موشک روسی ماهواره امارات را به فضا می‌برد
۱۰۳۹۸۱۸
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
۸۳۲
سازمان فضایی فدرال روسیه اعلام کرد: پرتاب ماهواره امارات متحده عربی با موشک Soyuz-ST روسی به ماه نوامبر موکول شد.

خبرگزاری فارس: سازمان فضایی فدرال روسیه اعلام کرد: پرتاب ماهواره‌ امارات متحده عربی با موشک Soyuz-ST روسی به ماه نوامبر موکول شد.

روسکوسموس، سازمان فضایی فدرال روسیه اعلام کرد: پرتاب ماهواره‌ امارات متحده عربی با موشک Soyuz-ST روسیه به ماه نوامبر موکول شد.

روسکوسموس گفت: پرتاب ماهواره «Falcon Eye 2» به درخواست دولت امارات با کمی تأخیر درنهایت برای اوایل ماه نوامبر برنامه ریزی شده است.

یک منبع موشکی و صنایع فضایی با تأیید این خبر به تاس گفت: تاریخ پرتاب موشک Soyuz-ST روسیه که قرار بود حامل ماهواره Falcon Eye 2 باشد، با تغییر مواجه شده است.

این منبع بدون اشاره به دلایل این اقدام گفت: پرتاب آینده موشک حامل سایوز-ST به 3 نوامبر موکول شده و از پایگاه فضایی «کورو» (Kourou) در گویان فرانسه صورت خواهد گرفت.

در ابتدا قرار بود ماهواره Falcon Eye ۲ امارات متحده عربی در ۶ مارس به فضا پرتاب شود؛ بعداً، منبعی در صنعت فضایی روسیه به تاس گفت پرتاب به دلیل مشکلات موجود در تقویت کننده «Fregat» برای یک روز به تعویق افتاده است. پس از این تعویق شرکت Airianspace تصمیم گرفت تقویت کننده را جایگزین کند و راه اندازی را به تعویق بیندازد که با ادامه روند شیوع بیماری همه گیر کرونا، همه فعالیت‌ها در پایگاه فضایی «کورو» به حالت تعلیق درآمد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج