما بگوید ماجرای مذاکرات مشایی با مقامات اردنی چه بود؟ همچنین مذاکراتی که او نماینده به عمان می‌فرستاد و کسی هم خبر نداشت چه بود؟ احمدی‌نژاد نفت ۱۲۰ دلاری را فروخت و خرج مسائل پوپولیستی کرد چه جوابی برای این‌ها دارد؟ او بگوید آمده بود حلقه مدیریتی کشور را باز کند و از قوم و خویش بازی خبری نباشد ولی مشایی به عنوان پدر شوهر دختر او، چقدر اختیارات در کشور داشت؟ داماد او به عنوان یک پزشک عمومی چگونه می‌توانست رئیس سازمان استاندارد کشور باشد؟ برادرش در دفتر و بازرسی او حضور داشت.

خویشان دیگر احمدی‌نژاد به مقامات بالای وزارت صنایع رسیدند و خواهرزاده‌های او در نهاد ریاست جمهوری مسئولیت‌های مهمی داشتند. احمدی‌نژاد بگوید رابطه‌اش با برخی از افراد مذهبی در زمان ریاست خود چه بوده و هست؟ او خیلی از مسائل را پنهان می‌کرد و تنها رئیس‌جمهوری بود که برخلاف دستورات رهبری در خانه نشست و خلاف دستورات عمل کرد. رهبری دستور خاص برای تغییرات در رابطه با مشایی دادند ولی هیچ‌کدام از این‌ها را بر نمی‌تابید. سیاست احمدی‌نژاد برخلاف مصالح مملکت و مردم بود. او کسی بود که به شیوه دوره قاجاری به عبدالعظیم حسنی رفت و بست نشست و برای محاکمه اطرافیانش، خط قرمز می‌گذاشت.

این نماینده مجلس دهم در پایان تاکید کرد: او کسی بود که در رابطه با عدم جابجایی اطلاعات به شدت واکنش نشان داد. شاید جزو معدود کسانی باشد که رهبری از حضور در انتخابات دور گذشته او را منع کرد ولی باز هم در انتخابات شرکت کرد. احمدی‌نژاد جز هزینه تراشی، هیچ سود دیگری نداشت و فقط روی آورد به نامه‌های ذلیلانه به مقامات آمریکایی و هیچ‌کدام پاسخ داده نشد. او به توئیت زدن برای مایکل جکسون و افراد دیگر که شاید بیشتر به صلاحش باشد، بپردازد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:51
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1399/04/13
مشخصه خیلی سوزش داری که راجب احمدی نژاد اینطور حرف میزنی
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1399/04/13
معلومه که توهم چیزی گیرت میاد
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1399/04/13
درود بر احمدی نژاد.
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
درود بر احمدی نژاد
محرومان در دوره او به نوایی رسیدند
عده زیادی خانه دار شدند
روحانی چکار کرده برای مردم؟
یه برجام داشت که ثمر نداد
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1399/04/13
تو دیگه بس کن
وقتی اب از اب گذشت بیاید متنو رو کنید
زرشک
United Arab Emirates
10:24 - 1399/04/13
تا رقیبان احمدی نژاد عقب افتاده های فکری مثل تو هستند ..اینده امید وار کننده میشود .
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1399/04/13
کار به احمدی نژاد ندارم اما چین هیچ کمکی به ایران نکرد فقط جنس بنجل رو چند برابر قیمت به مردم ایران فروخت اینکه کمک نیست برای منافع خودش بود این وضع موجود نتیجه چین کمونیستععععععععععع
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1399/04/13
خود شما چه هنری داشتی تا حالا 1000 تومان‌ به یک فقیر کمک کردی چون به تو پست نداد از دستش ناراحتی. اقلا در دوره خود به هزاران نفر منزل مسکونی که الان به همت دولت تدبیر میلیونها قیمت دارد چاره اندیشی و صاحب منزل کرد
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1399/04/13
آفرین بر این نماینده شجاع که حرف دل مردم را زد
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1399/04/13
بعدشم اگه راست میگی چرا در زمان ریاست جمهوری محمود این حرفارو نمیزدی؟ چرا مناظره نکردی؟ گذر زمان همه چیزرو روشن میکنه
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1399/04/13
چرا از امدن احمدی نژاد وحشت دارید بچه فسا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۳
کاکو مواظب باش قالیباف فریبت ندهد.
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1399/04/13
درود بر برزگ مرد ایران احمد نژاد ..
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1399/04/13
به فکر دستمزد مستمربگیران حداقلی تا مین اجتمایی باشید اخه ما چه گناهی کردیم زندگی سخت شده مدیران تامین اجتمایی جوابگو باشند مستاجری وگرانی اجناس کمر مستمر بگیر را شگسته
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1399/04/13
دمت گرم بلاخره یکی پیداشد یه دوکلام به این بیسواد کهریشه بنیان بدبختی تحریم به این مردم بالباس مردم گرفتار کرد بگه
اقای ریسی کجای بکشیش داداگاه
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1399/04/13
مگه ایران رو خریدند که تصمیم ۲۵ ساله می گیرند تا حالا که خودشون بودند چرا قرارداد نبستند میخوان بی سر و صدا واسه مسول بعدی تصمیم گیری کنند. شاید مردم ۲ سال دیگه کسی رو انتخاب کنند که مخالف باشه
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1399/04/13
تاریخ درباره این توافق به اصطلاح راهبردی قضاوت خواهد کرد...
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1399/04/13
مردک ایران به فنا دادین رفت
United Kingdom
22:46 - 1399/04/13
خداوند سبحان نگهدارآقای احمدی نژاد چون هم بفکر مردم بود هم به کشورهای غربی باج نداد
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1399/04/14
اقادمتون گرم بیشتر اگاهی بدید والا به صلاح مملکته وثواب ان بیشتر از نماز شب هست و مردم دوباره دچار اشتباه نمیشن ممنون
Iran, Islamic Republic of
08:15 - 1399/04/14
احمدی نژاد برای شما مسولین بد بود ولی برای مردم کارهای زیادی کرد
طرح مسکن مهر
هدف مندی یارانه
همین سهام عدالت
شما چیکار کردید؟
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1399/04/14
... احمدی نژاد تنها ریس جمهوری بود که طرفدار مردم بود برای همین نمیزارید بیاد بالا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج