قیمت مرغ به کانال ۱۸هزار تومان بازگشت
۱۰۲۳۳۱۵
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
۱۲۰۵
عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۸ هزار تومان است.

باشگاه خبرنگاران جوان: عظیم حجت، عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از کاهش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۸ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده در بازار کنترل شده است، افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که التهاب خاصی در بازار رخ ندهد.

قیمت مرغ به کانال ۱۸هزار تومان بازگشت

حجت با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مرغ وجود ندارد، بیان کرد: بنابر آمار بیش از ۱۱۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری صورت گرفته که با این حجم جوجه ریزی کمبودی در عرضه نداریم.

عضو هئیت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی، بیان کرد: با توجه به تنش گرمایی، وزن گیری مرغ در فصل تابستان نسبت به بهار متفاوت است به طوریکه علی رغم ۱۱۰ میلیون جوجه ریزی، مازادی در عرضه نداریم.

وی ادامه داد: با وجود افزایش هزینه‌های تولید امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار وجود ندارد، چنانچه مسئولان خواهان عرضه با نرخ مصوب هستند، نهاده با نرخ مصوب را باید در اختیار مرغداران قرار دهند.

حجت با انتقاد از تاخیر در توزیع نهاده‌های دامی بیان کرد: اکثر شرکت‌های فروشنده نهاده‌های دامی به جز پشتیبانی امور دام در ارسال بار عملکرد مناسبی ندارند که تمامی این عوامل منجر به افزایش هزینه‌های تولید می‌شود.

استمرار نابه سامانی بازار نهاده‌های دامی

وی با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی تعریفی ندارد، بیان کرد: عدم حمل به موقع نهاده علت اصلی اختلاف قیمت مصوب با بازار آزاد است و از آن جا که مرغدار با موجود زنده سر و کار دارد، چاره‌ای جز تامین نهاده با نرخ بالا ندارند.

حجت با اشاره به اختلاف ۳ برابری قیمت کنجاله سویا نسبت به نرخ مصوب بیان کرد: با توجه به تامین ۳۰ تا ۴۰ درصد نیاز مرغداران با نرخ مصوب، حداقل ۳ هزار تومان بر هزینه تمام شده تولید افزایش می‌یابد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قیمت نهاده‌ها همچنان ۲ نرخی است، گفت: هم اکنون هر کیلو کنجاله سویا با نرخ ۷ هزار تومان و ذرت ۲ هزار و ۶۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان در بازار سیاه به وفور موجود است، درحالیکه نهاده به میزان کافی با نرخ مصوب نیست.

این مقام مسئول متوسط نرخ هر قطعه جوجه یکروزه را بالای ۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به نوسان شدید هزینه‌های تولید، نرخ مصوب به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با تاکید بر اصلاح قیمت مرغ بیان کرد: اگر قیمت مصوب بر مبنای کارشناسی اعلام شود، تولیدکنندگان با افتخار می‌پذیرند چرا که تولیدکنندگان به هیچ عنوان به دنبال افزایش قیمت نیستند.

وی در پایان با تاکید بر اصلاح قیمت مرغ در بازار تصریح کرد: با وجود آنکه امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار وجود ندارد، از این رو انتظار می‌رود مسئولان تنظیم بازار برمبنای واقعیت و هزینه تمام شده تولید، قیمت واقعی مرغ را اعلام کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:22
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1399/05/14
چه خوب بریم بخریم
از۱۲هزارتومان شد۱۹تومان چه ارزون
الان البته ارزونترشده به به ۱۸تومان بدویم بریم بخریم
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1399/05/14
واااااای چقدر ارزون شده .واااااااای ارزونیه.
پاسخ ها
******* shanjani ******
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
...لطفا" .. تصویر مرغ را از کانال.. هجده . سیما مشاهده فرمائید... کشتار و زنده بگور کردن جوجه های یک روزه جواب داد.. افزایش قیمت مرغ از ۹ هزار تومان به کانال ۱۸ هزار تومان...
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1399/05/14
خجالتش برای مسئولین بیکفایت دزد...مرغ18هزار...خوشحالم هستن....مرغ ب کانال18هزاربرگشت...واقعا خحالت بکشید با این مملکت داریتون...
Iran, Islamic Republic of
21:49 - 1399/05/14
بیست تومان بکنید
ولی برای همیشه
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1399/05/14
مهم نیست قیمت مرغ چندباشه گوشت که نمیخوریم مرغ هم نخوریم چیزی نمیشه باید عادت کنیم که ازسال اینده نون هم نخوریم مثل زمینای دیم باید چیزی نخوریم
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1399/05/14
با مسئولیت بودن وزیران و دولت مردان ایران هست نه رییس جمهور ونه وزرای درست حسابی داریم بعد میگیم مرگ برامریکا
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1399/05/14
تعزیرات اینها باشند از این بهتر نمیشه
خخخخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1399/05/14
ما مرغ رو به دلار میخریم پس لطفا مسئولین حقوق ما رو هم به دلار بدن.آخه با ماهی دو سه ملیون تومان میشه زندگی کرد؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1399/05/14
خودتونه مسخره کنین..اینم یکی دیگه از مسئولین ناکارآمد....چندروز پیش که قرار بود ۱۵تا۱۵ونیم بشه..زورت به مرغدارها نمیرسه یا......
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1399/05/15
منظور همون 18950 تومن هست...!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج