کرونا سبب بیکاری ۱۵هزار مربی شنا شد
۱۰۳۲۹۵۵
۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۹
۷۶۱
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو می‌گوید: کرونا ۱۵ هزار مربی شنا را بیکار و استخرها را ورشکست کرده است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو می‌گوید: کرونا ۱۵ هزار مربی شنا را بیکار و استخرها را ورشکست کرده است.

محسن رضوانی دوازدهم شهریور ماه در جمع خبرنگاران گفت: اولین کار ما این است که مجوز فعالیت قهرمانان را بگیریم، همان‌طور که می‌دانید در استخرها احتمال سرایت کرونا بیشتر بوده که این موضوع و سلامتی ورزشکاران از همه چیز برای ما مهمتر است.

وی ادامه داد: آیین‌نامه‌ای را تدوین کرده‌ایم و به دنبال راهکاری برای شروع تمرینات به‌ویژه در واترپلو هستیم، چون پس از مدال برنز بازی‌های آسیایی که بعد از ۴۴ سال به دست آمد توقع از این رشته بیشتر شده است.

رضوانی تاکید کرد: سرمربی تیم ملی واترپلو ایران از بهترین‌های دنیاست و چند مدال المپیک دارد و به این موضوع فکر می‌کنم که چطور می‌شود چیریچ را با مربیان استان‌های مختلف لینک کنیم که آموزش ببینند.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو تاکید کرد: اعتقاد راسخ دارم که واترپلیست‌های لرستانی می‌توانند عملکرد بسیار بهتری داشته باشند، چون فیزیک بدنی خوبی دارند و می‌توانند پرتاب‌های خوبی داشته باشند.

وی یادآور شد: یکی از اصنافی که با شیوع کرونا خیلی متضرر شد، ورزش بود. مربیان مظلوم ورزش در همه رشته‌ها مخصوصاً رشته‌های آبی از کار بیکار شدند و استخرها ضررهای هنگفتی دارند و بعضی از آنها ورشکست شدند و امیدوارم هر چه زودتر کرونا از بین برود.

رضوانی تاکید کرد: نباید این نکته را فراموش کنیم که اگر استخرها باز شوند شاید خیلی از خانواده‌ها اجازه ندهند بچه‌ها به استخر بروند. نزدیک ۱۵ هزار مربی و بالای ۶۰ هزار ورزشکار سازمان‌یافته داریم که به علت کرونا مربیان از کار بیکار شدند.

وی مدعی شد: اگر سیستم بانک اطلاعاتی که در فدراسیون فعال شد زودتر از این‌ها راه‌اندازی می‌شد الان ما یک میلیون ورزشکار سازمان‌یافته داشتیم اما به علت کرونا امسال نتوانستیم به این رقم برسیم و تلاش می‌کنیم تا دو سال آینده این تعداد را به یک میلیون برسانیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج