نخست‌وزیر دولت وفاق ملی لیبی استعفا کرد
۱۰۳۷۵۹۵
۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۱
۶۶۷
نخست‎وزیر دولت وفاق ملی لیبی استعفای خود را اعلام کرد و گفت که پایان ماه اکتبر، قدرت را تحویل خواهد داد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از اسکای نیوز، «فایز السراج» نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی (مستقر در طرابلس) چهارشنبه شب در نطقی تلویزیونی استعفای خود را اعلام کرد.

السراج گفت: «تمایل و تصمیم خود برای تحویل قدرت به یک دستگاه اجرایی جدید در پایان ماه اکتبر را اعلام می‎کنم تا کمیته مذاکرات بتواند فرایند‌ها را تکمیل کند».

وی افزود: «دولت وفاق در یک فضای عادی و طبیعی کار نمی‌کند، بلکه در معرض توطئه‌های داخلی و خارجی قرار دارد و ما از روز اول هم با این مشکلات مواجه بوده‌ایم».

نخست‌وزیر دولت وفاق ملی لیبی استعفا کرد

پیشتر هم رسانه‌ها درباره احتمال استعفای السراج به دلیل «فشارهای زیاد» خبر داده بودند.خبرگزاری بلومبرگ دیروز گزارش داد که وی قصد دارد استعفای خود را تا پایان هفته اعلام کند و قبلاً آن را با سیاستمداران لیبیایی و بین‌المللی در میان گذاشته است.

دولت شرق لیبی (مستقر در طبرق) نیز چند روز پیش در پی اعتراض چندین روزه مردم این مناطق به وخامت اوضاع اقتصادی و نیز ضعف خدمات رسانی مجبور به استعفا شد.

سخنگوی رسمی پارلمان لیبی ( مستقر در شرق ) گفت که دولت موقت به ریاست عبدالله الثنی استعفای خود را به عقیله صالح رئیس پارلمان لیبی ( عالی ترین مقام سیاسی در شرق ) تقدیم کرد.

با نگاهی به تحولات لیبی می‌‌توان گفت که کشورهایی چون ترکیه، قطر، آمریکا و انگلیس و برخی کشورهایی که معتقد به اخوان هستند، در یک صف از دولت غرب لیبی حمایت می‌کنند. مصر، امارات، عربستان، فرانسه و برخی دیگر از کشورها از دولت شرق لیبی حمایت می‌کنند.

هر یک از بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای که هر کدام منافع خاص سیاسی خود را در کشور نفت‌خیز لیبی دنبال می‌کنند، از دو جریان درگیر در این کشور حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کنند که این امر بر پیچیدگی و تداوم درگیری در لیبی افزوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1399/06/27
ایرانیان ببینند و تجربه کنند..
این کشور ضد امریکا را دو تیکه کردند و بجان هم انداختند تا ویرانی کامل انرا تماشا کنند .اگر مردی ملی و وطن پرست هم پیدا شود روی ویرانه ای حکومت کند که هیچ کاری نتواند بکند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج