اسرائیل علیه ایران آرایش جنگی می‌گیرد؟
۱۰۳۸۲۲۱
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
۲۳۰۸
رئیس پیشین ستاد مشترک سپاه در خصوص توافق اخیر اعراب با رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل با انجام این توافقات با دُم خود گردو می شکند و از تمام فضای جغرافیایی این کشورها برای جاسوسی و تهدید علیه ایران استفاده خواهد کرد.

جماران نوشت: رئیس پیشین ستاد مشترک سپاه در خصوص توافق اخیر اعراب با رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل با انجام این توافقات با دُم خود گردو می شکند و از تمام فضای جغرافیایی این کشورها برای جاسوسی و تهدید علیه ایران استفاده خواهد کرد.

سردار حسین علایی فرمانده پیشین نیروی دریایی سپاه پاسداران و رئیس پیشین ستاد مشترک سپاه در گفتگویی با تحلیل مسائل منطقه اظهار داشت: ترامپ دو هدف را از توافقات صلح اسرائیل با کشورهای عربی دنبال می کند؛ اول این که در بحران ناشی از ناکارآمدی دولت وی در کنترل بیماری کرونا به مردم آن کشور نشان دهد که برای افزایش امنیت اسرائیل کار مهمی انجام داده است و توانسته دشمنان اسرائیل را به دوستان حکومت صهیونیستی تبدیل کند.

وی افزود: دوم این که ترامپ می خواهد در مقابله با جمهوری اسلامی ایران گام های بلندی بردارد و تا می تواند کشورهای عربی همسایه ایران را از توافق با جمهوری اسلامی دور کند و شرایطی را فراهم کند تا بتواند دشمنی بین کشورهای عربی و ایران را افزایش دهد. پس نفع اصلی این توافقات برای آمریکا و اسرائیل است و کشورهای عربی را در باتلاق دوری از مردم کشورهای خود فرو می برد.

علایی در پاسخ به پرسش که این توافق آیا فاصله جغرافیایی رژیم صهیونیستی با ایران را کمتر می کند و تهدیدات را بیشتر می کند؟، گفت: طبیعتاً اسرائیل با انجام این توافقات با دُم خود گردو می شکند و از تمام فضای جغرافیایی این کشورها برای جاسوسی و تهدید علیه ایران استفاده خواهد کرد.

این کهنه سرباز جنگ در پاسخ به سوالی دیگری که آیا در نهایت اسراییل با فروش امکانات نظامی پیشرفته ای چون اف٣۵ به امارات موافقت خواهد کرد؟، تأکید کرد: بله، چون‌ فروش این جنگنده ها به نفع آمریکاست و یک بازار دائمی را برای تسلیحات آمریکا در امارات به وجود می آورد. از طرفی چون مستشارهای آمریکایی کنترل این جنگنده ها را بر عهده دارند، بنابراین خیال اسرائیل برای همیشه راحت است. در واقع این جنگنده ها علیه ایران در امارات مستقر می شوند و با هماهنگی با اسرائیل در اختیار امارات قرار می گیرند.

علایی در مواجهه با این سوال که آیا با امضای این توافق و ورود احتمالی اسرائیل به منطقه، قدرت مانور در تنگه هرمز از دست ایران خارج می شود؟، گفت: بعید است که اسرائیل کشتی های جنگی به خلیج فارس اعزام کند. ولی باید مراقب خرابکاری های واحدهای ویژه اسرائیل علیه کشتی ها و بر هم زدن امنیت خطوط کشتیرانی در آبهای بین المللی بود. با این وجود قدرت مانور ایران در تنگه هرمز همچنان برقرار خواهد بود، زیرا هم اکنون کشتی های جنگی آمریکا که بزرگ‌ترین حامی اسرائیل هستند با کمک کشورهای امارات و بحرین سالهاست که در خلیج فارس حضور دارند ولی قدرت دریایی ایران نیز افزایش یافته است.

علایی در پاسخ به سوال دیگری که بعد از این توافق شاهد دیدار هنیه و نصرالله بعد از 27 سال بودیم. آرایش و عملکرد جبهه مقاومت به کدام سمت خواهد رفت؟، تاکید کرد: طبیعی است که نیروهای جبهه مقاومت از جمله حزب الله لبنان و گروه های مختلف فلسطینی نیاز به همکاری بیشتری با هم دارند تا بتوانند از توسعه طلبی اسرائیل جلوگیری کنند.

وی گفت: گروه های مقاومت برای مقابله با تهاجم نظامی اسرائیل سازمان یافته اند. حزب الله توانست به اشغال بخش زیادی از خاک لبنان پس از سال‌های طولانی پایان دهد. لازم به ذکر است که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، سرزمین های جنوب لبنان به اشغال ارتش اسرائیل درآمده بود که حزب الله با پیروی از اندیشه امام خمینی و با تکیه بر سلحشوری جوانان شیعه لبنانی آنها را آزاد کرد و کمک مهمی به فلسطینی ها کرد. هم اکنون نیز سرزمین های شبعا در لبنان در اشغال اسرائیل است که طبیعتاً دولت لبنان باید زودتر به دنبال آزادی آن برود زیرا ممکن است همانطور که ترامپ سرزمین های جولان سوریه را به خاک اسرائیل ملحق کرد، اراضی شبعا را نیز در اختیار اسرائیل بگذارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:4
United Arab Emirates
13:50 - 1399/06/29
دمش گرم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
مرگ بر آمریکا
اسرائیل که در مقابل ایران عددی نیست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
مگه میشه اسراییل جنگ کنه ، آمریکا سکوت کنه ، اسراییل جنگ را شروع وامریکا وارد میشه وخاتمه ش میده به نفع خودش .
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1399/06/29
الان معلوم میشودانفجاربیروت کارمشترک اسرائیل وامریکابوده چون:
همین آرایش نظامی اسرائیل برنامه قبلی بوده که بعدازفلج شدن بیروت،حزب الله توانایی حمله به اسرائیل رانداشته،ودر پی توافقش بااعراب بی صفت منطقه،برای ایران صف آرایی کند چون فعلا حزب الله قادر به سرگرم کردن اسرائیل درمنطقه خودش راندارد.....!
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1399/06/29
ایول
پاسخ ها
یاراحمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
به هموطنان عزیز وباشرف عرض میکنم در صورت هرگونه تعدی رژیم جعلی اسرائیل به ایران عزیز در 24ساعت اولیه جنگ فاتحه رژیم جعلی خوانده خواهدشد واین رژیم به کلی محو خواهد شد.لذا به دل پاک خود این هراس را،راه ندهید این موضوع را بارها خود صهیونیست ها در اتاق فکر شان مطرح کرده اند وهرگز این خبیث های صهیونیزم با ایران جنگ نخواهند کرد.
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1399/06/29
بازم جنگ؟خرالیهای قبلی هنوز تمام نشده کسی از جنگ استقبال نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1399/06/29
درود.
پاسخ ها
یاراحمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
محو اسرائیل حتمی است .در این مورد هرگز شک نکنید.(فرموده خمینی کبیر رحمت الله علیه).
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1399/06/29
درسته اسراییل کشور کوچکی است ولی از نظر نظامی و موشک قدرتش چند برابر ایران هست ...
پاسخ ها
نوید
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
دهنت طلا که رفتی مطالعه کردی
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1399/06/29
اسراییل وامارات هردو تبل توخالی هستند،،،غلط زیادی می کند،،،،،
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
فقط محض اطلاع حضرت عالی طبق گزارن ان پی تی..ومقامات کشورخودمون.اسراییل 20سال پیش..بیشتراز 280موشک مجهزبه کلاهک اتمی داره که برای نابودی نصف کره زمین کافیه...
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1399/06/29
وای بریم‌جنگ بهتراز با کرونا بمیریم شهید بشیم بریم‌بهشت
Iran, Islamic Republic of
15:41 - 1399/06/29
واقعا دنیا واین زمین که بدست این ویروسی ماند است بگذارید هرگز نباشد،،،،
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1399/06/29
عالیه سردار عزیز، ماشالا سپاه اسلام با ارتشش
پاسخ ها
یاراحمدی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
ملت عزیز وسربلند ایران تا پای جان از اسلام وقرآن دفاع خواهند کرد واین مهم را در زمان جنگ با صدام یزید و دنیای کفر به خوبی ثابت کردند .اسرائیل که عددی نیست فقط سید مقاومت(نصرالله) برای نابودی اسرائیل کافی است.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
دم از جنگ نزنید جنگ خوب نیست برادر عزیز نفست جای گرمی در میاد بنشین توی خونت
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1399/06/29
جنگ بشه بریم شهید بشیم یا جانباز عالی میشه برا زن و بچمون خوب میشه خدایش
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1399/06/29
تنها چیزی که کشورهای عربی همسایه رو به دشمنان حکومت حاکم بر کشورمون نزدیکتر میکنه لگد پرانی ها و تهدیدات مسئولین همین حکومته
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج