اعتراض برحی دانشجویان دکترای کوی دانشگاه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۶۶۳۹۹
۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
۱۸۱۹
عصر امروز (شنبه ۱۶ آذر) حدود ۵۰ نفر از دانشجویان دکتری ساکن خوابگاه های متاهلی دانشگاه تهران با حضور در ساختمان ۱۶ آذر این دانشگاه به تصمیم دانشگاه مبنی بر تخلیه خوابگاه ها برای دانشجویان دارای سنوات غیر مجاز تجمع کردند و خواستار تجدید نظر دانشگاه در اسکان این دانشجویان در خوابگاه های متاهلی شدند.

خبرگزاری ایسنا: عصر امروز (شنبه ۱۶ آذر) حدود ۵۰ نفر از دانشجویان دکتری ساکن خوابگاه های متاهلی دانشگاه تهران با حضور در ساختمان ۱۶ آذر این دانشگاه به تصمیم دانشگاه مبنی بر تخلیه خوابگاه ها برای دانشجویان دارای سنوات غیر مجاز تجمع کردند و خواستار تجدید نظر دانشگاه در اسکان این دانشجویان در خوابگاه های متاهلی شدند.

یکی از دانشجویان معترض گفت: دانشگاه تهران اعلام کرده است دانشجو بر اساس سنوات مجاز سه سال می تواند در خوابگاه اسکان داشته باشد البته صندوق رفاه دانشجویان نیز تاکید کرده است که اگر سنوات مجاز دانشجویان دکتری از سه سال بیشتر شد باید چند برابر جریمه پرداخت کند.

وی ادامه داد: دانشجویان دکتری که در خوابگاه متاهلی هستند سنوات مجازشان به صورت متعدد یک ماه تا یک و حتی سه سال هم تمام شده است اعتراض ما این است که دوره کرونا را جز سنوات مجاز حساب نکنند و دانشگاه همیاری را با دانشجویان داشته باشد. بر فرض مثال دانشجویی بر اساس مشکلاتی نتوانست تخلیه کند جریمه های او را صندوق رفاه تقبل می کند بنابراین دلیلی برای اعمال فشار به دانشجو نیست.

دکتر سعید حبیبا در گفت و گو با ایسنا، در توضیح علت تجمع تعدادی از دانشجویان دکتری در محوطه ساختمان ۱۶ آذر دانشگاه تهران تاکید کرد: بر اساس قوانین دانشگاه، دانشجویان فقط در سنوات مجاز تحصیلی اجازه اسکان در خوابگاه های دانشجویی دارند و بعد از اتمام سنوات مجازی تحصیلی ملزم به تخلیه خوابگاه ها به منظور استفاده سایر دانشجویان از این مکان ها هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه تهران فقط ۴۰۰ ظرفیت خوابگاهی برای دانشجویان متاهل در اختیار دارد یعنی ۴۰۰ نفر نفر از دانشجویان متاهل می توانند از خوابگاه های متاهلی (که آپارتمان های ۶۰ و یا برخی نیز در متراژ پایین هستند) استفاده کنند. در حالی که ما ۵۰ هزار دانشجو در دانشگاه تهران داریم که اگر فقط ۱۰ درصد این دانشجویان متاهل و غیربومی باشند یعنی ما ۵۰۰۰ دانشجوی متقاضی خوابگاه متاهلی داریم.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان ساکن در خوابگاه های متاهلی ما کسانی هستند که سنوات مجاز آنها به اتمام رسیده و برخی از این افراد حتی ۲ تا ۶ سال و برخی هم یک یا چند ترم بیشتر از سنوات مجازشان در خوابگاه ها اقامت داشته اند و با توجه به اینکه تعداد زیادی از دانشجویان متاهل متاقضی خوابگاه متاهلی بوده و به شدت نیازمند اسکان در این خوابگاه ها هستند بنابراین باید با خروج دانشجویانی که سنوات آنها به پایان رسیده، امکان اسکان سایر افراد متقاضی واجد شرایط فراهم شود.

دکتر حبیبا تاکید کرد: ما به هیچ عنوان حکم تخلیه خوابگاه را برای دانشجویان دکتری فعلی که در سنوات غیرمجاز ساکن خوابگاه هستند، صادر نکردیم و فقط بر اساس تصمیم هیات امنای دانشگاه تهران قرار بر این شد از اول مرداد سال ۹۸ دانشجویانی که به صورت غیر مجاز (خارج از سنوات) در خوابگاه ها اسکان دارند هزینه خوابگاه را به نرخ روز و طبق نظر کارشناسی یعنی مبلغ ۳ میلیون ۸۰۰ هزار تومان پرداخت کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از دانشجویان نیز به حکم هیات امنا اعتراض داشتند بر اساس پیگیری های من تصمیم بر این شد دانشجویانی که تا اول دی ماه خوابگاه را تخلیه کنند جرایم و هزینه هایی که قرار بود به نرخ روز بپردازند بخشیده شود و هزینه ای را پرداخت نکنند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران تاکید کرد: متاسفانه با این وجود دانشجویان فعلی که در سنوات غیرمجاز در خوابگاه ها ساکن هستند نه حاضر به تخلیه خوابگاه ها می شوند و نه اینکه قبول می کنند هزینه خوابگاه ها را بر اساس تصمیم هیات امنا پرداخت کنند.

دکتر حبیبا تاکید کرد: برخی دانشجویان، شیوع کرونا را عامل عدم دفاع از رساله یا سنوات غیرمجاز خود اعلام می کنند در حالی که این دلیل قابل قبول نیست چرا که در شرایط کرونا هیچ کدام از فعالیت های پژوهشی و آموزشی دانشگاه تعطیل نشده است. همچنان که ما در همین شرایط کرونا ۱۴ هزار دانشجوی جدید جذب کردیم و باید همه دانشجویان از امکانات دانشگاه استفاده کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر