چند درصد داوطلبان موافق برگزاری کنکور هستند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۲۱۱۶۴
۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
۱۸۷۳
سخنگوی وزارت بهداشت از یک نظرسنجی سخن به میان آورد که به موجب آن 95 درصد داوطلبان کنکور با برگزاری آن موافق‌اند.

عصر ایران: سخنگوی وزارت بهداشت از یک نظرسنجی سخن به میان آورد که به موجب آن 95 درصد داوطلبان کنکور با برگزاری آن موافق‌اند.

سیما لاری که در برنامۀ تلویزیونی «طبیب» حاضر شده بود با اشاره به اینکه طبق نظرسنجی سازمان سنجش 95 درصد داوطلبان کنکور موافق برگزاری آن هستند، یادآور شد: باید توجه داشته باشیم اگر هم کنکور به تعویق بیفتد تداخل با پائیز و آنفولانزا را خواهیم داشت.

او در پاسخ به این سؤال که چرا آمار مبتلایان به کرونا کم نمی‌شود، تصریح کرد: متأسفانه چون ویروس غیر قابل پیش‌بینی است و ندانسته‌های ما در مقابل دانسته‌های ما بیشتر است. ما فکر می‌کردیم رفتار آن با تغییر فصل عوض شود، اما ظاهراً همه فصول را دوست دارد و از رفتار سایر خانواده خود تبعیت نمی‌کند و از این رو داریم موج دوم این بیماری را تجربه می‌کنیم.

وی افزود: هنوز با قطعیت نمی توان گفت سرعت انتقال بیشتر شده اگرچه مقالات و شواهدی در دست است اما قطعی نیست. آنچه در دنیا مشاهده می‌کنیم و آمار 16 میلیون نفر ابتلا و 640 هزار نفر جان‌باخته در دنیا و آمار فزاینده در کشور خودمان البته حاکی از این است که بیماری رو به افزایش است.

لاری ادامه داد: تنها امر واضحی که با قطعیت می‌توانیم بگوییم این است که با رفتارهای اجتماعی ما هماهنگ است. چندان که با رعایت اصول بهداشتی بیشتر و فاصله‌گذاری شاهد کاهش آمار بودیم. هر قدر بیشتر رعایت کنیم و خودمان را با سبک زندگی کرونایی تطبیق دهیم قطعا آمار پائین خواهد آمد. اما عادی‌انگاری و محدودیت‌ها کم شد. بازگشایی‌ها هم پلکانی صورت نگرفت و از سوی دیگر فکر نمی‌کردیم رفتار ویروس در تابستان هم به همین شکل باشد. همین عادی‌انگاری‌ها و خستگی مردم سبب شد شیوع بیشتر شود.

سخن‌گوی وزارت بهداشت همچنین در بارۀ استخدام کادر جدید درمان تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های ما خستگی کادر درمان است. چون مردانه جلو آمدند و خیلی خیلی فداکاری کردند و در همان ابتدا با وجود امکانات حفاظتی کم جان خود را در دست گذاشتند، خسته شدند اما غیرت‌مندانه ایستادند. در آبان‌ماه 98 ما 4500 نفر جذب نیرو از طریق آزمون داشتیم، بعد از شیوع ویروس قرار شد 3000 نفر جذب شوند و 2500 نفر خاص کادر پرستاری و نیروی فوریت‌ها هستند، 2238 نفر مجوز برای قراردادی این عزیزان گرفتیم و به دنبال تأمین اعتبار آن هستیم و دوباره درخواست 7000 جذب نیرو داده ایم.

وی همچنین در مورد تغییر علایم کرونا یادآور شد: کاملا نمی‌توانیم بگوئیم، شاید این علائم بوده ما توجه نمی‌کردیم دوره حاد بیماری بوده و یک سری از علامت‌ها بیشتر به چشم می‌آمده، آن چیزی که مشخصاً فکر می‌کردیم بیشتر افراد مسن و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای درگیر می‌شدند اما در حال حاضر موارد ابتلا در کودکان و جوان‌ها هم گزارش شده. خیلی از این علائم را هم در این ویروس داشتیم توجه به آنها نمی‌شده چون نادانسته‌های ما بیشتر از دانسته‌هاست.

سخن‌گوی وزارت بهداشت در پاسخ به این سؤال که آیا تلاشی برای تولید واکسن در ایران شده، اظهار کرد: یک کمیته علمی متشکل از افراد باتجربه و دانشمند که با دانشمندان بزرگ دنیا تبادل علمی دارند حتی به عنوان اعضای برجسته در کمیته‌های علمی دنیا شناخته شده هستند در این زمینه فعال است و ما هم پا به پای دنیا داریم تلاش می‌کنیم، دو گروه تقریبا از مراحل تست حیوانی عبور کردند اما زمان بر است و تولید دانشگاهی با تولید صنعتی متفاوت است، در دنیا هم روسیه، چین، آکسفورد انگلستان با همکاری هند موفق بودند، ولی طبق گفته سازمان جهانی بهداشت بعید است در زیر یک سال به دست ما برسد. به خاطر پیچیدگی‌یی که این ویروس دارد نمی‌دانیم واکسن هم چقدر می‌تواند این ایمنی را دهد باید تمدید شود یا نه ولی چیزی که مهم است تا آن زمان با رفتار اجتماعی صحیح به راحتی می‌توان پیشگیری کند.

وی در خصوص داروهای مؤثر در بیماری هم گفت: ما کمیته علمی داریم و در صددند که واقعا اگر دارویی مؤثر است حتما وارد پروتکل درمانی شود. این بیماری فازهای مختلف دارد مرحله اول باید داروی ضد ویروسی و در مرحله بعد ضد التهابی استفاده شود و این تصمیمی است که باید در بیمارستان گرفته شود. مهم این است که مردم در بازارهای سیاه گرفتار نشوند. چون این داروها داروهای بیمارستانی است اما خوش‌بختانه تولیدکننده‌های داخلی هم در حال حاضر رندسویل را تولید می‌کنند.

دکتر لاری در خصوص تولید و توزیع ماسک هم بیان کرد: این کار بر عهده وزارت صمت است و وزارت بهداشت متولی این است که برای کادر درمانی به اندازه کافی خریداری کند، ولی خوب مرتبا پی‌گیر این هستیم در دسترس مردم با قیمت مناسب‌تر قرار گیرد و کلیپ‌هایی هم با همکاری صداوسیما تهیه و پخش شده تا مردم خودشان در خانه هم بتوانند تهیه کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین در خصوص برگزار کنکور نیز توضیح داد و یادآور شد: در کشورهای دیگر هم مثل ترکیه و چین برگزار شده، از طرفی داوطلبان کنکور هم در وضعیت روحی و روانی خاصی هستند و طی نظرسنجی سازمان سنجش 95 درصد دوست دارند کنکور برگزار شود، ما باید بین بحث سلامتی جسم و سلامت روان یک تعادلی برگزار کنیم، لذا یک سری پروتکل‌های بهداشتی تهیه شده و در خصوص آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکترا هم به کار گرفته شد، تست ارزیابی سلامت قبل ورود، افزایش تعداد حوزه‌ها، ایجاد اتاق ایزوله، افزایش روزهای برگزاری، رعایت فاصله‌گذاری و کنترل ورود و خروج در حوزه امتحانی، طولانی‌تر شدن ساعات برگزاری.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم تمهیداتی ایجاد کنیم که داوطلبان از این سردرگمی نجات پیدا کنند، ولی همه این‌ها باید با سازمان سنجش بررسی شود و ا‌ن شاءالله بهترین تصمیم گرفته شود، باید توجه داشته باشیم اگر کنکورعقب هم بیفتد تداخل با پائیز و آنفلوآنزا را خواهیم داشت.

این مقام مسؤول همچنین در خصوص افزایش کیت در کشور نیز گفت: شرایط بهتر شده و با تمهیداتی که شده در کل کشور دستگاه دارند، کیت خریداری و حتی تولید می‌شود، اما خوب به اندازه ایده‌آل نیست چراکه هر چه بیماریابی بیشتری داشته باشیم و قوانین بهتری برای قرنطینه شدن داشته و تماس‌های بیمار را بیشتر کنترل کنیم شیب بیماری کمتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ما در حال حاضر در ابتلای به ویروس در رتیه 10 و 11 هستیم، اظهار کرد: کشورهایی که محدودیت‌های بیشتری اعمال کردند و توانستند حمایت اقتصادی بیشتری داشته و فاصله‌گذاری را حتی با جریمه رعایت کردند، تجربه موفقی داشتند اما در کل جهان ویروس رو به افزایش است و سازمان جهانی بهداشت هم اعلام کرده به محض تغییر رفتار آمار هم پائین خواهد آمد.

لاری در پایان در خصوص بازگشایی مدارس نیز عنوان کرد: همه ما دچار عدم قطعیت هستیم. چون تکلیف ویروس معلوم نیست. از قبل اعلام شده 15 شهریور، اما همه چیز بستگی به این دارد که شرایط جامعه به چه سمتی پیش برود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:41
United Kingdom
17:53 - 1399/05/08
چرا آمار مرگ میر در دنیا صفر و نزدیک صفر شد ولی در ایران صعودیه؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222