ارسال نمونه دوپینگ؛ شرط عجیب قطر برای ایران
۱۰۲۹۱۰۲
۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
۹۸۹
نمونه‌های اخذ شده برای تست دوپینگ دوباره به آزمایشگاه کلن ارسال شد.

خبرگزاری فارس: نمونه های اخذ شده برای تست دوپینگ دوباره به آزمایشگاه کلن ارسال شد.

در زمان سرپرستی مهرزاد خلیلیان در فدراسیون پزشکی - ورزشی تفاهم‌نامه همکاری با قطر امضا شد تا نمونه‌های ایران برای آزمایش به این کشور فرستاده شود.

تعدادی نمونه هم برای ادامه این همکاری به قطر ارسال شد اما با شیوع ویروس کرونا آزمایشگاه این کشور عربی شرط عجیبی برای ایران گذاشت.

در حالی که فدراسیون پزشکی ورزشی ایران قرار بود نمونه‌های اخذ شده تست دوپینگ را برای آزمایش به قطر بفرستد این کشور اعلام کرد باید از نمونه ها تست کرونا هم صورت بگیرد.

فرزاد شارکی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ در گفت‌وگو با فارس در این خصوص اظهار داشت: قرار بود همه نمونه هایی را که گرفتیم به قطر بفرستیم اما این کشور مشکلی برای ما ایجاد کرد و گفت بدون انجام تست کرونا نمونه ها را نمی پذیرد.

وی افزود: این شرطی که قطر گذاشته در دستورالعمل وادا نیست و ما هم نمی‌توانیم این تستها را انجام دهیم به همین دلیل مانند گذشته نمونه ها را به آزمایشگاه کلن فرستادیم. این کار یک هفته پیش صورت گرفته است.

شارکی در خصوص برنامه‌های این فدراسیون برای پاسپورت بیولوژیک و همکاری با دانشگاه‌ شهید‌بهشتی عنوان کرد: هنوز صحبتی با مسئولان دانشگاه نکرده‌ایم. جلسه ای صورت نگرفته و پیشرفتی در این خصوص نداشته ایم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج