ابهامی در زمان برگزاری کنکور سراسری وجود ندارد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۱۹۸۹۸
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
۷۷۶
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از اتخاذ تمهیدات برای بازرسی بدنی داوطلبان در روز کنکور سراسری خبر داد.

خبرگزاری ایلنا: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از اتخاذ تمهیدات برای بازرسی بدنی داوطلبان در روز کنکور سراسری خبر داد.

«حسین عباس زاده» نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره طرح دو فوریتی تعویق کنکور سراسری سال ۹۹ گفت: طرحی مطرح نبوده، بلکه طی یک سری جلسات با وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاونان وی در این رابطه صحبت‌هایی شده است، به هر حال در میان اعضای کمیسیون آموزش مجلس برخی مخالف و یکسری موافق تعویق کنکور هستند، البته هر کدام دلایل خاص خودشان را دارند.

ابهامی در زمان برگزاری کنکور سراسری وجود ندارد

وی با اشاره به اینکه من خودم از مخالفین تعویق کنکور سراسری هستم و دلایل خاص خودم را دارم، گفت: در حال حاضر بحث کنکور سراسری بسیار مطرح است، زیرا تعداد داوطلبان در کنکور سراسری بیشتر از سایر آزمون‌های دیگر است، از این رو حساسیت‌ها نسبت به این آزمون نیز بیشتر است.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: با این حال تلاش‌هایی هست که همه این آزمون‌ها به تعویق بیفتد و با تلاش‌ها و پیگیری‌هایی که دیدیم آزمون دکترا و ارشد به تعویق افتاد، همچنین کنکور سراسری هم یک بار به تعویق افتاد. صحبت رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور، وزیر علوم و معاونین وی، این بوده که ما در زمان برگزاری آزمون‌های سراسری مشکل و ابهامی نداریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: زمان‌هایی که برای آزمون‌ها تصویب شده طبق مصوبه وزارت بهداشت، وزارت علوم و ستاد ملی مقابله با کرونا است، از این رو ابهام در برگزاری زمان آزمون‌های سراسری سال ۹۹ وجود ندارد، مگر اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا تشخیص دهد که برگزاری آزمون‌ها ضرر خواهد داشت.

عباس زاده گفت: بنابراین اگر ستاد ملی مقابله با کرونا باید این تشخیص را بدهد، دیگر نیازی به طرح دو فوریتی و هیچ جلسه دیگری نیست و در همان جا تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.

وی در خصوص برگزاری آزمون ریاضی و فیزیک و علوم انسانی در یک روز آن هم در صبح پنج شنبه ۳۰ مرداد ۹۹ که موجب نگرانی برای برخی از داوطلبان در این گروه‌ها شده است، گفت: برای کاهش شیوع کرونا قرار بر این شد که هم روزهای آزمون کنکور سراسری و ارشد افزایش پیدا کند و هم تعداد حوزه‌های امتحانی نیز افزایش یابد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: این در حالی است که افزایش حوزه‌های کنکور هزینه مضاعفی برای آموزش و پرورش، وزارت علوم و نهادهای برگزارکننده کنکور خواهد داشت، زیرا اگر بنا باشد حوزه اضافه شود، باید عوامل اجرایی و تمهیدات آن نیز افزایش یابد، اما پذیرفته شد که افزایش حوزه‌ها با وجود هزینه‌های بیشتر صورت بگیرد تا به سلامت متقاضیان و داوطلبان‌ کنکور کمک کنیم.

عباس زاده تصریح کرد: در حال حاضر تعداد روزهای کنکور سراسری و ارشد اضافه شده و قرار است که تعداد حوزه‌ها نیز افزایش پیدا کند تا بتوان تمام فاصله گذاری‌های اجتماعی را بهتر و بیشتر رعایت کرد.

وی در واکنش به برگزاری کنکور سراسری در فضای باز گفت: این مورد نیز می‌تواند مشکلات خاص خودش را داشته باشد. در حال حاضر گفته شده که فاصله‌ها یک متر و بیست سانت باشد که ما تلاش کردیم این میزان را به یک متر و ۶۰ سانت برسانیم. از طرف دیگر باید بازرسی‌های بدنی انجام شود تا بدانیم کسی تخلفی نمی‌کند و گوشی همراه با خود نمی‌برد، شاید این‌ نظارت‌ها در فضای باز دشوارتر باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقدماتی در حال فراهم شدن است تا در این بازرسی‌های بدن هیچ تماس دستی و بدنی صورت نگیرد. همچنین تلاش می‌شود در آن حوزه‌هایی که قرار است تکثر پیدا کنند، فاصله گذاری اجتماعی هر چقدر که امکان دارد بیشتر شود تا مشکلی برای داوطلبان ایجاد نشود.

عباس زاده در واکنش به خبر ابتلای ۷۰ نفر از داوطلبان نهضت سواد آموزی به کرونا که اخیرا در آزمون شرکت کردند، گفت: من آماری در این زمینه ندارم و نمی‌دانم که موثق است یا خیر.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1399/05/05
برترین ها هم ک فقط خبر اونایی ک مخالف تعویق اند رو کار میکنه

نظر رو تایید کنید لطفا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
دقیقا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
دقیقااااا
فک میکردم من اشتباه میکنم
نظرای حق هم زیاد درج نمیکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر