۷ توصیه برای ازدواج مجدد بعد از طلاق
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۷۷۰۷۸
۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
۸۷۷۶
مروری بر اشتباهات رایج زن یا مردی که بعد از تجربه تلخ جدایی برای دومین بار تصمیم به تشکیل زندگی‌مشترک می‌گیرد.

روزنامه خراسان - هدی بانکی: برای دومین بار در مسیری مشابه قدم گذاشتن، شاید در نگاه اول راحت‌تر به نظر برسد، اما همیشه این طور نیست. بیشتر افراد وقتی بعد از طلاق دوباره تصمیم به تشکیل زندگی‌مشترک می‌گیرند، انتظار ندارند همان دردسر‌هایی که بار اول آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده بود، باز هم بر آن‌ها غلبه کند. آن‌ها دیگر تسلیم این زودباوری نمی‌شوند که «ما همدیگر را دوست داریم و فقط همین مهم است».

۷ توصیه برای ازدواج مجدد بعد از طلاق

تجربه به آن‌ها یاد داده است که چیز‌های مهم دیگری هم وجود دارد و باید خود را آماده کنند. زن یا مردی که برای دومین بار ازدواج می‌کند تا زمانی که باقی مانده‌های هیجانی و احساسی رابطه قبلی را پاک سازی نکرده باشد، نمی‌تواند همسرش را دوست داشته باشد و به او عشق بورزد و اگر هر دو طرف، ازدواج دوم‌شان باشد، تلاشی مضاعف برای آماده شدن لازم است.

خود جدیدتان را بسازید

اگر به تازگی جدا شده‌اید، عجله نکنید و با اولین فردی که به شما توجه نشان داد و ابراز علاقه کرد، تصمیم به آشنایی بیشتر برای ازدواج نگیرید. در این برهه زمانی، شما هنوز با احساس ناامیدی درگیرید و شاید اضطراب دارید که ثابت کنید هنوز هم جذاب و خواستنی هستید. به خودتان فرصت بدهید تا درک کنید زندگی‌مشترک قبلی‌تان چرا و چگونه به پایان رسید. به خودتان زمان بدهید تا خودتان را ببخشید و به آرامش برسید. تجربیات رابطه قبلی‌تان را ارزیابی کنید و یاد بگیرید چگونه از آن‌ها برای کمک به بهبود دیدگاه جدیدتان استفاده کنید و مهارت‌های جدید و لازم را فرا بگیرید.

انتظار بی‌جا از همسر جدید نداشته باشید

انتظار نداشته باشید همسر جدید، زخم‌های‌تان را التیام بدهد، چون منصفانه نیست. تا زمانی که روان تان ترمیم نشده است، نمی‌توانید متوجه شوید واقعا آمادگی شروع یک زندگی مشترک جدید را دارید؟ لازم است برای شروع دوباره، قوی و با اعتماد به نفس باشید، هر چند که ردی از زخم‌های گذشته به جا خواهد ماند. همچنین تمرین‌هایی برای تقویت اعتماد به نفس‌تان انجام دهید، مثلا داشته‌های‌تان را فهرست کنید، سوال‌های مفید و توانمند کننده از خودتان کنید، استعداد‌ها و نقاط قوت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و ....

۷ توصیه برای ازدواج مجدد بعد از طلاق

دنبال انتقام گرفتن از همسر سابق‌تان نباشید

عقل حکم می‌کند که تا جایی گذشت داشته باشید که بتوانید با همسر سابق‌تان متمدنانه رفتار کنید. درست است که قرار نیست دیگر با همسر سابق‌تان خرید بروید، شام صرف کنید و خوش بگذرانید، اما گاهی امکان قطع ارتباط به طور کامل وجود ندارد به خصوص اگر فرزندانی هم داشته باشید.

پدر و مادر‌هایی که از هم جدا می‌شوند، مجبورند به خاطر بچه‌ها گاهی با هم ارتباط برقرار کنند. این را بپذیرید که رفتار عاقلانه به نفع همه است؛ خودتان، بچه‌ها و البته همسر جدید و آینده‌تان. از یک جو آرام و صلح جویانه قطعا منتفع خواهید شد، اما در فضایی از خشم و کینه‌ورزی، همه ضرر خواهند کرد. تنش را با آرامش و بدرفتاری و ستیزه جویی را با همدلی و درک جایگزین کنید تا خشم و دلخوری و انتقام‌جویی، وارد زندگی آینده‌تان نشود.

اگر طرف مقابل‌تان بچه دارد...

اگر قرار است با کسی ازدواج کنید که از زندگی اول خود فرزندانی دارد، باید این را بپذیرید که این بچه‌ها حق دارند اوقاتی کاملا شخصی با پدر یا مادر خود که قرار است همسر شما شود داشته باشند. آن‌ها به حمایت کسی که شما قرار است با او ازدواج کنید نیاز دارند، پس هرگز همسر آینده‌تان را وادار نکنید تا بین شما و فرزندانش یکی را انتخاب کند.

در ابراز علاقه به همسرتان باید احساسات و عواطف فرزندان او را نیز در نظر بگیرید و به آن حساس باشید. یک کودک ممکن است نسبت به همسر جدید پدر یا مادرش خشمگین باشد و احساس کند ممکن است نادیده گرفته شود یا به حمایت از پدر یا مادر خود که اکنون با او نیست برخیزد. به هر حال شما باید تمام سعی خود را بکنید که بچه‌ها را واقعا دوست داشته باشید و به آن‌ها توجه کنید. متناسب با سن و جنسیت بچه‌ها، شیوه‌ای مناسب برای ابراز عشق‌تان پیدا کنید.

۷ توصیه برای ازدواج مجدد بعد از طلاق

متاهل بودن طرف مقابل، خط قرمزتان باشد

اگر فرد مدنظرتان برای ازدواج مجدد هنوز درگیر مشاجره‌هایی درخصوص مسائل حقوقی درباره خانه و حضانت بچه‌ها و دیگر موارد قانونی است، اما می‌گوید به زودی طلاق خواهد گرفت و ...، بهتر است صبر کنید تا این مسائل حل و فصل شود و سپس تصمیم نهایی را بگیرید. اگر زندگی جدیدتان را با این استرس‌ها و تنش‌ها شروع کنید، مطمئنا به رابطه زناشویی‌تان آسیب خواهد زد. به هر حال شما به هیچ قیمتی نباید وارد یک بازی سه نفره شوید.

درباره مسائل مالی حرف بزنید

بعضی از افرادی که برای دومین بار ازدواج می‌کنند، با این که تجربه‌اش را دارند، اما بعد از ازدواج متوجه می‌شوند مسائل مالی وجود دارد که از آن‌ها بی‌خبر بوده‌اند یا در باره اش گفت‌وگویی نکرده و به توافقی نرسیده‌اند. هر کسی که خواهان زندگی مشترک صادقانه بر مبنای اطمینان و درستکاری است، باید این موضوع را جدی بگیرد.

۷ توصیه برای ازدواج مجدد بعد از طلاق

به دلیل درستی ازدواج کنید

دلیل شما برای ازدواج باید عشق و علاقه باشد. البته این اولین دلیل است، اما کافی نیست. شما باید در مسیر علاقه و محبت کم‌کم و آرام‌آرام پیش بروید تا فرصت کافی برای بررسی سایر جنبه‌های زندگی مشترک و ارزیابی موضوعات مهم دیگر را داشته باشید. شما باید پیش خودتان به این اطمینان برسید که دلیل‌تان برای ازدواج مجدد مثلا نیاز بچه‌ها به پدر یا مادر، یا به این دلیل که فکر می‌کنید ازدواج می‌تواند زخم‌های‌تان را التیام بدهد یا شما را از اندوه برهاند، نیست.

اجازه دهید خرد، راهنمای قلب‌تان باشد. صبر و خود کنترلی را تمرین کنید. وقتی هر چیزی را که برای‌تان مهم است بررسی کردید و از این که چیز‌هایی تحت کنترل شما نیست آزرده نشدید و پذیرفتید توانایی‌هایی دارید که امور تحت کنترل‌تان را مدیریت کنید، می‌توانید به قلب‌تان اجازه بدهید بی‌قید و شرط عشق بورزد. اگر زندگی به شما فرصتی دوباره داده است، پس تمام تلاش‌تان را بکنید تا بیشترین بهره را از آن ببرید.

انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:13
Iran (Islamic Republic of)
10:14 - 1399/12/10
فقط صیغه
پاسخ ها
سویل
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
فقط سینگلی.
میتی از مشد
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
من هم 700 توصیه میکنم که ازدواج مجدد نکنید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
از بس زنان مطلقه زیاد شده اند میگویی؟
بی نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
میترسم از ازدواج دوم و فرزند آوری اونهم به این دلیل که میخواهم فقط و فقط اموالم برای پسرم باشد نه شوهرم سهمی ببرد نه فرزندی که احتمالن در آینده خواهیم داشت..به نظر شما درسته؟
ثریا
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
ازدواج اولیش هم اشتباهه چه رسه به دومی
اگه خوب بود که همون اولی ادامه پیدا میکرد آدم عاقل یک اشتباه رو دوبار تکرار نمی کنه

صیغه که اصلا قابل بحث نیست
روابط باید آزاد باشه بدون قید و بند های مزخرف
Iran (Islamic Republic of)
10:20 - 1399/12/10
آدم عاقل از یه سوراخ ٢ بار نیش نمیخوره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
ازدواج مقدس آدما خرابش کردن.یعنی پدر و مادر تو نیش خوردن که تو ماحصل ازدواجشونی.یاد بگیرید هر چی از دهنتون در میاد نگید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
هیچ چیز مقدس نیست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
ول مون کن کدوم مقدس دو نفر تا زماانی که همدیگه رو دوست دارن میتونن کنار هم زندگی کنن بعدش تمام
ازدواج بی معنی ترین رابطه اس
Iran (Islamic Republic of)
11:28 - 1399/12/10
ممنونم برترین های عزیز
Iran (Islamic Republic of)
12:24 - 1399/12/10
وایی از اون روزی که بفهمی اشتباه انتخاب کردی
Iran (Islamic Republic of)
12:25 - 1399/12/10
ازدواج برای بار دوم اصلا درست نیست من این تجربه رو دارم فقط عذابه همین
پاسخ ها
شهروند
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
بستگی به انتخاب شما داره
اگر انتخاب شما مناسب باشه
چرا که نه میتونه موفق باشه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
از رو تجربه میگم آدم یا کلا باید ازدواج نکنه اگه هم کرد همون یکی کافیه اینکه بگه ممکنه بعدی موفق باشه و از این حرفا همش کشکه یا ازدواج نکن اگه کردی مثل آدم بشین زندگیتو بکن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
من ازدواج دوم کردم خیلی هم راضیم، چه ربطی داره
Iran (Islamic Republic of)
15:10 - 1399/12/10
من ۸ سال جدا شدم شوهرم دوماه نشد ازدواج کرد نمیدونم زندگیش خوبه یا بد ولی نمیزاره بجه هامو ببینم کلا هیچ رابطه ای دیگه نیست فقط اینو میدونم که شبو روزم شده گریه واسه بچه هام
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
خیلی داری اشتباه میکنی فکر کردی بچه هات بهت وفا میکنند سخت در اشتباهی پیشت نیستند که سختی بکشی وشب وروزت را نفهمی در رویا بسر میبری واشک میریزی بزرگ شدن و مشگل دار شدند را نچشیدی برو بچسب زندگیت وخدا را شکر کن که مردی بوده که بچه ها را حاضر شده خودش بزرگ کنه خدا را شکر کن خوب زندگی کن نمیگم شوهر کن زندگیتو با خیالات تمام نکن
Iran (Islamic Republic of)
16:09 - 1399/12/10
متاهل ها نه تنها خودشون بلکه سایر مجردهای خانواده را دچار مشکل و حاشیه می کنند تا این حد هزینه می سازند چه فکری چه مالی
Iran (Islamic Republic of)
17:35 - 1399/12/10
از تجربیات ازدواج اول استفاده کن و در ازدواج دوم به مکار ببند با بیوه هم ازدواج نکن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
نه بابا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
دخترا هم دیوانه نیستن زن یه مرد دست دوم بشن
خواب دیدی خیر باشه
جودی
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
بیوه های گرامی و محترم هم خواهان ازدواج با پسران محترم هستن.هرگز بادید اشیا به یک زن نگاه نکن.چشمهای زنگار گرفته ات را بساب
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
تا شاید در ازدواج سوم یا چهارم اگر عمری برات موند بود موفق بشی
Iran (Islamic Republic of)
19:10 - 1399/12/10
واسه ثبت نظر توی این قسمت فقط باید بنویسیم اره درسته.حق با نویسنده اس
Iran (Islamic Republic of)
19:38 - 1399/12/10
نه ازدواج چیز بدیه نه ازدواج دوم.. نمی دونم چرا اینایی که تو ازدواجشون دچار اشتباه شدن میان و بصورت مطلق اونو زیرسوال میبرن.. دوست عزیز شما اشتباه کردی چرا اونو به همه تعمیم میدی...
ازدواج خیلیم خوبه هرکی شرایطشو رو داره بره ازدواج کنه و به حرفای این شکست خورده ها گوش نکنه...
فقط عقل حکم میکنه قبل ازدواج چشماتونو خوب باز کنید و با اولین نفری که بهتون روی خوش نشون داد فاز عاشقی برندارید و از هول حلیم تو دیگ بیفتید..
پاسخ ها
بدون نام
United States of America
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
که متاسفانه آمار شکست خورده ها حدود هشتاد درصد هست، فقط هم به خاطر قوانین گروکشی مثل مهریه ، نفقه و... هست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
اگر ازدواج کردین مطلقا بچه نیارید که آنوقت زندگیتون با زجر وعذاب غم وغصه وجنگ وستیزه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
همه کسانی که ازدواج کردن قبل ازدواج چشماشونو باز کردن و فکر نمی کردن اینطوری بشه
Iran (Islamic Republic of)
22:09 - 1399/12/10
تیتر مناسب این است: 7 توصیه برای تکرار یک اشتباه مهلک
Iran (Islamic Republic of)
22:50 - 1399/12/10
خدا یکی زن هم یکی
پاسخ ها
ابی
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
زن یکی یکی
Iran (Islamic Republic of)
23:49 - 1399/12/10
با آدمی ازدواج کنین که قبلا همه چی رو با یکی تجربه کرده ؟ هر کاری بخواین کنین یاد یکی دیگه بیفتین ؟ تا آخر عمر با یه آدم رفته و یه عشق رفته رقابت کنین ؟ مقایسه بشین ؟ سرکوفت خود طرف و اجتماع رو بخورین؟ هیچ هیجان و بار اول و عشقی توی کاراش نیست چون همه رو تجربه کرده ... شما فقط عادتین...
Iran (Islamic Republic of)
00:41 - 1399/12/11
ازدواج درده ببین در این حد ک خودت جلو چشای خودت داره قلبت تیکه تیکه و پاره میشه از دست عذاب هایی ک میکشی ولی کاری از دستت بر نمیاد و نمیتونی اسم طلاق هم بیاری ک متاسفانه من ب چنین چیزی گرفتارم دیگه روانی شدم
پاسخ ها
ابی
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
لایک
Iran (Islamic Republic of)
07:27 - 1399/12/11
تنهایی خیلی بهتر از تکرار یه اشتباه احمقانه اس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان