اظهارنظر خبرساز مجری مصری درباره حجاب
۱۰۳۸۲۲۰
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
۱۹۱۵
«رضوی الشربینی» مجری بی حجاب سرشناس تلویزیونی مصر گفته بود زنان محجب صد هزار برابر بهتر از زنان بی حجاب هستند.
خبرگزاری فارس: «رضوی الشربینی» مجری بی حجاب سرشناس تلویزیونی مصر گفته بود زنان محجب صد هزار برابر بهتر از زنان بی حجاب هستند.
 
اظهارنظر خبرساز مجری مصری درباره حجاب
 
چندی پیش «رضوی الشربینی» مجری معروف تلویزیونی مصر که خود بی حجاب است در مورد حجاب اظهارنظر کرده بود و گفته بود که حجاب بسیار بهتر از بی حجابی است و زنان محجب نزد خداوند بسیار برتر هستند. حالا پس از آن اظهارنظرها که با حمایت انبوه مردم مصر و بسیاری دیگر از کشورهای جهان قرار گرفت این مجری تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.
 
ماجرا از زمانی آغاز شد که خانم شربینی که برنامه ای پربیننده با موضوع زنان در تلویزیون غیردولتی «سی بی سی» در مصر را اجرا می کند با وجودیکه خود بی حجاب است، به صورت مستقیم به بیننده ها توصیه به پوشش و حجاب کرد و گفت که زنانی که حجاب دارند از بی حجاب ها بهتر هستند. عین عبارت او به نقل از رویترز چنین اظهار کرد: «زنانی که حجاب دارند صد هزار برابر بهتر از زنانی هستند که حجاب ندارند.»
 
اظهار نظرهای مستقیم وی به شدت به ارکان بی حجابی که حکومت فعلی مصر تاکید بر نهادینه کردن آن در جامعه مسلمان سنتی مصر دارد، برخورد کرده و پیش برندگان تفکر بی حجابی و تجدد قرن بیست و یکمی حاکمیت فعلی این کشور او را به برهم زدن امنیت اجتماعی و نفرت افزایی بین زنان و اقشار جامعه متهم کرده و او را تحت پیگرد قانونی قرار داده اند.
 
به دنبال نشر اخبار مبنی بر پیگرد قانونی وی و همچنین ورود سازمان نظارت بر رسانه به این موضوع، بسیاری از انبوه مردم و حامیان این مجری در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به شدت این اقدام حکومت مصر را محکوم کرده و هشتگ «من از رضوی الشربینی حمایت می کنم» را به سرعت در فضای مجازی دست به دست به اشتراک گذاشته و ابراز می دارند که او کار خطایی انجام نداده بجز اینکه محترمانه در مورد حجاب و تبعات آن صحبت کرده است. 
 
بسیاری از معترضین به سیستم پیگرد قانونی این مجری ابراز نظر کرده بودند و حمایت قاطع خود را از او اعلام کرده بودند. یکی از کاربران نوشته بود: در این دوره رعایت حجاب در کشور مصر بسیار دشوار است و برای زن محجبه فرصت شغلی آنچنانی وجود ندارد و ورود آنان به بسیاری از اماکن در مصر ممنوع است!
برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:34
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1399/06/29
چرا خودش اونوقت حجاب نداره . ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
چون حرف خودشو قبول نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
شاید مجبور ه به خاطر کارش بیحجاب باشه
اسپانیایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
همه ما خوب بودن را دوست داریم، ولی عمل کردن برامون دشواره!
انسانم آرزوست
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
نتیجه عدم اجبار حجاب همینه اونوقت تو کشور ما درست برعکسه دست مریزاد
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1399/06/29
دیشب یه فیلم سیاه و سفید از مصر دیدم از زیبایی وبا کلاس بودن مردم مصر در آن زمان واقعا تعجب کردم شاید فکر کنید این خانم عمل کرده ولی خانم ها تو اون فیلم واقعا زیبا بودند حتی اروپا وامریکاهم به پای مصر نمیرسه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
لطفا اسم اون فیلم را بگویید
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1399/06/29
واقعا باید ازشجاعت این خانم تقدیر وتشکر کرد که حرف حق را زد دولت مصر دراختیار غیر اسلام گراههاست همه ما موظفیم از حرف حق در هرنقطه دنیا دفاع وحمایت کنیم. حجاب دستور الهیست ونشانه شخصیت یک زن است.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
پس از نظر تو 99 درصد مردم دنیا ک حجاب ندارند بی شخصیتت فقط تو خوبی، تمام کشورهای مسلمون ازادی دارن جز ایران. ایشاا اینجا هم درست میشه
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1399/06/30
مصر 6000هزار سال پیش با ان تمدن و بناهای اعجاب انگیز،اما امروز بدبخترین کشور!چرا؟
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1399/06/30
داشتن حجاب شناخت و لیاقت می‌خواهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج