روسیه: آمریکا در تمدید تحریم ایران موفق نمی‌شود
۱۰۱۴۱۸۰
۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹
۸۳۲۱ 
نماینده روسیه در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه تأکید کرد آمریکا هرگز در تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران موفق نخواهد شد.

خبرگزاری فارس: نماینده روسیه در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه تأکید کرد آمریکا هرگز در تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران موفق نخواهد شد.

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از «واسیلی نبنزیا»، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نوشت پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران هیچ شانسی برای موفق شدن ندارد.

نبنزیا در یک مصاحبه آنلاین گفت: «این قطعنامه آینده بسیار غم‌انگیزی دارد. منظورم این است که اصلاً آینده‌ای ندارد.»

روسیه: آمریکا در تمدید تحریم ایران موفق نمی‌شود

دیپلمات روسیه اضافه کرد مسکو زمانی که آمریکا کار بر روی این قطعنامه را آغاز کرد به این کشور گفت که «هیچ شانسی برای تصویب آن وجود ندارد.»

نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: «تصویب چنین قطعنامه‌ای برجام را به پایان خواهد رساند. مشخص است که ایران هرگز چنین چیزی را نمی‌پذیرد و حق هم دارد که نپذیرد.»

تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران طبق مفاد برجام ۱۸ اکتبر سال جاری میلادی به پایان می‌رسد اما دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» تلاشی را برای جلوگیری از انقضای این تحریم‌ها آغاز کرده است.

واشنگتن گفته در صورتی که این تلاش به سرانجام نرسد با توسل به یکی از بندهای توافق هسته‌ای برجام به دنبال بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران خواهد بود.

آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را میان اعضای شورای امنیت توزیع کرده که خواستار جلوگیری از انقضای این تحریم‌ها است.

یک قطعنامه برای تصویب در شورای امنیت نیازمند موافقت دست‌کم ۹ عضو، بدون وتو از سوی هر یک از ۵ عضو دائم شورای امنیت (آمریکا، روسیه، چین، فرانسه و انگلیس) است.

قطعنامه پیشنهادی آمریکا خواستار منع فروش، عرضه یا انتقال سلاح یا اقلام مرتبط از سوی ایران است. این قطعنامه همچنین کشورها را از فروش، عرضه، یا انتقال سلاح یا اقلام مرتبط به ایران، مگر در صورت موافقت کمیته‌ای در شورای امنیت منع می‌کند.

پیش‌نویس آمریکا علاوه بر این از کشورها می‌خواهد چنانچه دلایل متقنی در دست دارند مبنی بر اینکه محموله‌ای در خاک آنها ممکن است حاوی اقلام ممنوعه از ایران باشد اقدام به بازرسی آن کنند. این قطعنامه همچنین از کشورها خواسته با توجیه مشابه اقدام به بازرسی کشتی‌ها در آب‌های آزاد کنند.

چندی پیش دیپلمات‌های غربی به فارن‌پالیسی گفتند این قطعنامه از شانسی برای تصویب برخوردار نیست

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:14
United States
23:56 - 1399/04/19
اساساتحریم های آمریکا،غیرقانونی ومبنایی ندارد!فقط آمریکا،دنبال ایران هراسی وسلاح بیشترفروختن به متحدان خودهست!
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1399/04/19
روسیه وچین دوکشور بی اراده که با پول خریداری .
میشوند
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1399/04/19
هیزم شکنی در جنگل با خرسی دوست شد ..یکروز که خیلی خسته بود زیر درخت بلوطی بخواب رفت خرس نالوطی به بهانه کشتن مگس......خدا هیزم شکن را بیامرزد ..الان خرس و مگس در جنگل بخوشی روزگار می‌گذرانند...
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1399/04/20
کشورهای اطراف برای سود جویی خودشان مارا به کارهای ناخواسته می کشانند وسران ماهم فکر می کنند آنها طرف دار ماهستند وروز بروز ایران را منزوی میکنند.
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1399/04/20
دراین چهل سال یک کار ویا قراردادی را بگویید که مردم از آن بهره ای برده باشند تمام برنج ملت منتهی شده.
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1399/04/20
شما روسها وچینیها فقط به دنبال منافع خودتون هستید اگر امریکا در تحریمها شکست خورده پس چرا اقتصاد ایران در حال فروپاشیست مرگ بر روس وچین استسمار گر
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1399/04/20
بعضی کشورها برای سود جویی مارا درگیر باجهان کردن تابه آنچه میخواهند برسندوسران مابدون توجه خواسته های انهارا عملی میکنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج