تکذیب جابجایی مخزن موزه ملی به حرم امام
۱۰۲۳۲۸۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
۱۳۴۳
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی کشور گفت: پیشنهادی از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به تولیت مرقد امام خمینی (ره) در شهر آفتاب مبنی بر در اختیار قرار دادن فضای 25 هزار متر مربعی برای ایجاد مخزن امن داده شده است.

خبرگزاری آریا: مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی کشور گفت: پیشنهادی از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به تولیت مرقد امام خمینی (ره) در شهر آفتاب مبنی بر در اختیار قرار دادن فضای 25 هزار متر مربعی برای ایجاد مخزن امن داده شده است.

آقای محمدرضا کارگر درباره انتقال تعدادی از اشیای تاریخی به زیرزمین مرقد امام خمینی (ره) تأکید کرد: قرار نیست مخزن موزه ملی و اشیای آن به این مکان منتقل شود.

او افزود: در همه جای دنیا علاوه بر مخازن اصلی موزه‌ها، مخازن امن دیگری در مواقع اضطراری مانند جنگ، سیل، زلزله و... برای انتقال آثار و حفاظت از آن‌ها در نظر می‌گیرند. یکی از مکان‌هایی که می‌توان به عنوان مخزن امن در شرایط اضطراری به دلیل ساختار ساختمانی استانداردی که دارد از آن استفاده کرد، فضایی بالغ بر 25 هزار متر مربع است که در شهر آفتاب قرار دارد.

مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی کشور تصریح کرد: اختصاص این مکان به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای ایجاد مخزن امن از سوی اداره کل موزه‌ها به تولیت مرقد امام خمینی (ره) پیشنهاد داده شده است، تا بخشی از فضای شهرآفتاب برای انجام کار‌های فرهنگی در نظر گرفته شود.

او افزود: اگر استاندارد‌های جهانی که مدنظر ماست، در نظر گرفته شود، می‌توان به عنوان یک مخزن امن برای موزه ملی در مواقع اضطراری از این مکان استفاده کرد.

آقای کارگر عنوان کرد: چناچه در آینده شرایطی به‌وجود آید تا از شهرآفتاب به‌عنوان مقصد گردشگری استفاده شود، می‌توان در کنار ایجاد مخزن امن، نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی برگزار کرد.

به نقل از صدا و سیما، وی با اشاره به اینکه ایجاد مخازن امن برای حفظ آثار تاریخی در همه استان‌ها مدنظر قرار گرفته است، گفت: البته مخازن امنی که در این فضای 25 هزار متر مربعی شهر آفتاب در نظر گرفته شده هنوز اجرایی نشده است و این اقدام مستلزم اعتبار و اقدامات حقوقی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1399/05/14
اول تکذیب بعد واقعیت
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1399/05/14
یکدفعه باربزنیدازکشورخارج گنیدچراانبارگردانی مال خودتون است برایش زحمت کشیدید خون دادید
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1399/05/14
این مملکت هرچی امروز تکذیب بشه فرداحتماتایید میشه
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1399/05/14
معلوم نیست چه خوابی برای این یادگارهای با ارزش دیدن !!!!!!
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1399/05/14
خودتان بگید.خودتان تکذیب کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج