اختلال شخصیت اجتنابی؛ چرا مجرد ماندم؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۶۴۵۰۶
۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۶
۲۲۱۳۸
همه ما در کودکی نیاز داریم که نسبت به افراد مهم زندگی مانند والدین دلبستگی داشته باشیم اگر شرایط سالم باشد دلبستگی ما از نوع ایمن خواهد بود و اگر که شرایط ناسالم باشد ممکن است که دلبستگی ما از نوع ناسالم و بی قراری و اجتنابی باشد.

برترین‌ها: یکی دیگر از دلایل مجرد ماندن جوانان، اختلال شخصیت اجتنابی‌ست. عزیزان در همین ابتدا بگوییم که ما هم می‌دانیم از دلایل مهم ازدواج نکردن، وضعیت اقتصادی حاکم در این روزهاست. اما هدف ما در این مطالب این است به‌غیر از درنظر گرفتن مسائل اقتصادی، دیگر دلایل و مشکلات جوانان را بررسی کنیم.

همه ما در کودکی نیاز داریم که نسبت به افراد مهم زندگی مانند والدین دلبستگی داشته باشیم اگر شرایط سالم باشد دلبستگی ما از نوع ایمن خواهد بود و اگر که شرایط ناسالم باشد ممکن است که دلبستگی ما از نوع ناسالم و بی قراری و اجتنابی باشد.

اختلال شخصیت اجتنابی و ازدواج

من اینجا فقط می‌خواهم درباره دلبستگی اجتنابی صحبت کنم. بعضی از کودکان به دلیل اینکه رابطه خوبی با والدین خود نداشتند تصمیم گرفتند که نسبت به دیگران بی تفاوت باشند و به بود و نبود آن‌ها زیاد اهمیتی ندهند، به همین دلیل با خودشان می‌گویند: اگر دیگران بیایند، آمدند، اگر نیامدند نیامدند، زیاد اهمیتی نمی‌دهم، ما به این افراد بیماران اجتنابی میگوییم.

از آن‌جایی که می‌خواهم در این مطلب بسیار ساده و غیر تخصصی حرف بزنم، نمی‌توانم بیشتر از این درباره آن توضیح بدهم، اما در مورد ویژگی‌های این افراد باید بگویم، این افراد سعی می‌کنند که با دیگران به شکلی فاصله داشته باشند و هیچ وقت دیگران را درون تنهایی خود راه نمی‌دهند، این افراد یا در انتخاب همسر درست عمل نمی‌کنند و خودشان کسی را انتخاب نمی‌کنند مگر اینکه کسی آن‌ها را انتخاب کند و به زور بتواند با آن‌ها رابطه برقرار کند و هم‌چنین نازکش آن‌ها باشد و نگذارد تقی به توقی بخورد، یا اگر که این افراد وارد رابطه شوند، انقدر کناره‌گیری می‌کنند، آنقدر بی تفاوت هستند و آنقدر بی توجه هستند، که رابطه را تخریب می‌کنند. این افراد در روانشناسی بیماران اجتنابی نامیده می‌شوند و نیاز به درمان دارند.

بیماران اجتنابی، ممکن است که گرفتار طرحواره طرد اجتماعی یا طرحواره نقص و شرم و یا طرحواره شکست و یا طرحواره اطاعت باشند، که باید به روانشناس مراجعه کنند و با تشخیص روانشناس و اینکه گرفتار کدام طرحواره‌ها هستند و یا بسته به دیدگاه روانشناس درمان شوند.

اختلال شخصیت اجتنابی و ازدواج

ویژگی‌های اختلال شخصیت اجتنابی

۱. چون بسیار از انتقاد تایید نشدن یا طرد شدن می‌ترسد از فعالیت‌هایی که نیاز به رابطه با افراد زیادی دارد دوری می‌کند.

۲. بجز با افراد خاصی که از آن‌ها خوششان می‌آید مایل به ارتباط با فرد دیگری نیست.

۳. به خاطر احساس شرم و یا ترس از مسخره شدن، از بیان دنیای ذهنی و درونی خودش حتی با افرادی که با آن‌ها رابطه بسیار نزدیک و صمیمانه دارد خودداری می‌کند.

۴. در موقعیت‌های اجتماعی دائماً نگران این موضوع است که درباره او چه فکری می‌کنند آیا طردمی ود ویا یا مورد انتقاد قرار می‌گیرد؟

۶. به خاطر فرار از احساس شرمندگی وارد فعالیت‌های جدید نمی‌شود و اهل ریسک نیست.

۷. آن‌ها معمولا ظاهر آرام و خوبی دارند، معمولاً ساکت هستند و زیاد اهل حرف زدن نیستند، فردی درون گرا به نظر می‌آیند و کاری به کار کسی ندارند.

اختلال شخصیت اجتنابی و ازدواج

۸. افرادی به شدت خجالتی هستند و وقتی در جمع قرار می‌گیرند معذب هستند.

۹. زیاد اهل تغییر نیستند مثلا اگر یک ماشین دارند همان را سال‌ها نگه می‌دارند.

۱۰. مغزشان دائم برروی روی تفاوت هاست و نه شباهت‌ها.

۱۱. دائما فکر می‌کنند که من با فلانی نقطه مشترکی ندارم.

۱۲. اهل هیجان ماجراجویی پرداختن به چیز‌های تازه تفریح زیاد نیستندواگر هم باشند بسیار محدود است.

۱۳. چیزی آن‌ها را به هیجان نمی‌آورد.

۱۴. در واقع شخصیت‌هایی هراسان هستند.

اختلال شخصیت اجتنابی و ازدواج

همه ما به صورت عادی می‌آموزیم که چطور با دیگران رابطه برقرار کنیم چگونه با افراد جدید دوست شویم زندگی جدید را تجربه کنیم، لذت ببریم چطور خودمان را ابراز کنیم، عقیده مان را بگوییم، نیاز‌های مان را بر طرف کنیم و این را هم می‌دانیم که دیگران هم دوست دارند که با ما رابطه برقرار کنند، پیام‌های بدنی و غیر کلامی همدیگر را می‌فهمیم.

اما افرادی که اختلال شخصیت اجتنابی دارند، دائما نگرانند که دیگران از آن‌ها خوششان نیاید و اهمیتی به رابطه با آن‌ها نمی‌دهند، اگر کسی بخواهد به آن‌ها نزدیک شود با دیده شک به او نگاه می‌کنند.

اختلال شخصیت اجتنابی و ازدواج

گاهی هم خیال می‌کنند از او می‌خواهند سوء استفاده کنند و این به‌خاطر عزت نفس پایین خودشان است و در واقع فرافکنی می‌کنند. بسیار حساس هستند.

برای بیشتر کسانی که گرفتار اختلال شخصیت اجتنابی هستند، شغل یک مشکل بسیار بزرگ هست، سعی می‌کنند یک گوشه دنجی داشته باشند، در پروژه‌های بزرگ شرکت نمی‌کنند، سرپرستی گروه را به عهده نمی‌گیرند، مسئولیت خود را افزایش نمی‌دهند، ترفیع شغلی نمی‌گیرند، همه این‌ها به خاطر این است که از ارزیابی دیگران می‌ترسند.

آن‌ها از تعارض درونی شدیدی رنج می‌برند، از یک طرف به شدت به نیاز با دیگران علاقمند هستند و از طرف دیگر می‌ترسند که مورد انتقاد و ارزیابی قرار بگیرند.

این افراد وقتی که می‌خواهند وارد رابطه بشوند، باید از قبل اطمینان کامل پیدا کنند که در آن رابطه پذیرفته شده و مورد توجه و احترام واقع خواهند شد، اما واقعیت این است که چنین رابطه‌ی تضمین شده‌ای وجود ندارد و ما باید در روابط مقداری ریسک کنیم، بنابراین این افراد به راحتی وارد رابطه نمی‌شوند و اگر که این کار را انجام بدهند بار‌ها وفاداری و صداقت طرف مقابل مورد آزمایش قرار می‌دهند.

با وجود اینکه در گذشته هم روابطی داشته‌اند، اما نمی‌توانند از آن‌ها درس بگیرند که چیز ناخوشایندی در آن‌ها وجود ندارد.

فعالیت‌های تنهایی را ترجیح می‌دهند، بیشتر این افرادنمی‌توانند در جمع سخنرانی کنند، داشتن مقداری دوست را به داشتن تعداد دوستان زیاد ترجیح می‌دهند.

البته همه ما انسان‌ها تا حدی خجالتی هستیم و بعضی از این خصلت‌ها در همه ما وجود دارد، اما در این افراد این بسیار افراطی هست به صورتی که شغل و روابطش با دیگران مختل می‌شود.

اختلال شخصیت اجتنابی و روابط زناشویی

اختلال شخصیت اجتنابی و ازدواج

افراد مبتلا به اختلال شخصیت اجتنابی در روابط زناشویی خود چگونه عمل می‌کنند؟

چون این افراد بسیار کم رو هستند و از رابطه صمیمی می‌ترسند تمام زحمت رابطه‌ها بر دوش همسرشان است. خانمی می‌گفت که وقتی میخواهیم جایی برویم، من باید هماهنگ کنم، من باید زنگ بزنم و حتی وقتی وارد خانه آشنایان می‌شویم اول من وارد می‌شوم و بعد همسرم وارد می‌شود.

اگر باچنین شخصی ازدواج کردید، شما هستید که باید تلفن کنید، شما قرار ملاقات می‌گذارید، شما در حسرت شنیدن کلمه عاشقانه و محبت آمیز از سمت او هستید.

او همیشه مقدار زیادی فاصله را با شما حفظ می‌کند و با وجود اینکه تمام تلاش خودتان را می‌کنید به اندازه‌ای که تلاش می‌کنید ریسپانس نمی‌دهد.

آن‌ها به خودشان تلقین کرده‌اند که دیگران از دیدن دنیای درونی آن‌ها خوششان نمی‌آید. شاید هم به خاطر تاثیر او بر روی شخصیت‌تان فعالیت اجتماعی شما هم کمتر شود.

آن‌ها تا حد امکان از دیگران فاصله میگیرند، حتی گاهی وقت‌ها و شوخی‌هایی که با آن‌ها می‌شود را شخصی تلقی می‌کنند و خیال می‌کنند دیگران قصد تحقیر او را دارند.

کم کم متوجه می‌شوید که به طور کلی او غم و اندوه شدید هم دارد در روانشناسی ما به این افراد روان رنجور می‌گوییم، آنهازندگی‌ای در اعماق ترس و نگرانی دارند.

چرا ممکن است شما جدب افرادمبتلا به اختلال شخصیت اجتنابی شوید؟

اختلال شخصیت اجتنابی و ازدواج

در طبیعت همه ما انسان‌ها این هست که چیزی را می‌خواهیم که نمی‌توانیم آن را داشته باشیم و جذب چیزی می‌شویم که آسان به دست نمی‌آید. گاهی هم به خاطر این است که مقداری تلاش شما سبب می‌شود که مخاطب شما کمی تغییر می‌کند و یا اعتماد می‌کند.

پاداش‌های تصادفی نیرومندترین مشوق‌ها برای تثبیت یک الگوی رفتاری طبق تحقیقاتی که بک فریمن و همکاران در سال ۱۹۹۵ کرده اند به شمار می‌رود. مانند داستان موش آزمایشگاهی.

بنابراین اگر که شما شخصیت اجتنابی داشته باشید ممکن است که تابحال مجرد مانده باشید و یا اینکه رابطه‌هایتان را تخریب می‌کنید.

زیرا در روابط لازم است که اعتماد کنید و ابراز احساسات کنید و شرط و شروط را کنار بگذارید و سخت نگیرید، اما شما بسیار سخت گیر و جدی هستید و رابطه با شما سخت است.

اگر این علائم را در خود یا طرف مقابلتان حس می‌کنید، لطفا با یک مشاور صحبت کنید.

منبع: برگرفته از یادداشت‌های ارسطو رضایی در شبکه اجتماعی ویرگول

انتشار یافته: 67
در انتظار بررسی:13
Iran (Islamic Republic of)
08:52 - 1399/10/12
چون ثروتمندان با همدستی وحمایت سیرمونی ندارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
چه جمله بی ربطی.
بدون نام
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
اصا ربطی به این مقاله نداشت استاد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
غير از الگويي كه اين مقاله ميدهد بقيه نا سالم هستند
Iran (Islamic Republic of)
09:03 - 1399/10/12
بسیار مطلب خوبی بود از برترینها خواهش میکنم باز هم مطالب شخصیت شناسی بگذارید سپاسگزارم
پاسخ ها
بدون نام
United States of America
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
والا با وضعیت خانواده های ایرانی و فرهنگ ایرانی که بزرگتر هرچی بگه همونه حتی بابات میتونه بزنه بکشتت و اتفاقی نیافته معلومه که فقط دیوانه و مشکل دار تحویل جامعه می دیم
نود در صد مشکلات روحی و روانی ریشه در خانوادهو دوران کودکی داره تو ایران هم هیچ اموزش به والدین صورت نمیگیره البته غیر از اموزش مذهبی که اصولا میگه بچه رو زدی کشتی هم موردی نیست مثل اموالت هست و صاحبش هستی پس فدای سرت
United States of America
09:19 - 1399/10/12
خود من بود:(
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
جل الخالق دقیقا منو گف بخدا،35سالمه مجردم سرم تو لاک خودمه دلیلشم ک شما گفتین
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
منم همینطورم دیر ازدواج کردم و اخلاقم خاصه تو زندگی مشترک. سر کار هم همینطور جوری که کمتر همکاری جرات شوخی کردن و صمیمی شدن با من را داره که تو محیط خاله زنکی سرکار این برام یه امتیازه
بدون نام
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
منم همینجور. از مسئولیت پذیری فراری ام و با هیچ دوستی رفت و آمد ندارم و مجرد موندم
صدرالدین
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
من اجتنابی نیستم کمالگرام ولی انگار ایستگاه هر دوتا به ی جا میخوره
Iran (Islamic Republic of)
09:32 - 1399/10/12
دقیقا انگار شخصیت منو توضیح می داد گریم گرفت. خب حالا باید چکار کنیم؟ آخرش راه حل نهایی میشه به روانشناس مراجعه کنید که روانشناسم ده جلسه میری پیشش یه کلمه حرف نمیزنه فقط میگه خودت بگو آخرم نه اون می فهمه مشکل چیه نه خودمون
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
هر جلسه هم 300 هزار تومن میگیره آخرش میگیره برو کوه پیمایی
بدون نام
United States of America
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
منم مدتی است به لحاظ روحی به شدت به هم ریختم طوری که داره زندگیم رو نابود میکنه خواستم برم مشاور دیدم مشاور درست حسابی جلیه ای سیصد چهارصد تومن هست اگرمشاور و روانشناس واقعی گیر بیاد
...
خلاصه اینکه مشاور درست که روانشناس باشه نه موعظه گر مذهبی نیست اگر هم هست هزینه اش فوق العاده گرونه
سعید
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
روانشناسها و فقط پول میگیرن. هیچ راه حلی نشون نمیدن. روانشناسهای این مملکت هم مثل باقی مردمش فقط پول رو میشناسن
:(
Iran (Islamic Republic of)
09:54 - 1399/10/12
اين مو طلاييه چه قدر خوشگله.
پاسخ ها
علی 11
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
یا حضرت عباس، همینه دیگه حواسمون به فرعیاته
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
بخاطر وجود امثال این من منزوی شدم.زندگیم حروم اینها شد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
چه قدر درگیر جزئیات شدی!
مهسا
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
واقعا خوشگل هست
فامیل دور
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
والا منم از کل مقاله فقط چشمم اونو گرفت.. بدبختی تو ...ایرانم پیدا نمیشه بریم بگیریمش سایمون بالاسرش باشه خخخخخخخخ
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
قدرت خدا.بنازم
Iran (Islamic Republic of)
10:05 - 1399/10/12
واقعيت اينه كه خيلي دوست دارم همسرم خوشگل و جذاب باشه، ولي چون خودم خيلي خوش قيافه نيستم و كچل هم هستم، كسي با اين خصوصيات بهم تا بحال جواب مثبت نداده!! خخخ. بهرحال انتخاب همسر مهمترين انتخاب زندگي هست و نميشه گفت فقط اخلاق و ... خوشگلي هم مهمه.
هي !چه ميشه كرد، انشاله كه من هم از ديد اين روانشناسان اختلال نداشته باشم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
خودت جواب خودتو دادی. تیپ نداری احتمالن پولدارم نیستی. پس توقعتو کم کن
روشان
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
شما اختلالاتی مهمتر از ظاهر دارید
فعلا بیخیال ازدواج
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
کچل بودن صرفا یک تفاوت در ظاهر است و قرار نیست همه شبیه هم باشند وگرنه خداوند رب العالمین قبل از هم ما این تشابه رو ایجاد می کرد البته مرتب و آراسته بودن در جذب جنس مخالف بی تاثیر نیست . بزودی اون اتفاق خوش یمن برای شما رخ خواهد داد - ان شاءالله
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
جالبه مردهای زشت همیشه دنبا پری رویان هستند . مردهای زیبا اصلا چنین وسواسی ندارند.خب اون زن زیبا چه گناهی کرده؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
مرد زشت باید با زن زشت ازدواج کنه تازه اگه زن زشت حاضر باشه زنش بشه چون معمولا اخلاقیات زشتی هم دارند مردهای زشت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
مردی که زنان رو بر اثر زیبایی دسته بندی میکنه حقش میمنت و مبارکی نیست قطعا
Iran (Islamic Republic of)
10:53 - 1399/10/12
چون پول ندارم مجرد ماندم باقیش حرف بیخوده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
بهترین حالت انسان مجردیه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
برای افرادی ... که از راه غیر سالم دنبال تامین خواسته های خودشون هستند بله ولی کسی که سالم مجبور فقط از راه درست وارد بشه
بدون نام
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
نه من توانایی مالی یه زندگی ساده دو نفره رو دارم ولی باز هم ازدواج نمیکنم
Iran (Islamic Republic of)
11:03 - 1399/10/12
آدم درونگرا باشه هم چنین خصوصیاتی درش هست خیلی هم خوبه و اختلال نیست
Iran (Islamic Republic of)
11:09 - 1399/10/12
ایناربطی به شخصیت نداره مشکل فقط اقتصادیه والسلام
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
چه بسیار پول دارهایی که با پول به آسایش رسیدن ولی آرامش نه!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
دوست عزیز.خودشون خواستن به آرامش نرسن.
بدون نام
United States of America
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
نه نیست به خدا تو محل کار داشتیم مواردی که طرف دکتر هست و تابعیت امریکایی داره و هم در امریکا وضعش خوبه هم ایران اما اخلاقش یک دمدمی مزاج و که مدام قهر میکنه ایراد میگیره و به شدت غر غرو یعنی دوستی که هیچ میاد همه فرار میکنن
Iran (Islamic Republic of)
11:25 - 1399/10/12
بله واقعا این نوشته درست هست
Iran (Islamic Republic of)
11:52 - 1399/10/12
به جای حرف مفت و شخصیت شناسی بیاییم جامعه را درست کنیم که دیگه نمیشه به کسی اعتماد کرد پر از دروغ و دورویی و دزدی و....نگین که منفی گرام ولی واقعیت تلخ جامعه ما که هر روزم داره بدتر میشه
پاسخ ها
علی 11
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
جامعه از تک تک نفرات ساخته شده، شناختن هر خلق و خویی و کمک به برطرف کردنش باعث بهتر شدن شخصیت هر نفر میشه، اگر هر کسی ذره ای بهتر بشه، جامعه بهتر میشه، آخه این یعنی چی هر بحثی پیش میاد میگین بیخیال، جامعه فلان طوره، خب همین ریزه کاریا جامعه رو میسازه
بدون نام
Italy
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
اون که درست ولی در کل
ساختار جامعه ای شبیه ما جوریه که خواهی نخواهی افراد دو شخصیت پیدا میکنند
شخصیتی در مقابل بیگانگان و شخصیتی در مقابل افراد دوست و امن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
دوستان خودت رو عوض کنی ، نظرت در رابطه با اعتماد و راستگویی و سلامت روح و روان اطرافیان تغییر خواهد کرد عزت زیاد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
علی جان حرف شما فقط یه توجیه ساده انگارانست.
تک تک افراد یک جامعه رو چی میسازه؟ آموزش و پرورشش، صدا و سیماش، نهادهای فرهنگی و مذهبیش.
اینا هستن که چگونگی اکثریت آدمهای جامعه رو تعیین میکنن
Iran (Islamic Republic of)
12:31 - 1399/10/12
پسره میگف از دوم راهنمایی ارزوی شلوار حین داره ولی نمیتونه بره داخل مغازه بخره تنهایی!
بیست ساله که در ارزوی شلوار جینه:)))))
بعد که بهشون جواب منفی میدی ناراحت میشن...خوب تو به درد نمیخوری واقعا
پاسخ ها
Z.p
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
چقدر دردناک
بدون نام
France
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
خب باید درمان بشه
سلامت روان تویه ایران چندان مورد توجه نیست
بدون نام
United States of America
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
متاسفانه بحث روانشناسی در کشور ما خیلی مهجور مونده
....
این بنده خدایی که شما گفتی با کمک روانشناس و مشاوره مشکلش حل میشد ولی حالا کل زندگیش رو میبازه
البته باز میگم روانشناس...
Iran (Islamic Republic of)
13:09 - 1399/10/12
هر انسانی دوستدار زیباییه.ولی زیبایی ملاک اصلی ازدواج نیست. اخلاق بنظرم و اینکه دو نفر اخلاقشون به هم بخوره و هم دل باشن خیلی مهمه.من خودم به عینه دیدم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
ورای همه این مطالب دو نفر با هم رفیق باشند و رفیق بمونند زنده باشید
Iran (Islamic Republic of)
13:33 - 1399/10/12
بنظر من شخصیت و طرز تفکر ادما هیچوقت تغییر نمیکنه. شاید با یکم تلاش و حمایت و پیش مشاور رفتن بتونی تو یه مقطعی بهتر بشی ولی توی ذهنت و ته دلت همون ادمی و فقط خودت میدونی که عوض نشدی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
بدبختی اینه که ادمای مشکل دار اکثرن اصلن قبول نمیکنن که مشکل دارن چه برسه فکر درمان بیفتن
Iran (Islamic Republic of)
13:39 - 1399/10/12
راه حل بدید
مشکل رو خودمون میدونیم
یه راه حل بدید
Iran (Islamic Republic of)
14:51 - 1399/10/12
به نظر من کسی که ازدواح میکنه اختلال شخصیت داره
مجردی فرم اصلی انسانه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
بزرگوار همینکه در مورد یک مساله کاملا علمی، یک نظر قطعی و ساده انگارانۀ میدی! خودش نشونه بزرگیه از یک سری اختلالات در ذهن و روان
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
حالا ما نظرات عمیق و غیر ساده انگارانه شما را هم دیده ایم وضع زندگیتون و درگیری هاتون و اینکه مدام می نالید که اشتباه کرده اید متاهل شده اید
خروجی ازدواجتون و بچه هاتون را هم داریم میبینم
طلاقهاتون هم که شده 30 درصد
بقیه هم در طلاق عاطفی هستید
وضعتون کاملا معلوم است بر همه
تاریخ ازدواج و اینکه ازدواج اصلا چرا و چه دوره ای شکل گرفت را مطالعه بفرما ببین اصلا دیگه موضوعیتی داره یا نه
Iran (Islamic Republic of)
16:42 - 1399/10/12
نه. اگه ازدواج بد بود که خدا تو قرآن نمیگفت آنها (زنان) برای شما مایه ی آرامشند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۲
تو پول بده من قول میدم بهترین زندگی رو شروع کنم.تجربه وآمادگی لازم رو هم دارم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
ولی شما برای زنان مایه عذابید حتی بعنوان یک عابر پیاده در خیابان
Iran (Islamic Republic of)
18:01 - 1399/10/12
من تجربه کردم زندگی با مرد اینطوری. هتوز بعد چارسال روح و روانم به حالت عادی بر نگشته. نه رفتار کردن بلدن نه حرف زدن نه عرضه اداره زندگی رو دارن. همیشه گیرنده همیشه اویزون. درک و شعور اجتماعی صفر مسعولیت پذیری صفر. از نظرشون همه حتی جرز دیوارم تو بی عرضگی اینا مقصره ولی خودشون نه تنها کاری که بلدن یه قیافه مادر مرده بخودشون میگیرن هرکی از دور ببینه دلش کباب میشه. سر جدتون مریضی روانیتونو قبل ازدواج درمان کنید. دختر و پسر مردم پرستار شما نیس
پاسخ ها
حامی
Iran (Islamic Republic of)
۰۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۳
این بگم خیلی از نابغه ها و دانشمندان هم اجتنابی اند
بی مسئولیتی با این حالت فرق داره
باید قبل ازدواج بیشتر معاشرت می‌کردید
Iran (Islamic Republic of)
19:51 - 1399/10/12
یعنی چی خیلی نظر میدن نمیدونم الکی هست یا راستی اینجوری فکر میکنند شما یه جعبه سیب یا موز یا خیار هر چی بخوای چند تا خرابه یا ضعیف دلیل نمیشه همه مریض یا بیمار باشن ازدواج نکنند خیلی ها فکر آینده هستندایند بچه ام همسرم خودم چی میشه باید به همه چی فکر کنی بعد ازدواج
Iran (Islamic Republic of)
23:35 - 1399/10/12
من یک فرد اجتنابی هستم
Iran (Islamic Republic of)
09:57 - 1399/10/13
وضعیت اقتصادی این مملکت از اول وخیم بوده تو این 16 سال هم بسیار وحشتناک شده و مربوط به این روزها نیست !!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر
اورانوس_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر لاجوردی_فوتر
فنی آتل_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
ترجمه زندگی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
کلینیک النا_فوتر