اگر شوهر خسیس دارید، این مطلب رایگان را بخوانید
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۴۸۸۱۸
۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۶
۱۱۹۶۳
کسانی که نیاز به بقای بالایی دارند، به مسائلی مانند خوراک پوشاک و مسکن و.. بسیار فکر می‌کنند، آن‌ها دائماً نگران پس انداز کردن هستند و همیشه حواسشان به تمامی هزینه‌ها هست.

برترین‌ها: نیاز به بقا یکی از این نیاز‌های پنجگانه ماست، آنچه که مربوط به خوراک، پوشاک مسکن و پس انداز است مربوط به نیاز به بقاست.

کسانی که نیاز به بقای بالایی دارند، به مسائلی مانند خوراک پوشاک و مسکن و.. بسیار فکر می‌کنند، آن‌ها دائماً نگران پس انداز کردن هستند و همیشه حواسشان به تمامی هزینه‌ها هست.

مشکلات ازدواج با مرد خسیس

من در بین مراجعانی که این مشکل رادارند وقتی که خاطرات آن‌ها را بررسی می‌کنم، مشاهده می‌کنم کسانی که در خانواده‌ای به دنیا آمده اند که طعم فقر را با پوست و گوشت و استخوان شان تجربه کرده‌اند و در موقعیت‌های مختلفی شرمنده شده‌اند و کسی را نداشته اند ممکن است که زمینه شکل‌گیری طرحواره آسیب‌پذیری در آن‌ها وجود داشته باشد.

البته بعضی از آن‌ها هم در خانواده‌ای نبودند که فقر مالی را تجربه کرده باشند بلکه اتفاقا ممکن است در خانواده نسبتا مرفهی رشد کرده اند، اما والدینی داشته اند که بر اهمیت نگهداری پول و خرج نکردن وصرفه جویی بیش از اندازه تاکید کرده اند.

طرحواره‌ی آسیب پذیری در زمینه‌های بسیار زیادی می‌تواند فعال باشد و صرفا مسئله‌ی پول و مسائل مالی نیست، اما آنچه که در اینجا من می‌خواهم به آن اشاره کنم و عمدتاً در ازدواج بسیار نقش دارد آسیب پذیری از نوع فقر است.

مشکلات ازدواج با مرد خسیس

طرحواره آسیب پذیری از نوع فقر، همان ترس از بی پولی و فقیر شدن است که باعث می‌شود که فرد اصطلاحاً خسیس شود و البته عبارت درست این است که بسیار از پول خرج کردن می‌ترسند.

بیشتر افراد از کسانی که اصطلاحا خسیس هستند (به‌کار بردن این واژه نادرست است) خوششان نمی‌آید، از آنجایی که درکشور ما بیشتر هزینه‌ها عمدتا درست یا غلط به عهده اقایان است، این سوال بسیاری از خانم‌هاست که؛ مشکلات ازدواج با مرد خسیس چیست؟

یعنی می‌ترسند که با مردانی که بسیار محتاط هستند ازدواج کنند، بنابراین اگر شما در پول خرج کردن بیش از اندازه محتاط هستید، ممکن است که مجرد باقی بمانید.

من معتقد هستم که در این‌باره باید با یکدیگر گفتگو کنید، اگر که گرفتار طرحواره آسیب پذیری هستید یعنی فقر زیادی را تجربه کرده‌اید یا در جایی ناگهان خانواده شما ورشکست شده‌اند و یا والدینی داشتید که دائماً یادآوری می‌کردند که باید بسیار صرفه جو باشیم و مواظب باشیم که مبادا پول را از دست بدهیم نیاز به درمان دارید.

مشکلات ازدواج با مرد خسیس

یکی از مراجعینم می‌گفت، همراه با همکلاسی‌هایم به اردوی دانش‌آموزی می‌رفتم، اما پدرم به‌جز هزینه اردو، هیچ پولی در جیب من نمی‌گذاشت و من همیشه شرمنده و خجالت‌زده می‌شدم و به همین دلیل تصمیم گرفتم که دیگر هرگز به هیچ اردوی دانش‌آموزی نروم و درحال حاضر هم هر جا که می‌روم، ذهنم همیشه مشغول هزینه هاست، با وجود اینکه وضع مالی بسیار خوبی دارم، اما همیشه نگران هستم که مبادا پول کم بیاورم و شرمنده شوم.

یکی دیگر از مراجعینم می‌گفت: مادری داشتم که به من می‌گفت حتی اگر اندازه کوه پول داشته باشی، باز هم تمام می‌شود و من همیشه نگرانم با وجود اینکه وضع مالیم خوب است پولم تمام شود و به همین دلیل آن‌طور که باید و شاید و آن‌طوری که در شأن موقعیت اقتصادی من هست هزینه نمی‌کنم. طبیعتاً چنین افرادی نیاز به درمان دارند.

اما به هرحال پول برای همه ما مهم است و باید مهم باشد کسانی که هیچ اهمیتی به پول نمی‌دهند افراد موفقی نیستند.

اما در عین حال باید در نظر داشته باشیم که به اندازه لازم باید هزینه کنیم. البته این که شما انتظار داشته باشید که با شخصی ازدواج کنید که هم پولدار باشد و هم کاملاً بی تفاوت به پول هایش باشد، تقریباً پارادوکسی است که جور در نمی‌آید.

من معتقدم که فردی که مواظب پولهایش هست می‌شود روی او حساب کرد، او از کسی درخواست نمی‌کند روی پای خود می‌ایستد و آینده او روشن است و حتی می‌تواند به دیگران کمک کند، به همین دلیل من از به کار بردن واژه خسیس راضی نیستم و معتقدم که این واژه نادرست است.

مشکلات ازدواج با مرد خسیس

اما از طرفی هم نباید به خانواده خود سخت گرفت، نباید وضعیت طوری باشد که از پول و درآمد خود استفاده نکرد، بلکه همزمان با افزایش درآمد رفاه هم افزایش پیدا کند، مسلماً سطح رفاه با توجه به درآمد تعیین می‌شود و نباید اینطور باشد که درآمد شما چندین برابر افزایش پیدا کرده,، اما شما هنوز همان سبک زندگی قبلی را دارید. اگر که اینطور است ممکن است که شما گرفتار طرحواره آسیب پذیری از نوع فقر باشید. در این صورت نیاز به درمان دارید.

تشخیص اینکه پس انداز کردن زیاد و محتاط بودن در خرج کردن آیا به طرحواره آسیب پذیری ارتباط دارد و یا نیاز به بقا و امنیت خاطر؟

تشخیص این موضوع برای مردم عادی سخت است و تشخیص آن به عهده روانشناسان است و به همین دلیل من در مشاوره پیش از ازدواج تست‌های مختلفی از مراجعین میگیرم تا بتوانم این موضوعات را به صورت دقیق از هم تفکیک کنم.

اگر که شما هم گرفتار طرحواره آسیب پذیری از نوع فقر باشید، ممکن است که در خرج کردن بیش از اندازه محتاط باشید و طبیعتاً زندگی با شما سخت خواهد بود، از شما انتظار می‌رود که با توجه به درآمدتان تا اندازه‌ای رفاه خانواده را تامین کنید، وقتی که همسر شما می‌بیند که با توجه به درآمدتان خرج نمی‌کنید طبیعتاً از شما فاصله می‌گیرد.

بنابراین باید تشخیص بدهید آیا محتاط بودن بیش از اندازه شما واقع بینانه و به خاطر نیاز به بقاست؟ یا غیر واقع بینانه و به خاطر طرحواره‌ی آسیب پذیری از نوع فقر؟

ما در مشاوره پیش از ازدواج همه چیز را به‌خوبی بررسی می‌کنیم تا این موضوع چه پیش از ازدواج و چه پس از آن منبع اختلافات زوجین نشود. پس پیشنهاد می‌کنیم قبل از ازدواج حتما به مشاور مراجعه کنید.

انواع طرحواره آسیب پذیری

۱. سلامتی و بیماری

فرد دائما نگران بیمار شدن و از دست دادن سلامتی خودش است به همین دلیل از این پزشک به آن پزشک مراجعه می‌کند.

۲. خطر و حادثه

می‌ترسد اتفاقی بیفتد مثل زلزله . سیل . سقوط. تصادف و..

۳. فقر و بی پولی

۴. از دست دادن کنترل

می‌ترسد که مبادا ناگهان غش کند تا دچارحملات بدنی شود یا قالب تهی کند یا دیوانه شود.

مشکلات ازدواج با مرد خسیس

دراین صورت، بیش از اندازه نگران هستیم و بیش از اندازه انتظار حمایت از مخاطب خود داریم و در نهایت، رابطه برای مخاطب خسته کننده میشود.

اگر گرفتار انواع فوبیا هستید، هم نمی‌توانید ارتباط سالمی برقرار کنیدو بهتر هست که فوبیای خود را درمان کنید. هم‌چنین به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر با همسرتان در این موضوع اختلاف نظر دارید حتما به مشاور مراجعه کنید.

شما تابه‌حال با فرد خسیس روبه‌رو شده‌اید؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برگرفته از یادداشت ارسطو رضایی در شبکه اجتماعی ویرگول

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:15
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1399/08/02
سلام
مطلب مفید و فوق‌العاده است
کاش میشد در این مورد بیشتر صحبت و راهنمایی شود
کاش میشد مرجعی بود که زنانی که شوهران پولدار و خسیس دارند و دچار مشکل شده اند حتی بخاطر نیازهای اولیه
تن به خیانت میدهند
معرفی و درمان کرد
تا جامعه و خانواده های دیگر ازهم متلاشی و آسیب نبیند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
شاید اگه با شوهرشون درمیون بزارن که من مجبور میشم بهت خیانت کنم با این رویه شوهرشون نیاز مالیشون رو تامین کنه و احتیاجی به خیانت نباشه
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1399/08/02
من یادم میاد استادواحد روانشناسی م میگفت هرگز و هرگز با یه فرد خسیس ازدواج نکنید....و من بعد از گذشت چندین سال با وجود پولدار بودن طرفم و پارادوکس خسیس بودنش!!!!!!
خیلی واضح اعلام میکنم که هرگز و هرگز با یک فرد خسیس ازدواج نکنید ..خساست رو هیچ واژه ای نمیتونه توجیه کنه ...کسی که اعداد و ارقام بانکی ش رو به خانواده اش ترجیح میده همون بهتر ک تا ابد تنها بماند ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
زن نیاز داره ب اینکه شوهرش براش خرج کنه حتی اگه خودشم نیاز مالی نداشته باشه دوست داره حمایت بشه بدترش اینه ک شوهرش پولدارم باشه ولی خرج نکنه انگار باید از پشت ویترین ب پولا نگاه کنه حرص بخوره ... بزارین مردای پولدار ک جونشون پولشونه با پولاشون تنها باشن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
اون خسیس نیست تو ولخرجی.کلا زنای ایران تو خرج کردن سرامد جهان هستن.
همه اونایی که زندگی کشورای طبقه اولو دیدن و نوع خرج کردنشونو
این حرف منو تایید میکنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
چه‌غم انگیز
یک پرستار
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
در پاسخ به اون دوست بی نام که میفرماد اون خسیس نیست تو ولخرجی!!!
من که نیازی به پول اون بنده خدا نداشتم خساست بیش از حدش راجع به بچه هاش عصبی میکرد منو ...مرد خسیس تموم زندگی رو فقط در خوردن و البته خوابیدن که هیچ هزینه ای !! نداره میبینه و بقیه ی مسائل از دید اون اصرافه!!!! من که واگذارش کردم هر کی میخواد میتونه بره ورش داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
ظاهراً بخاطر پول باهاش ازدواج کردی اما بعد فهمیدی اشتباه کردی
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1399/08/02
من داشتم و از شرش خلاص شدم. خساست یه بیماری روانی لاعلاجه. پولدارو و فقیرم نمیشناسع. اگه میخوام کارتو به قرص اعصاب بکشه و جوونیتون دود بشه با مرد خسیس زندگی کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
دقیقا عزیزم من درک میکنم چی میگی
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1399/08/02
خیلی خسیسه کثافت. برام طلا نمیخره
پاسخ ها
دریای سیاه
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
تو این گرونی شما پولاتو جمع کن بعد برای خودت بخر بدون اینکه کسی چیزی بدونه اگر مشکلی هم پیش اومد پس انداز داری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
برو خودت مثل انسان کار کن برای خودت طلا بخر
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
بابا من هم خیلی خیلی خسیس است انشالله همسر آینده هم خسیس نباشه
صوری
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مطمینی آقا نیستی؟
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1399/08/02
خسیسی قناعت ولخرجی روزمبادا دخل وخرج پسنداز توی ایران معنی ندارند اقتصاد خرابه ادم خرج نمیکنه شاید بتونه خونه یا ماشین بخره بعداز چندسال تمام دارایهاش باتورم به باد میره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
این فکر در کائنات عامل مهم ارتعاش فقر میشه
حالا چطور باید تشخیص داد طرف مقابلمون خسیس؟؟ !
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1399/08/02
شوهر من هم با وجود در امد خوب خیلی موا ظب خرج کردن من وخودش بچه هاست وکلی برام عقده شد جلو فامیل خجالت زده الانم حساب بانکی اش با وصعیت موجود بی ارزش شد
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1399/08/02
والا من نه تنها شوهرم خسیسه امان از خانواده و فامیلاش همه خسیسن بایدم باشن بلاخره ..... خلاصه اگه خواستگار خسیسی دارید به امید این که یه روزی خوب میشه نشینید چون اشتباهه این کارو با خودتون وزندگیتون نکنید برای من غریبه بود نشناختم شما اگه میشناسین که این خصلت رو داره ازش دست بکشید با زندگیه خودتون بازی نکنید
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1399/08/03
جالبه در مورد زنها میگید تغییر کنید بهتر شید بیشتر به مرد برسید.
در مورد مرد میگید طبیعیه بپذیرید کنار بیاید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
روشا فارمسی_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیان طب - فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر