سفر به ماه نیازمند بودجه ۲۸میلیارد دلاری است
۱۰۳۹۷۳۷
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
۳۲۹
ناسا جزئیات طرح «آرتمیس» برای ارسال نخستین زن فضانورد به ماه را اعلام کرده است. اجرای این طرح نیازمند بودجه‌ای ۲۸ میلیارد دلاری است.

خبرگزاری مهر: ناسا جزئیات طرح «آرتمیس» برای ارسال نخستین زن فضانورد به ماه را اعلام کرده است. اجرای این طرح نیازمند بودجه ای ۲۸ میلیارد دلاری است.

ناسا جزئیات برنامه خود برای ارسال نخستین زن فضانورد به ماه را اعلام کرد. این سازمان فضایی تصمیم دارد در ۲۰۲۴ میلادی طی طرح آرتمیس، نخستین زن فضانورد را به ماه بفرستد. همچنین پروژه آرتمیس نخستین سفر فضانوردان به ماه از سال ۱۹۷۲ میلادی تاکنون به حساب می آید.

نخستین مرحله این پروژه شامل پرواز آزمایشی یک ماهه اطراف ماه است که بدون سرنشین انجام می شود. این مرحله «آرتمیس۱» نامیده می شود قرار است در پاییز۲۰۲۱ میلادی انجام شود. در مرحله «آرتمیس۲» همین پرواز آزمایشی را همراه یک سرنشین در ۲۰۲۳ میلادی انجام می شود.

در «آرتمیس ۳» سفر فضانوردان از جمله یک زن به ماه آغاز می شود.در این ماموریت فضانوردان یک هفته روی سطح ماه می مانند و نمونه هایی از خاک آن جمع آوری می کنند، آزمایش هایی انجام می دهند و منابع مختلف را جستجو می کنند. پس از این مرحله و در سال های بعد دهه ۲۰۲۰ میلادی، ناسا ایستگاهی برای اقامت فضانوردان در ماه می سازد که «آرتمیس بیس کمپ» نام می گیرد. این ایستگاه از انجام ماموریت های طولانی تر روی ماه و مریخ پشتیبانی می کند.

البته اجرای برنامه آرتمیس در زمان های مذکور مشروط به اختصاص بودجه ای ۳.۲ میلیارد دلاری از سوی کنگره برای ساخت یک سیستم فرود است. در کل این طرح تا ۲۰۲۵ میلادی نیازمند هزینه ای معادل ۲۸ میلیارد دلار است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:6
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1399/07/02
میگم پول خاوری میرسه بلیت بخره يه سر بره تا ماه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج