عجیب‌ترین و زشت‌ترین خودروهای تاریخ!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۸۵۶۵۷
۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
۷۳۱۹
خودرو‌ها بخش مهمی از زندگی روزمره ما شده‌اند. به‌ویژه در شرایط کنونی که حمل‌ونقل عمومی محدود شده است، خودرو‌های شخصی نقش پررنگ تری در زندگی ما پیدا کرده‌اند. اما همین خودرو‌ها در کنار این جنبه کاربردی خود می‌توانند بیانگر شخصیت و دارای جذابیت‌های زیبایی‌شناختی هم باشند.

روزنامه جام‌جم: خودرو‌ها بخش مهمی از زندگی روزمره ما شده‌اند. به‌ویژه در شرایط کنونی که حمل‌ونقل عمومی محدود شده است، خودرو‌های شخصی نقش پررنگ تری در زندگی ما پیدا کرده‌اند. اما همین خودرو‌ها در کنار این جنبه کاربردی خود می‌توانند بیانگر شخصیت و دارای جذابیت‌های زیبایی‌شناختی هم باشند.

۱۰ خودروی عجیب تاریخ

بسیاری از علاقه‌مندان به خودرو طوری به چهار چرخ متحرک دلبستگی دارند و روی اصلاحات اجزای گوناگون آن کار می‌کنند که گویی درحال خلق یک اثر هنری هستند. برخی از این افراد خودروی خود را به‌صورت سفارشی در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع طراحی می‌کنند و گاهی با تغییر در‌ها و سپر‌ها و حتی موتور خودرو، تا اصلاح قسمت‌های حیاتی خودرو هم پیش می‌روند.

با این وجود برخی خودرو‌ها از همان ابتدا به عجیب‌ترین شکل ممکن طراحی شده‌اند و به شخصی‌سازی نیاز ندارند. این خودرو‌های عجیب و غریب در چند دهه گذشته در شرکت‌های مختلف خودروسازی تولید شده و حتی برخی از آن‌ها از خط مونتاژ، به بازار آزاد (و جاده‌ها و خیابان‌ها) هم راه پیدا کرده‌اند. در ادامه ۱۰ نمونه از عجیب‌ترین خودرو‌های تاریخ خودروسازی را بررسی می‌کنیم.

نورمن تیمبز اسپشیال ۱۹۴۸

این وسیله نقلیه لوله‌ای را نورمن ای. تیمبز، از تاثیرگذارترین مهندسان دهه ۱۳۲۰شمسی/۱۹۴۰ میلادی ساکن لس‌آنجلس که با شرکت خودروسازی تاکر خودرو (Tucker automobiles) همکاری داشت در سال ۱۳۲۷شمسی/ ۱۹۴۸میلادی ساخت. چارچوب ساختاری این خودرو با استفاده از مواد لوله‌های به‌کار‌رفته در هواپیما و بدنه آن از آلومینیوم ساخته شده است تا به حرکت سریع‌تر خودرو و ظاهر پویاتر آن کمک کند.

۱۰ خودروی عجیب تاریخ

طراحی و ساخت این خودرو که با همکاری شرکت تاکر خودرو و نورمن تیمبز انجام شد بیش از سه سال زمان برد. این خودرو از زیباترین، آئرودینامیک‌ترین و چشم‌نوازترین خودرو‌هایی است که تاکنون ساخته شده است. دماغه بلند، اما کم‌ارتفاع آن و نداشتن درب کناره‌های بدنه، نورمن تیمبز را به یکی از عجیب‌ترین خودرو‌های تاریخ تبدیل کرده است. از این مدل، فقط یک دستگاه ساخته شد و همان هم در آتش‌سوزی سال ۱۳۹۷/ ۲۰۱۸ کالیفرنیا از بین رفت.


سیکلون کادیلاک ۱۹۵۹

این خودروی مفهومی که سال۱۳۳۷ شمسی/ ۱۹۵۹میلادی در شرکت مشهور خودروسازی کادیلاک ساخته شد، از نظر فنی و طراحی بسیار جلوتر از زمان خود بود.

۱۰ خودروی عجیب تاریخ

مانند بسیاری از وسایل نقلیه دیگر این دوره، شکل ظاهری این خودرو تا حد زیادی از هواپیمای شکاری و موشک‌های دهه ۱۳۳۰ شمسی/ ۱۹۵۰میلادی الهام گرفته است. دو مخروط سیاه‌رنگ تعبیه‌شده در جلوی خودرو که به‌جای چراغ‌های جلو عمل می‌کنند، رادار‌های جلوگیری از تصادف خودرو هستند؛ فناوری‌ای که در خودرو‌های امروزی شاهد آن هستیم.

اگر این رادار‌ها تشخیص می‌دادند جسمی درحال نزدیک‌شدن است، چراغ‌های خطر را روشن و بوق خطر را به صدا درمی‌آوردند و حتی می‌توانستند ترمز‌ها را هم به کار بیندازند. سیکلون که هرگز به تولید انبوه نرسید، در حال حاضر در مرکز میراث جنرال موتورز نگهداری می‌شود.


فیات مولتیپلا ۱۹۹۸

از فیات مولتیپلا معمولا به‌عنوان زشت‌ترین خودروی جهان نام برده می‌شود. خودروی سی‌ان‌جی فیات مولتیپلا که از سال ۱۳۷۶ شمسی/ ۱۹۹۸ میلادی تاکنون در شهر‌های تورین و میلان ایتالیا تولید شده، دارای جعبه‌دنده پنج سرعته دستی است و به‌جای دو چراغ جلو، شش چراغ جلو دارد.

۱۰ خودروی عجیب تاریخ

اصلی‌ترین عامل زشتی مثال‌زدنی مولتیپلا، ناهمگونی قسمت سقف و شیشه‌های مرتفع خودرو با بخش بدنه آن است. فضای داخلی خودرو نیز شبیه یک میز کار شلوغ و نامرتب طراحی شده است تا کاملا با نمای بیرونی خودرو هماهنگ باشد! خودروی کاربردی، جادار و ارزان مولتیپلا در زمان تولید خود فروش بالایی داشت و در ناوگان تاکسیرانی و آمبولانس نیز نقش ایفا کرده است.


ب‌ام‌و ایستا ۱۹۵۳

این خودرو یکی از معدود خودرو‌های دهه ۱۳۳۰شمسی/ ۱۹۵۰میلادی است که در ساخت آن از موشک الهام گرفته نشده است. از ایستا در نمایشگاه خودروی تورین ۱۳۳۲ شمسی/ ۱۹۵۳ میلادی رونمایی شد. ابعاد کوچک بدنه ایستا بسیاری از بازدیدکنندگان را غافلگیر کرد.

۱۰ خودروی عجیب تاریخ

فرم بدنه تخم‌مرغی شکل خودرو که تنها یک در داشت و آن هم از قسمت جلو باز می‌شد این خودرو را از سایر خودرو‌های موجود در بازار کاملا متفاوت می‌کرد؛ به‌ویژه آن که با بازکردن در خودرو، فرمان و سایر متعلقات مربوط به آن نیز همراه در جابه‌جا می‌شدند. این خودرو همچنان در سراسر جهان تولید و فروخته می‌شود و محبوبیت خاصی در کشور‌های اروپایی دارد. خودرو به لطف جثه کوچک خود، مصرف سوخت پایینی دارد. ب‌ام‌و ایستا بالاترین میزان فروش خودرو‌های تک‌سیلندر در حال تولید را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است.


تویوتا سِرا۱۹۹۰   

این مدل از تویوتا از خودرو‌های کمتر شناخته شده در تاریخچه درخشان دهه۹۰ این خودروسازی است. این خودرو حاصل تلاش تویوتا برای ساخت یک خودروی هاچبک اسپرت منحصر به فرد بود. تویوتا سرا از ظاهری جذاب و طراحی بی‌نظیر نسبت به خودرو‌های زمان خود برخوردار بوده است.

۱۰ خودروی عجیب تاریخ

این خودرو از نظر طراحی بدنه و فضای داخلی در کلاس سوپراسپرت‌ها قرار می‌گرفت. طرح کابین خلبانی فضای داخلی در کنار در‌هایی که به حالت پروانه‌ای باز و بسته می‌شدند، تویوتا سرا را از دیگر خودرو‌ها متمایز می‌کرد. خلاقیت تویوتا در ساخت در‌های بال‌پرنده‌ای نه‌تن‌ها شاهکاری بی‌نظیر از طرف تویوتا به شمار می‌آمد بلکه از نظر فروش نیز موفقیتی عالی محسوب می‌شد.


تاسکو ۱۹۴۸

این خودرو محصول شرکت خودروسازی آمریکایی تاسکو است. شاید کسانی که خوره ماشین و طراحی آن هستند، با این محصول که هنر گوردون بوئریگ است، بیشتر آشنا باشند. طراحی این خودرو را بوئریگ انجام داد که قبل از آن برای جنرال موتورز، اشتوتز و پاکارد کار می‌کرد.

۱۰ خودروی عجیب تاریخ

تاسکو ۱۹۴۸ شکل بسیار منحصر به فردی دارد و بیشتر از آن که شبیه خودرو باشد، شبیه یک موشک است. در طراحی این خودرو به جای چهار در، دو‌در در نظر گرفته شده و اتاقک سرپوشیده‌ای مانند اتاقک خلبان نیز برای آن در نظر گرفته شده است. بسیاری از افراد این مدل را عجیب‌ترین خودرویی می‌شناسند که تاکنون تولید شده است.


شورولت اس‌اس‌آر ۲۰۰۳

ظاهر متفاوت و کلاسیک این خودروی شورولت تولید۱۳۸۲ شمسی/ ۲۰۰۳ میلادی باعث می‌شود اگر از قبل اطلاعاتی درباره آن نداشته باشید، آن را محصول دهه ۴۰ تا ۶۰ میلادی تصور کنید!

۱۰ خودروی عجیب تاریخ

شورولت اس‌اس‌آر که دارای جعبه دنده شش‌سرعته دستی و موتور شش لیتری هشت سیلندر ال‌اس۲ است، علاوه بر زیبایی‌های موجود در نمای خارجی و سقف جداشونده خود، دارای امکانات خاصی در کابین مانند صندلی‌های برقی مجهز به گرمکن و سیستم صوتی از برند‌های حرفه‌ای نیز هست. پیشرانه ۳/۵ لیتری هشت سیلندر خودرو، قدرتی برابر با ۳۹۰ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۵۵۰ نیوتن‌متر به چرخ‌ها می‌دهد و این امکان را ایجاد می‌کند که خودرو بتواند در ۵/۵ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰‌کیلومتر بر ساعت برساند.


فراری اس۵۱۲ ماجولو ۱۹۷۰

این خودرو را طراح خودروی ایتالیایی مشهور، پائولو مارتین طراحی کرد و در شرکت خودروسازی معروف فراری، سازنده خودرو‌های لوکس تولید شد و اولین بار در سال ۱۳۴۹ شمسی/ ۱۹۷۰میلادی در نمایشگاه ژنو به نمایش درآمد.

۱۰ خودروی عجیب تاریخ

ظاهر فوق‌العاده منحصر به فرد این خودرو تقریبا شبیه فلاپی دیسک است و قسمت‌های مختلف چرخ‌ها زیر چارچوب کوچک آن جاسازی شده‌اند. موتور خودرو با ۲۴‌سوراخ طراحی شده که ماشین را به‌راحتی به سرعت بالای ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.


کرایسلر استریملاین اکس ۱۹۹۵

کرایسلر استریملاین اکس که در دهه ۱۳۳۰ شمسی/ ۱۹۵۰ میلادی تولید شد یکی دیگر از خودرو‌های درخشان عصر فضاست که توسط کرایسلر، خودروساز مشهور ساخته شده است.

۱۰ خودروی عجیب تاریخ

این خودرو که ظاهری شبیه موشک دارد و دارای موتور توربینی است، اولین بار در سال۱۳۳۳شمسی/ ۱۹۵۵میلادی در نمایشگاه خودروی تورین ایتالیا به نمایش گذاشته شد.

کرایسلر استریملاین اکس به‌گونه‌ای طراحی شده که از نظر آیرودینامیکی کارآمد باشد و ماشین بتواند به‌راحتی به حداکثر سرعت برسد.


مرسدس‌بنز ای‌ام‌جی جی۶۳، ۶در۶، ۲۰۱۳

شرکت خودروسازی مرسدس، تولیدکننده برخی از باورنکردنی‌ترین وسایل نقلیه در تاریخ صنعت خودرو بوده است.
خودروی مرسدس بنز ای‌ام‌جی جی۶۳، ۶در۶ شبیه هیچ‌کدام از خودرو‌های دیگری که این شرکت تولید کرده نیست. این خودرو شش چرخ که می‌تواند فقط در ۸/۷ ثانیه از حالت متوقف تا ۹۸ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد، از ترسناک‌ترین خودرو‌های تولیدی این شرکت است.

۱۰ خودروی عجیب تاریخ

خودرو در زمان تولید خود بزرگ‌ترین و وسیله نقلیه آفرود مجاز به تردد در خیابان به شمار می‌آمد و از نظر قیمت، رتبه دوم را در میان خودرو‌های تولیدی شرکت مرسدس دارا بود. از ای‌ام‌جی جی۶۳، ۶×۶ که مرسدس، آن را در سال ۱۳۹۱شمسی/ ۲۰۱۳میلادی عرضه کرد فقط چند مدل در بازار وجود دارد. بدون شک این وسیله نقلیه هیولایی یکی از دیوانه‌کننده‌ترین مدل‌های تولید شده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:15
Iran (Islamic Republic of)
10:30 - 1399/11/11
نه پراید و تیبا خوبه!!!!
Iran (Islamic Republic of)
10:54 - 1399/11/11
الان فهمیدم مهندسان متبهر طراحی ایرانخودرو ماشین کویک عقب مونده رو از رو کدوم ماشین طراحی کردن..
آفرین فیات مولتپلا
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
ایران خودرو کوییک رو میاره آیا؟بابا مهندس بابا اطلاعات
Iran (Islamic Republic of)
11:15 - 1399/11/11
پراید و ساینا و کوییک و دنا و رانا و پرشیا و پژو ۴۰۵ جی ال ایکس و اس ال ایکس و سمند و بقیه آشغالای ایران خودرو و سایپا و پارس خودرو و بهمن خودرو رو یادتون رفت که با قیمت خون باباشون میندازن به ملت بدبخته بیچاره
تو دبی یه کارگر با پس انداز دو ماه حقوقش میتونه بنزsls و بی ام وM6 بخره ولی اینجا یه کارگر باید ۵۰ ماه حقوقش رو پس انداز کنه تا بتونه یه پراید آشغال بخره تازه به فرض محاله اینکه قیمتا ثابت بمونه
حالا بازم پاشید برید رای بدید
پاسخ ها
سعید
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
هزارتا لایک
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۶
دقیقا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۶
واقعا
France
13:41 - 1399/11/11
به راه بادیه رقتن به از نشستن باطل
در هر صورت این طرح ها حاصل بخش R&D این کارخونه ها بوده و با همین طرح ها اروم اروم به جایگاه امروزی رسیدن نه مثه ایرانخودرو که رینگ و چراغ را عوض میکنه یه پلاس هم میچسبونه تهش میگه ماشین جدیده
Iran (Islamic Republic of)
14:19 - 1399/11/11
یکدونه از این زشتا از پراید بهتر
Iran (Islamic Republic of)
16:31 - 1399/11/11
چون غیرعادیه فک میکنید زشته وگرنه اللهم ارزقنا یدونه ازون زشتا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
پارسیان طب - فوتر
شفا_فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
کلینیک النا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر