محرومیت سنگین به خاطر توهین به نیمار
۱۰۳۹۰۹۳
۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
۸۶۸
ادعای ستاره برزیلی تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن درباره توهین نژادپرستانه بازیکن مارسی به او درست از آب درآمده است.

خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه مارکا: نتایج تحقیقات صورت گرفته درباره ادعای نیمار مبنی بر توهین نژادپرستانه بازیکن مارسی به او در جریان دربی لوکلاسیک در هفته دوم لوشامپیونه، صحت گفته‌های ستاره برزیلی تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن را تأیید می‌کند.

در جریان آن بازی که با پیروزی مارسی خاتمه یافت، بازیکنان دو تیم در دقایق پایانی با یکدیگر درگیر شدند که نتیجه آن اخراج پنج بازیکن (سه بازیکن از پاری‌سن‌ژرمن و دو بازیکن از مارسی) بود. آخرین بازیکنی که اخراج شد، نیمار بود که با آلوارو گونزالس درگیر شد و ضربه‌ای به او زد. نیمار در پایان بازی ادعا کرد که بازیکن حریف به او توهین نژادپرستانه کرده و به همین دلیل هم از کوره در رفته است. نیمار به سبب این حرکتش دو جلسه محروم شده است، اما همزمان پرونده‌ای هم برای رسیدگی به ادعای او به جریان افتاد.

طبق گزارش شبکه گلوبو اسپورته برزیل، کارشناسان با بررسی صحنه درگیری نیمار و آلوارو و لب‌خوانی جملاتی که بازیکن مارسی بیان کرد، به این نتیجه رسیده‌اند که او نیمار را «میمون لعنتی» خطاب کرده است. (استفاده از واژه میمون یا تقلید صدای آن در فوتبال اروپا معمولاً برای اشاره به رنگ پوست بازیکنان سیاه‌پوست صورت می‌گیرد و نوعی توهین نژادپرستانه است).

به این ترتیب آلوارو به زودی باید در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال فرانسه حاضر شود و درباره اتهامی که به او وارد شده است، توضیح دهد. با تأیید توهین نژادپرستانه مدافع اسپانیایی به نیمار، انتظار می‌رود که مجازات سنگینی همچون یک محرومیت طولانی مدت برایش در نظر گرفته شود. طبق گزارش رسانه‌های فرانسوی، آلوارو گونزالس ممکن است تا 10 جلسه از همراهی مارسی محروم شود.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج