امارات: طبل‌های جنگ در لیبی به صدا درآمده‌اند
۱۰۱۵۹۴۵
۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۸
۲۶۴۱
مقام اماراتی روز سه‌شنبه اعلام کرد، طبل‌های جنگی که در اطراف سرت لیبی به صدا درآمده‌اند تهدیدی به تحولی مهم، تبعات انسانی و سیاسی خطرناک هستند.

ایسنا: به نقل از اسکای نیوز، انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات که کشورش یک پای درگیری‌های کشور بحران زده لیبی است گویی که خطرات پیامدهای جنگ را حس کرده در توییتر نوشت: ما در امارات خواستار توقف فوری جنگ و به کار گرفتن عقل و ورود به مذاکرات بین طرف‌های لیبی در چارچوب اصول بین‌المللی و عدم تحریک منطقه‌ای و تبعات آن هستیم.

به این ترتیب انور قرقاش نسبت به تداوم آمادگی‌های نظامی در اطراف شهر ساحلی و نفت خیز سرت هشدار داده؛ شهری که نیروهای دولت وفاق ملی سعی در تسلط بر آن و بیرون راندن نیروهای شرق لیبی دارند.

در گزارش‌های قبلی آمده که پارلمان طبرق مستقر در شرق لیبی به مداخله نظامی مصر در لیبی برای مقابله با مداخله ترکیه چراغ سبز نشان داده است.

این موضع‌گیری پارلمان طبرق به دلیل تهدید جدیدی است که ترکیه مطرح کرده که اگر نیروهای خلیفه حفتر، ژنرال نیروهای شرق از سرت و جفره خارج نشوند امکان آغاز عملیات نظامی جدید وجود دارد.

از این رو جهان نگاهش روی تنش نظامی در لیبی و مشخصا در اطراف سرت دوخته شده که ممکن است نقطه برخورد کشورهای رقیب در این کشور غرق در جنگ داخلی باشد.

دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فایز السراج از حمایت نظامی ترکیه و قطر و رقیبش خلیفه حفتر از حمایت محرمانه امارات و روسیه و تایید مصر و فرانسه برخوردار هستند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج