مشکلاتی که زیر سقف مشترک، عذابتان می‌دهد
۱۰۳۳۶۹۷
۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
۴۱۴۳
کارشناسان روابط مشکلات مشابهی میان زوج‌ها می‌بینند. اکثر این مشکلات مربوط به نحوه برقراری ارتباط است که اگر به آن‌ها رسیدگی نشود، به‌مرورزمان مشکلات جدی برای زوج‌ها ایجاد می‌کند.

وب‌سایت فرادید: کارشناسان روابط مشکلات مشابهی میان زوج‌ها می‌بینند. اکثر این مشکلات مربوط به نحوه برقراری ارتباط است که اگر به آن‌ها رسیدگی نشود، به‌مرورزمان مشکلات جدی برای زوج‌ها ایجاد می‌کند. در این‌جا به چند مورد رایج می‌پردازیم:

چگونه مشکلات رایج در هر ازدواج را حل کنیم؟

۱. کینه بر سر نارضایتی‌های کوچک

زمانی که باهمسرتان زیر یک سقف می‌روید، واقعیت‌های تلخ آشکار می‌شوند: کسی که عاشقش بودید و برای زندگی با او لحظه‌شماری می‌کردید، ناگهان تبدیل به فردی می‌شود که حوله خیس را روی زمین می‌اندازد یا شیشه خالی شیر را دوباره در یخچال می‌گذارد. این ناراحتی‌های جزئی به‌مرورزمان خشم شما را بیشتر می‌کنند.

راه‌حل: راه‌حل بسیار ساده ست؛ اما ثابت‌قدم ماندن در اجرای آن لزوماً آسان نیست: اجازه ندهید خشمتان بر سر مسائل کوچک وخیم شود. زوج‌های موفق اجازه نمی‌دهند نارضایتی‌های کم‌اهمیت مسائل مهمی مانند عشق و تعهد را تحت‌الشعاع قرار دهند. مثلاً اگر می‌دانید خالی نکردن سطل زباله همسرتان را عصبانی می‌کند، تلاش بیشتری کنید تا انجام این کار یادتان نرود.

۲. اهمیت ندادن به نظرات همسرتان

احترام به نظرات شریک زندگی‌تان و توجه به این نکته که او بهترین‌ها را برایتان می‌کند، برای هر رابطه سالم ضروری است.

راه‌حل: سعی کنید خود را جای همسرتان بگذارید. اگر زوج‌ها این کار را بیشتر انجام دهند، تغییرات اساسی در رابطه خود شاهد خواهند بود. اگر زوج‌ها حس عشق و مهم بودن نداشته باشند، رسیدن به دیدگاهی مشترک در مباحث دشوار برایشان سخت‌تر خواهد شد.

۳. تقسیم وظایف

چگونه مشکلات رایج در هر ازدواج را حل کنیم؟

اکثر زوج‌ها اتفاق‌نظر دارند که کار (جسمی یا ذهنی) باید به‌طور مساوی بین دو طرف تقسیم شود. اما اگر بر سر این موضوع وسواس به خرج دهید و به آن بیشتر از شادی و خوشحالی‌تان اهمیت دهید، رابطه خراب خواهد شد.

راه‌حل: عادت شمردن کار‌هایی که انجام داده‌اید و مقایسه آن‌ها با تلاش‌های همسرتان را ترک کنید. تا زمانی که کسی حس نکند مورد سوءاستفاده قرارگرفته، نیازی نیست در انجام وظایف حساب‌کتاب کنید.

۴. یک شروع اشتباه

ممکن است به قدرت عشق و اصول رابطه خود اطمینان داشته باشی، اما حتی زوج‌هایی که خیلی خوب باهم ارتباط برقرار می‌کنند نیز می‌توانند از نظرات و توصیه‌های کارشناسان بهره‌مند شوند؛ خصوص در اوایل ازدواج. ساختن پایه‌های محکمی از اعتماد متقابل، از آسیب‌های قابل‌توجهی جلوگیری می‌کند.

راه‌حل: سریع دست‌به‌کار شوید. به شما و همسرتان کمک خواهد کرد مهارت‌های ارتباطی بهتری کسب کنید. زمانی که زوج‌ها در اوایل زندگی بر روی پایه‌های عاطفی کار کنند، رابطه‌ی شادی خواهند ساخت که دیگران به آن حسادت می‌کنند.

۵. فراموش کردن نیاز‌های جسمی و عاطفی خود

چگونه مشکلات رایج در هر ازدواج را حل کنیم؟

اهمیت ندادن به وضعیت جسمانی برای برخی زوج‌ها بسیار مشکل است، اما روانشناسان اعتقاددارند مسائل عاطفی و معنوی نیز به همان اندازه مهم است.

راه‌حل: روانشناسان آموزش‌های تمرکز حواس را پیشنهاد می‌کنند که به افراد آموزش می‌دهد چگونه احساسات خود را تنظیم کنند. روش دیگری که توصیه می‌شود در آغوش کشیدن یکدیگر است. هرروز صبح به چشم‌های هم نگاه و یکدیگر را بغل کنید. به هیچ‌چیز جز زمان حال فکر نکنید و از همسرتان بودن در کنار شما تشکر کنید.

۶. داشتن توقعات غیرمعقول

طبیعی است که از همسر خود انتظاراتی داشته باشید. اما اگر این انتظارات را به‌وضوح و به‌طور شفاهی بیان نکنید، تحقق این انتظارات به پازلی تبدیل می‌شود که حل کردنش برای همسرتان غیرممکن است.

راه‌حل: جلسات "زندگی مشترک" برگزار کنید و درباره انتظارات خود حرف بزنید. هفته‌ای یک‌بار این جلسه را برگزار کنید و درباره همه‌چیز ازجمله مسائل مالی، برنامه‌ریزی‌های روزمره و مسائل جنسی صحبت کنید.

۷. اسرار

چگونه مشکلات رایج در هر ازدواج را حل کنیم؟

لازم نیست زوج‌ها همه‌چیز را به هم بگویند؛ بنابراین می‌توانید اسراری را نزد خود نهفته نگاه‌دارید. اما اگر دلیل پنهان‌کاری شما این است که همسرتان را عصبانی می‌کند، بدون شک برایتان مشکل‌ساز خواهد شد.

راه‌حل: صداقت از داشتن جایگاهی خوب در ذهن همسرتان مهم‌تر است. حتی اگر بیان حقیقت سبب ایجاد ناراحتی و لحظات یا دعوا‌های سخت شود.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1399/06/15
دل خوش سیری چند؟
پاسخ ها
دختر ترک
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1399/06/15
زندگی مشترک فقط با عشق دادن به هم شیرین میشه و مشکلات حل میشن اگه با هم مهربون باشیم.گذشت و ایثار در زندگی مشترک براتون ارامش میاره.سعی کنین همسرتونو خوشبخت کنین بعد چند سال می بینین خودتون غرق در خوشبختی هستین
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
خیلی عالییی گفتی
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1399/06/15
فقط کافیه هیچوقت احترام بینتون از بین نره. اگه از بین بره تمومه
پاسخ ها
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
اره ،احترام از بین بره دیگه هیچوقت رابطه مثل سابق نمیشه
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1399/06/15
ما که نمیتونیم زن بگیریم...با این وضع اقتصادی مملکت که حتی نمیشه یه پراید بخری به نظرتون چطور میشه زندگی تشکیل داد؟ اون وقت مردم رو تشویق به ازدواج و فرزندآوری میکنن.من که اون دنیا از باعث و بانیش نمیگذرم.این دنیا که نمیتونم کاری کنم عمرم هم داره میگذره...
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
پسر ساده نشی زن بگیری یه وقت
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1399/06/15
تا ببینیم کجا آدم تربیت شده!
هیچ وقت شما نمیتوانید به کسی که بزرگ شده وتربیت شده چیزی رو آموزش بدین
France
23:39 - 1399/06/15
کلا شراکت دردسره هیچی بهتر از ازادی نیست
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
احسنت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
مگه بقالیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج