احتمال طولانی شدن کرونا تا ۲سال آینده
۱۰۷۸۶۱۰
۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
۳۳۶۰
نماینده وزیر و ناظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در برابر مخاطراتی همچون اپیدمی کووید ۱۹ باید سطح سواد سلامت مردم را به نحو مطلوب ارتقا بخشید.

ایرنا: نماینده وزیر و ناظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در برابر مخاطراتی همچون اپیدمی کووید ۱۹ باید سطح سواد سلامت مردم را به نحو مطلوب ارتقا بخشید.

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان دیلم روز شنبه به نقل از دکتر محمد اسماعیل مطلق در جریان بازدید و بررسی روند فعالیت‌های پیشگیرانه ویروس کرونا در این شهرستان افزود: آگاهی و میزان درک مردم باید به حدی برسد که متوجه باشند کووید ۱۹ ممکن است تا ۲ سال آینده همچنان وجود داشته باشد و باید از خود مراقبت کنند و نیاز مبرم به تهیه نقشه راه در دانشگاه‌های علوم پزشکی و شبکه‌های بهداشت وجود دارد.

مشاور معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: بهداشت و درمان کشور به‌صورت شبکه‌ای است و مراکز خدمات جامع سلامت، خانه‌های بهداشت، بیمارستان‌های سطح یک، دو و سه نیز وظایفشان تعریف‌شده و هر بخش به وظیفه خود رسیدگی کرده و به شکل سیستمی در برابر بیماری‌ها عمل می‌کنند.

مطلق گفت: اهمیت ارتقا سطح سواد سلامت مردم تا حدی است که اگر به نحو احسن انجام‌ شده بود در فروردین‌ امسال با پیک دوم بیماری و سپس پیک سوم مواجه نمی‌شدیم.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی نقطه عطفی در کنترل بیماری کرونا است، افزود: نقش تیم‌ها بویژه تیم رهگیری و مراقبت در این طرح بسیار حایز اهمیت است.

نماینده وزیر بهداشت در سفر به شهرستان دیلم گفت: اگر از همه افراد دارای علائم و اطرافیان مبتلایان با دقت نمونه‌گیری شود و به ازای هر یک مورد مثبت حداقل ۱۰ تا ۱۵ تست سریع تهیه شود این روش می‌تواند کمک شایانی به کنترل بیماری کند.

وی با ابراز خرسندی از اجرای برنامه‌ها و طرح‌های کنترل بیماری کووید ۱۹ در استان بوشهر بوویژه شهرستان دیلم بیان کرد: این موضوع مهم را به استحضار دکتر نمکی مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی خواهم رساند که مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر یکی از مجموعه‌های موفق در بحث مبارزه با کرونا است و این امر مهم باید نه‌تنها در کشور بلکه خاورمیانه به‌عنوان نمونه از آن یاد شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: از آغاز بیماری کرونا تاکنون ۵۸۱ مورد مثبت در این شهرستان با انجام آزمایشات شناسایی شدند و ۲۵ نفر نیز فوت کرده‌اند.

ایرج زنده‌بودی افزود: گام‌های اول، دوم و سوم مقابله با کرونا در سطح شهرستان به‌طور کامل و با همراهی تمامی ارگان‌ها و همچنین مردم اجرایی شده‌است.

وی بیان کرد: گام چهارم مبارزه با کرونا در قالب طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی توسط تیم‌های رهگیری، مراقبتی، حمایتی و نظارتی در دست اجرا است که از اطرافیان فرد مثبت تست‌های سریع گرفته می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دیلم افزود: مردم این شهرستان پا به‌پای مدافعان سلامت در عرصه مبارزه با کرونا حضور داشته‌اند.

وی گفت: از طرح‌های ابتکاری مردم برای پیشگیری از بیماری کرونا ایجاد تونل گندزدایی در ورودی شهر بود که تنها در این شهرستان برپا شد.

زنده‌بودی اضافه کرد: روند بیماری کرونا در شهرستان دیلم نزولی است و همچنان باید پای‌کار بود و از افزایش آمار جلوگیری کرد.

وی رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در ادارات بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد اعلام کرد و افزود: شمار بازدید از اماکن و صنوف شهرستان با همکاری جمعیت هلال‌احمر ۶۰۰ مورد بوده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: ۳۰ تیم‌ درگیر در طرح شهید سلیمانی اعم از رهگیری، مراقبتی، نظارت و حمایتی در این شهرستان مشغول به ارائه خدمت هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:10
Iran (Islamic Republic of)
22:02 - 1399/10/20
شماها هم بدتون نمیاد
Iran (Islamic Republic of)
22:13 - 1399/10/20
این رویه که شما پیش گرفتین دو سال که سهله بعید میدونم دو دهه هم تموم بشه تو ایران....
Iran (Islamic Republic of)
22:22 - 1399/10/20
عزت حفظ شود حالا مهم نیست یک عده بمیرند عزت حفظ شود
Iran (Islamic Republic of)
22:24 - 1399/10/20
با توجه عدم واردات واکسن های معتبر خارجی و نامشخص بودن کیفیت واکسن داخلی، فقط در ایران ممکن است کرونا تا ۲ سال دیگه وجود داشته باشد
Iran (Islamic Republic of)
22:26 - 1399/10/20
چرا انقدر حرف مفت میزنید؟
Iran (Islamic Republic of)
22:28 - 1399/10/20
اگر کل دنیا کرونا تمام شود تو ایران باقی میماند حالا خدا میداند چرا
Germany
22:54 - 1399/10/20
با وجود مدیریت شما و محروم ماندن مردم از واکسن تا ۱۰ سال دیگه هم ادامه داره تازه معلوم نیست جای واکسن چی میخواید به مردم بفروشید خدا میدونه
Iran (Islamic Republic of)
22:55 - 1399/10/20
واکسن بخرین حله ولی شماها دارین سود میکنین از کرونا
Iran (Islamic Republic of)
22:59 - 1399/10/20
بله دیگه با ممنوعیت واکسن کرونا تا دوسال چیه تا ابد مردم ایران درگیر کرونا هستن
Iran (Islamic Republic of)
23:04 - 1399/10/20
با این فس فس کردن و بیخیالی مسئولان ما تا ده سال دیگه هم اوضاع همینه. در کل همونطور که جنگ ایران و عراق براشون نعمت بود و کشش میدادن. کرونا هم براشون نعمته .
پاسخ ها
کورش کبیر
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
شوخیه،این مملکت داره باکرونا ادامه حیات میده کروناهم تموم بشه به والله اینا به مردم نمیگن چون.....
بینام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۱
دورهم مشغولیم دیگه بازار الکل و ماسکم که اانحصاریه
Iran (Islamic Republic of)
23:17 - 1399/10/20
اگه کرونا در دنیا هم تمام بشه ولی اینو گفته باشم که د. ایران حالاحلاها تشریف دارد چرا که بعضیها خواهان باقی ماندن کرونا در ایران را خیلی برای خودشان مهم وحیاتی میدانند اول اینکه در آمد مالی دوم اینکه سر گرم بودن وگرفتار بودن مردم سوم اینکه کم شدن جمیعت چهارم اینکه فعلا مردم سر گرم اینجور مسایل باشند ودر مورد گرانی و خیلی چیزهای دیگر پافشاری نکنند دلیل زیاده حالا روزی به این واقعیت خواهیم رسید
Iran (Islamic Republic of)
23:23 - 1399/10/20
شما که بدتون نمیاد طول بکشه
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
23:23 - 1399/10/20
این طرحی که میگین کجا بوده ما ندیدیم غیر از محدودیت تردد؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
00:00 - 1399/10/21
شما ببین فقط می خوان از تردد بین شهری و جریمه هاش چقدر در بیارند؟ چرا کرونا تموم بشه. مردم که دارند زندگی می کنند و یه سری هم که می میرند. واکسن هم که حرومه. دیگه چی از این بهتر. جیب و قدرت بعضی ها زیادتر میشه
Iran (Islamic Republic of)
00:04 - 1399/10/21
یک سریا به امید اینکه این داستان زودتر جمع بشه یک سال زندگیشون تعطیل شده اگه قرار باشه این داستان ادامه داشته باشه هیچ انتظاری نیست که مردم رعایت کنن چون یکی توهم توطئه داره نمی خواد مردم زودتر واکسن بزنن بین این همه کشور توی دنیا ایران همیشه کاسه داغتتر از آش اصلا بهمون واکسن می دادن که خودمون خودمونو تحریمم کردیم
Iran (Islamic Republic of)
00:21 - 1399/10/21
وقتی سر لجبازی خودخواهی واکسن ممنوع کردن تا ۲ سال نصف بیشتر مردم جونشونو از دست دادن چون از خداشون کرونا فعلا باشه چون ب نفع خودشون یک سال نشده همه اجناس ۵۰۰برابر شده جریمه هم دیگه خیلی مزه کرده چی از این بهتر فقط ظلم ستم بدبختی برای مردم
Iran (Islamic Republic of)
00:25 - 1399/10/21
باافکاراحمقانه سران کشورحالاحالاهامهمان ماست؟!
Iran (Islamic Republic of)
00:33 - 1399/10/21
خوبه دیگه اینم نعمتی شد براتون
Iran (Islamic Republic of)
00:36 - 1399/10/21
این کرونا بهانه ی شده دیگر ما ایرانیا روی خوش نمی بینیم این ملت خواب رفته کی بیدار میشود نمی دونم
Iran (Islamic Republic of)
00:51 - 1399/10/21
تا‌دنیا‌دنیاست‌همرامونه‌بدتر‌میشه‌بهتر‌نمیشه‌اگه‌واکسنشو‌هم‌درست‌کنید‌با‌همون‌واکسن‌چنتا‌مریضی‌دیگه‌میندازید‌به‌جونمون‌
Iran (Islamic Republic of)
01:26 - 1399/10/21
سلام
عزیزانی ک نظر ب خرید واکسن دارند ب این سوال جواب بدن ک چرا خود امریکا با اینکه واکسن داره در این افتضاح کرونایی قرار داره و اماره فوتی هاش سر ب فلک می‌کشه
عزیز من اونا ب هر دری میزنن تا مارا نابود کنن اگه واکسن فایده داشت وضع خودشون این نبود
Iran (Islamic Republic of)
01:59 - 1399/10/21
چرا فقط ما با تموم دنیا فرق داریم . خسته شدیم از بی فکریا و بی عرضه گی هاتون و مزخرف گفتناتون.
سروه یزدانی یا همان مژده یایاس پور حسن
Iran (Islamic Republic of)
02:22 - 1399/10/21
کرونا چهار هم آمد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج