ایده‌هایی ساده و ارزان برای عوض کردن حال‌وهوای منزل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۰۸۴۰۱۵
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱
۱۰۷۷۱
وارد ماه بهمن شدیم و کم‌کم بوی عید به مشام می‌رسد. شما می‌توانید با ایجاد تغییراتی ساده، جان تازه‌ای به منزلتان ببخشید. یکی از این راه‌ها رنگ کردن دیوار است. امروز ما در این مطلب، بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

برترین‌ها: وارد ماه بهمن شدیم و کم‌کم بوی عید به مشام می‌رسد. طبق رسوم هرساله برای عید نوروز سعی می‌کنیم همه چیز را نو کنیم و سال جدید را با طراوت و تازگی آغاز کنیم. یکی از کارهایی که خیلی از افراد برای عید انجام می‌دهند، تغییر دکوراسیون منزل است. برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون منزلتان اصلا نیاز نیست هزینه‌ی زیادی صرف کنید. شما می‌توانید با ایجاد تغییراتی ساده، جان تازه‌ای به منزلتان ببخشید. یکی از این راه‌ها رنگ کردن دیوار است. امروز ما در این مطلب، بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱. آبی؛ آرام بخوابید

بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها

رنگ آبی در انواع و اقسام تناژ‌ها بهترین رنگ برای اتاق خواب یا رنگ کمد دیواری اتاق خواب شماست. براساس علم روانشناسی رنگ‌ها، طیف‌های مختلف رنگ آبی به خاطر ایجاد احساس آرامش و خونسردی در شما کیفیت خواب شما را به بالاترین درجه ممکن و کابوس‌هاس شبانه را به پایین‌ترین میزان ممکن می‌رسانند. طبق آمار میانگین ساعات خواب در یک اتاق آبی رنگ ۷ ساعت و ۵۲ دقیقه است.


۲. زرد؛ گرم و نرم

بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها

زرد یک رنگ گرم و آرامبخش و از جمله بهترین انتخاب‌ها برای رنگ اتاق خواب است. به نظر می‌رسد کسانی که در اتاق خواب‌هایی به رنگ زرد می‌خوابند سریع‌تر به خواب می‌روند و به طور میانگین ۷ ساعت و چهل دقیقه می‌خوابند. ترکیب رنگ‌های زرد و آبی و زرد و سبز برای اتاق خواب یک انتخاب ترکیبی ایده آل است. علاوه بر این رنگ استخوانی هم برای اتاق خواب انتخاب خوبی است.


۳. سبز؛ آرام‌بخش و طبیعی

بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها

طیف‌های مختلف رنگ سبز برای اتاق خواب کیفیت و کمیت خواب را بهبود می‌بخشند. سبز زیتونی و سبز چمنی بهترین گزینه‌ها از میان تناژ‌های مختلف رنگ سبز برای اتاق خواب هستند به خصوص برای آن‌هایی که سبز را به آبی ترجیح می‌دهند. طبق علم روانشناسی رنگ‌ها میانگین خواب در یک اتاق خواب سبز ۷ ساعت و سی و شش دقیقه است.


۴. نقره‌ای؛ شیک و لوکس

بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها

اگر به دنبال یک رنگ شیک و لوکس برای اتاق خواب یا حتی رنگ درب اتاق خواب می‌گردید به گزینه «نقره‌ای» فکر کنید. رنگ نقره‌ای باعث می‌شود سریع‌تر به خواب بروید و بنابراین گزینه مناسبی برای افرادی است که معمولا طول می‌کشد تا خواب‌شان عمیق شود و زیاد در رختخواب وول می‌خورند. میانگین ساعات خواب کسانی که در اتاق خواب نقره‌ای می‌خوابند ۷ ساعت و سی و سه دقیقه است.


۵. نارنجی؛ هضم راحت غذا و یک خواب راحت

بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها

طیف‌های مختلف رنگ گرم نارنجی از جمله بهترین انتخاب‌ها برای رنگ اتاق خواب بزرگسال، رنگ اتاق دخترانه و حتی پسرانه و رنگ اتاق خواب نوجوان محسوب می‌شوند. علاوه بر این رنگ نارنجی به هضم بهتر غذا، بهبود عملکرد معده و نیز آرام کردن درد معده و در نتیجه یک خواب راحت کمک می‌کند. میانگین ساعات خواب در یک اتاق نارنجی ۷ ساعت و بیست و هشت دقیقه است.


بهترین رنگ اتاق خواب برای بچه‌ها

بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها

بهترین رنگ اتاق خواب برای بچه‌های زیر هشت سال مجموعه‌ای از رنگ‌های گرم و سرد هستند. طیف‌های مختلف رنگ زرد، نارنجی و صورتی بهترین انتخاب‌ها برای رنگ اتاق خواب بچه‌های زیر ۸ سال براساس علم روانشناسی رنگ‌ها هستند. رنگ صورتی برای اتاق خواب دخترانه و رنگ‌های طیف آبی برای اتاق خواب پسرانه همیشه در بورس است. یادتان باشد رنگ قرمز بچه‌ها را بیقرار می‌کند پس سراغ این رنگ محرک نروید. برای بچه‌های بالای ۸ سال از خودشان بپرسید چه رنگی را دوست دارند و برای انتخاب بهترین رنگ نظر و دلایل‌تان را به آن‌ها بگویید.


بدترین رنگ‌ها برای اتاق خواب

بعضی رنگ‌ها اصلا انتخاب مناسبی به عنوان رنگ اتاق خواب نیستند. این رنگ‌ها نه تنها باعث آرامش نمی‌شوند که حتی می‌توانند روند خواب شما را مختل کنند. بدترین و نامناسب‌ترین رنگ‌ها برای رنگ اتاق خواب عبارتند از:

۱. بنفش؛ کابوس می‌بینید

بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها

«بنفش» یک رنگ اصیل و لوکس و اشرافی است، اما نه برای اتاق خواب. قابل باور نیست، اما انتخاب رنگ بنفش یا رنگ یاسی برای اتاق خواب سبب می‌شود که هم بیشتر کابوس ببینید و هم خواب‌تان وارد مرحله RAM یا همان مرحله خواب عمیق و با‌کیفیت نشود. براساس روانشناسی رنگ‌ها میانگین خواب با‌کیفیت و عمیق کسانی که در اتاق خواب‌هایی با انواع طیف رنگ بنفش می‌خوابند نهایتا ۵ ساعت و پنجاه و شش دقیقه است. اگر رنگ اتاق‌تان بنفش است و فعلا قصد تغییر دادن آن را ندارید برای تلطیف این رنگ می‌توانید از مکمل‌های آرام‌بخش رنگ بنفش یعنی زرد، سبز و نارنجی استفاده کنید.


۲. قهوه‌ای؛ افسرده می‌شوید

ایده‌هایی ساده و ارزان برای عوض کردن حال‌وهوای منزل

در میان رنگ‌های پالت رنگ اتاق خواب، «قهوه‌ای» یکی از بدترین رنگ‌هاست. رنگ قهوه‌ای نماد غم و افسردگی است به همین دلیل در میان بدترین رنگ برای اتاق خواب مقام دوم را دارد. با این همه به نظر می‌رسد قهوه‌ای جز رنگ‌های اتاق بزرگسال جدید به شمار می‌رود. اما میانگین ساعات مفید خواب در یک اتاق خواب قهوه‌ای ۶ ساعت و پنج دقیقه است. اگر در ترکیب رنگ کف یا رنگ دیوار اتاق خواب از قهوه‌ای استفاده شده بهترین کار این است که با به کار بردن رنگ‌های سبز و آبی در سایر قسمت‌ها و وسایل اتاق خواب این رنگ را تلطیف کنید.


۳. قرمز؛ هیجان‌زده می‌شوید

بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها

رنگ «قرمز» نشانه خطر است و در نتیجه اتمسفر مناسب و آرامی برای اتاق خواب شما ایجاد نمی‌کند. رنگ قرمز هیجان و فشار خون شما را بالا می‌برد و به همین دلیل اجازه نمی‌دهد با آرامش بخوابید. اتاق خواب جایی برای استراحت و تجدید انرژی است، اما رنگ قرمز سبب می‌شود شما هیجان‌زده و پرانرژی شوید و به همین دلیل ناخودآگاه نمی‌توانید راحت بخوابید. میانگین خواب عمیق افرادی که در اتاق‌هایی با طیف مختلف رنگ قرمز می‌خوابند ۶ ساعت و پنجاه و هشت دقیقه است.


۴. طلایی؛ یاد قرض‌های‌تان می‌افتید

بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها

طلایی از جمله رنگ‌های گرم است؛ روشن و درخشان. اما این رنگ گرم و درخشان که نشان اشرافیت و ثروت است برای اکثر افراد در هنگام خواب ناخودآگاه مسائل مالی و قرض و قوله‌ها را یادآوری می‌کند و همین امر سبب احساس نگرانی می‌شود. میانگین خواب افرادی که در اتاق خواب‌هایی به رنگ طلایی می‌خوابند در بهترین حالت ۶ ساعت و چهل و سه دقیقه است.


۵. خاکستری؛ خواب غمگین

بهترین و بدترین رنگ اتاق خواب براساس روانشناسی رنگ‌ها

یکی دیگر از رنگ‌های خنثی و البته محبوب «خاکستری» است. اما فراموش نکنید که رنگ خاکستری درجه افسردگی و دلتنگی را زیاد می‌کند. به همین دلیل انتخاب طیف‌های مختلف رنگ خاکستری برای اتاق خواب کیفیت خواب شما را حسابی پایین می‌آورد. میانگین خواب افرادی که رنگ اتاق خواب‌شان طیف‌های مختلف رنگ خاکستری است در بهترین حالت ۶ ساعت و دوازده دقیقه است. اگر در حال حاضر اتاق خواب منزل‌تان خاکستری است و نمی‌توانید رنگش را تغییر بدهید بهتر است با رنگ‌های نارنجی، زرد و آبی فضا را تلطیف کنید. این ترکیب رنگ‌ها را می‌توانید در اسباب و دکوراسیون و رنگ ملحفه، روبالشی و رواندازتان استفاده کنید.

نتیجه گیری:

در مجموع اگر واقعا یک احساس خوب و عالی در اتاق خوابتان میخواهید فقط و فقط از یک رنگ استفاده نکنید و با اصول و طبق روانشناسی رنگ‌ها و قوانین رنگ‌شناسی رنگ‌های مناسب یک دیگر را ترکیب کنید تا به اتاقی مطلوب و دلخواهتان دست یابید.

منبع: برگرفته از یادداشت‌های arcpro۹۳ در شبکه اجتماعی ویرگول

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:4
Iran (Islamic Republic of)
09:36 - 1399/11/06
اصلا هم تغییر رنگ هزینه نداره ...اصلااااا
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۶
دیگه الان نفس کشیدنم هزینه داره. ولی خب باز رنگ کردن ارزون تر از خرید وسایله
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۶
برای تک اتاق خواب ۳ در ۴، آپارتمان ۴۵ متری چه رنگی بهتره؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۶
خودتون رنگ بزنید هزینه ش خیلی کمتره
من زیاد اینکارو میکنم،گرچه در آوردن رنگها ی کم مشکله،پیشنهاد میکنم رنگتونو در حجم زیاد درست کنید ،چون هر بار که تموم میشه و میخواین درست کنید ممکنه رنگش روشنتر یا تیره تر در بیاد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۶
از نظر شما ارزان یعنی مفت؟کجاش نوشته بود که هیچ هزینه ای نداره؟میگه میخوای حال و هوای خونت عوض شه رنگ کردن خونه ات کم خرج ترینشونه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
دقبقا.
Iran (Islamic Republic of)
13:59 - 1399/11/06
از کاغذ دیواری ارزان قیمت هم میشه استفاده کرد
Iran (Islamic Republic of)
14:09 - 1399/11/06
با یه آباژور یا چراغ ساده با استفاده از نور رنگ اتاقو عوض کنید
خوبیش اینه با دور و نزدیک کردن به دیوارها میزان نور تنظیم میشه!!
هر وقت هم خسته شدید عوضش میکنید
Iran (Islamic Republic of)
19:46 - 1399/11/06
رنگ بنفش چرا مناسب نیست اتفاقا من خیلی جاها شنیدم مناسب ترین رنگ برا اتاق خوابه و باعث ارامش میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر