تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید
۱۰۸۶۱۳۶
۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۴
۱۱۳۱۰
بسیاری از ما عنوان ملکه و خانواده سلطنتی در بریتانیا را فقط لقبی نمادین می‌دانیم و قدرت سیاسی را تماما در اختیار پارلمان و نخست وزیر فرض می‌کنیم، اما ملکه و خاندانش صاحب قدرت، ثروت و متعلقاتی بی‌شمار و البته عجیبی هستند که طی سالیان دراز روی هم انباشته شده‌اند.

برترین‌ها - آرمان رمضانی: بسیاری از ما عنوان ملکه و خانواده سلطنتی در بریتانیا را فقط لقبی نمادین می‌دانیم و قدرت سیاسی را تماما در اختیار پارلمان و نخست وزیر فرض می‌کنیم. هرچند که این گفته درباره قدرت سیاسی کم و بیش درست است، اما ملکه و خاندانش صاحب قدرت، ثروت و متعلقاتی بی‌شمار و البته عجیبی هستند که طی سالیان دراز روی هم انباشته شده‌اند.

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

حتما دارید به تاج‌هایی با جواهرات نایاب و کیف‌هایی از برند‌های لوکس فکر می‌کنید. اگر این‌طور است بعد از خواندن این مقاله حتما نظرتان راجع به ملکه و تمام آن‌چه صاحبش است تغییری اساسی خواهد کرد. چرا که به‌زودی متوجه خواهید شد تمام دلفین‌های موجود در آب‌های بریتانیا و یا قو‌هایی که روی رودخانه تایمز شناور هستند، جزء اموال چه کسی به حساب می‌آید. تعدادی از باارزش‌ترین و عجیب‌ترینِ این دارایی‌ها را باهم مرور می‌کنیم.

بستر تمام آب‌های بریتانیا

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

درست همان‌طور که ملکه الیزابت دوم صاحب تمام سواحل بریتانیا به‌حساب می‌آید، بستر تمام دریا‌ها و اقیانوس‌های بریتانیا هم بخشی از متعلقات اوست. این امتیاز در سال ۱۰۶۶ میلادی در اختیار او قرار گرفت و جالب است بدانید طبق قانون، آب این دریا‌ها و تمام منابعی که در بستر این آب‌ها جای دارد از آنِ اوست. برای این بخش از دارایی‌های ملکه الیزابت دوم، ارزش تقریبی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلاری در نظر گرفته می‌شود.


۱۵۰ هزار اثر هنری

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

درحقیقت جمع‌آوری آثار هنری در پادشاهی بریتانیا را شاه چارلز اول در قرن ۱۷ میلادی آغاز کرد و از آن زمان تا به امروز بیش از ۱۵۰ هزار اثر هنریِ برجسته، جزئی از اموال ملکه الیزابت به حساب می‌آید. ارزش این کلکسیون هنری بیش از ۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود و آثاری ارزشمند از رافائل، لئوناردو داوینچی، پیتر پائول روبنس و رامبرانت را در خود جای داده است.


۶ اقامتگاه سلطنتی

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

هرچند که به دلیل ارزش تاریخی، ارزش‌گذاری این قصر‌ها غیر ممکن است، اما برای این ۶ اقامتگاه ملکه ارزشی معادل ۱۸ میلیارد دلار در نظر گرفته می‌شود. در بین این ۶ اقامتگاه نام قصر باکینگهام (مرکز فرماندهی خانواده سلطنتی) و قلعه بالمورال (محبوب‌ترین اقامتگاه ملکه) به چشم می‌خورد. این قصر‌ها و قلعه‌ها از قرن ۱۷ میلادی در تملک نفر اول خاندان سلطنتی قرار دارد.


۳ مرکز خرید

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

بله درست خواندید. ۳ مرکز خرید با مجموع مساحتی بیش از ۶۵۰ هزار متر مربع و ارزشی برابر ۲ میلیارد دلار در تملک ملکه الیزابت دوم قرار دارد. بر اساس گزارش‌های مشاوران اقتصادی خانواده سلطنتی، تنها در سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیون مشتری از این مراکز خرید، دیدن کرده‌اند.


تمام قو‌های رودخانه تایمز

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

حق مالکیت تمام قو‌های رودخانه تایمز به قرن ۱۵ میلادی بازمی‌گردد. در قرن‌های گذشته و در اوج قدرت این پادشاهی در دنیا، این پرنده نمادی از شکوه و رونق بریتانیا بود. جالب است بدانید تعداد این قو‌ها هر سال از طرف مشاوران ملکه شمارش می‌شود و امروزه احتمالا چیزی در حدود ۴۴۰ قو روی این رودخانه زندگی می‌کنند. ارزش این دارایی عجیب ملکه، حدود ۱۳۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود.


تاجی با ۱۳۳۳ الماس

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

این تاج در سال ۱۸۲۰ توسط رودنل و بریج برای جرج چهارم ساخته شد و از زمان ملکه ویکتوریا به جمع جواهرات محبوب سلطنتی وارد شد. این تاج که در ابتدا با قیمت ۸۲۰۰ دلار ساخته شد امروز در حدود ۷۰۰ هزار دلار می‌ارزد و از گران‌ترین جواهرات ملکه محسوب می‌شود. زمانی که ملکه الیزابت این تاج الماس را استفاده نمی‌کند، در کاخ باکینگهام جلوی دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.


یک تیم از اسب‌های مسابقه

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

نباید تصور کنید این باشگاه یکی از دارایی‌های بیشمار ملکه است که او حتی از وجود آن خبر ندارد. الیزابت علاقه زیادی به مسابقات اسبدوانی دارد و بر اساس آمار او توانسته ۴۵۱ پیروزی در این مسابقات کسب کند. این تیم اسبدوانی در حال حاضر شامل ۳۰ اسب می‌باشد و ارزش آن حدود ۹ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.


برج لندن

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

برج لندن، یکی از معروف‌ترین نماد‌های این شهر در دنیا، در تملک آن کسی است که تاج را بر سر دارد. این برج در سال ۱۰۷۸ ساخته شد، اما در قرن‌های ۱۷ و ۱۸ و در زمانی که زندان به حساب می‌آمد، به نماد لندن تبدیل شد. این برج که زمانی زندان ملکه الیزابت اول پیش از تاجگذاری به حساب می‌آمد امروزه از محبوب‌ترین مقاصد جهانگردان در شهر لندن شناخته می‌شود. ارزش این دارایی ملکه الیزابت دوم، ۵۶ میلیارد دلار برآورد می‌شود.


خیابان ریجنت در لندن

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

خیابان ریجنت باتوجه به بنا‌های تاریخی و مراکز خریدش از خیابان‌های گران لندن به حساب می‌آید، اما ملکه هیچ نگرانی راجع به این موضوع ندارد. تمام خیابان ریجنت مدت‌ها است که جزئی از دارایی ملکه الیزلبت دوم محسوب می‌شود. ارزش تخمینی این خیابان، در حدود ۲ میلیارد دلار است.


۵۰ هزار هکتار در شمال شرق اسکاتلند و ۲۰ هزار هکتار در نورفالک

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

اقامتگاه محبوب ملکه، قصر بالمورال در میان ۵۰ هزار هکتار از زمین‌های ملکه واقع شده است. این ایالت وسیع در ابردین‌شایر اسکاتلند واقع است و ۱۴۰ میلیون دلار قیمت‌گذاری می‌شود.

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

ایالت سندریگهام با وسعت ۲۰ هزار هکتار و ارزش تقریبی ۶۵ میلیون دلاری واقع در نورفالک از سال ۱۸۶۲ بخشی از متعلقات شخص اول خاندان سلطنتی بریتانیا به حساب می‌آید.


یک کلونی خفاش

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

از بین تمام چیز‌هایی که در تملک ملکه الیزابت قرار دارد، یکی از محبوب‌ترین‌ها از نظر خودش این کلونی خفاش است. این خفاش‌ها چندین سال پیش وارد یکی از سالن‌های اصلی امارت بالمورال شدند و به خاطر علاقه ملکه به آن‌ها حالا آن سالن، خانه محبوب این خفاش‌ها شده است. ارزش مادی این دارایی مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد از ارزشی معنوی و احساسی نزد ملکه برخوردار است.


۶.۶ میلیارد هکتار زمین در سراسر کره زمین

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

اگر هیچ‌وقت از خودتان پرسیده‌اید بیشترین سهم از کره زمین در اختیار کدام انسان است پاسخ ملکه بریتانیا می‌باشد. برای تصور راحت‌تر بزرگی این عدد توجه داشته باشید نفر دوم پادشاه عربستان سعودی با تنها ۰.۶ میلیارد هکتار زمین است. اگر هنوز تعجب نکرده‌اید باید عرض کنم این مساحت برابر با یک ششم کره زمین است و ارزشی در حدود ۸۸ میلیارد دلار دارد.


کلکسیون تخم‌های جواهرکاری شده

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

میل به جمع‌آوری اشیای مختلف در بسیاری از ما وجود دارد هرچند تنها تعداد کمی از ما توانایی مالی داشتن کلکسیونی این‌چنینی را داریم. جالب است بدانید بعضی از این تخم‌های فابرژی در حراجی‌ها تا ۳۳ میلیون دلار فروخته شده‌اند هرچند که ملکه انگلیس احتیاجی به فروش آن‌ها ندارد. این کلکسیون سلطنتی شامل ۶۰۰ قطعه تخم جواهرکاری شده است و ارزشی در حدود ۲۰۰ میلیون دلار دارد.


تمامی معادن طلای اسکاتلند

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

حتما تا اینجا پذیرفته‌اید که بعضی از متملکات ملکه به‌قدری عجیب است که گویی از درون یک داستان تخیلی بیرون آمده است. درست مشخص نیست از چه زمانی این قرارداد نوشته شده است، اما بد نیست بدانید که ملکه امتیاز انحصاری فروش ماهی سالمون در اسکاتلند را هم در دست دارد. هرچند بسیاری از این معادن طلا کشف نشده‌اند، اما برای این دارایی ملکه ارزشی ۳۰۰ میلیون دلاری در نظر گرفته می‌شود.


الماس ستاره بزرگ آفریقا

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

این الماس تراش‌نخورده ۵۳۰ قیراطی در حدود ۵۱ میلیون دلار می‌ارزد. این سنگ گرانبها در سال ۱۹۱۰ بخشی از عصای پادشاه به حساب می‌آمد. امروز، اما این الماس شفاف و بی‌نقص روی تاج ملکه خودنمایی می‌کند.


یک جفت سگ از نژاد دورگیز

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

در سال ۲۰۱۲ پس از از دست دادن کورگی‌های خالص و معروفش، ملکه صاحب یک جفت سگ از نژاد دورگیز شد. این دو سگ با نام‌های ولکان و ویلوو هرچند که تنها ۸۰۰ دلار قیمت‌گذاری می‌شوند، اما حتما ارزشی بسیار بالاتر برای ملکه دارند.


تمام دلفین‌های بریتانیا

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

در گذشته در بسیاری از قلمرو‌های پادشاه‌های مختلف، قوانینی عجیب و خنده دار به نفع پادشاه و خانواده‌اش برقرار بود که بیشتر آن‌ها امروز دیگر ارزش قانونی ندارند. در بریتانیا از سال ۱۳۲۴ میلادی و زمان سلطنت شاه ادوارد دوم قراردادی مبنی بر مالکیت پادشاه بر تمام دلفین‌های موجود در آب‌های بریتانیا نوشته شد و شگفت اینکه این قرارداد هنوز برقرار است. از آنجایی که تعداد این دلفین‌ها مشخص نیست، روی این دارایی ملکه نمی‌توان قیمت گذاشت.


هایدپارک در لندن

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

این پارک بین اهالی لندن و جهانگرد‌ها محبوبیت زیادی دارد و این محبوبیت باعث ساخت فیلم‌های زیادی در این پارک شده است. در گذشته فیلم "دور دنیا در ۸۰ روز" و از تولیدات سینمایی جدیدتر "جانی اینگلیش" در این ملک ملکه فیلم‌برداری شده است. با توجه به قیمت زمین حوالی این پارک و وسعت آن، ارزشی برابر با ۱۹ میلیارد دلار برای این دارایی ملکه در نظر گرفته می‌شود.


کلکسیونی از اتومبیل‌ها

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

پیش از به سلطنت رسیدن ملکه الیزابت در دهه ۵۰ میلادی، او سرگرم تعمیر ماشین و رانندگی کامیون برای کمک به ارتش کشورش در جنگ جهانی دوم بود. برخی دلیل علاقه ملکه الیزابت به جمع‌آوری اتومبیل را همین دوره از زندگیش می‌دانند. این کلکسیون بیشتر از ۱۰ میلیون دلار می‌ارزد و اتومبیل‌هایی از برند‌های رولزرویس، بنتلی، رنج روور و اِل‌دابلیو‌بی داندالت در آن به چشم می‌خورد.


دو جگوار سیاه

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

این دو جگوار نادر در سال ۱۹۶۸ از طرف کشور برزیل به ملکه هدیه شدند و در باغ‌وحش لندن نگهداری می‌شدند. جگوار سیاه از نادرترین گربه‌سانان دنیا به حساب می‌آید و تنها ۶۰۰ قلاده از این گربه‌سان در سراسر دنیا وجود دارد. ملکه این دو جگوار را آیزیتا و مارکز نام‌گذاری کرد. جالب است بدانید کشور برزیل در آن سال یک تنبل هم به ملکه هدیه کرد که ملکه نام خودش را روی آن گذاشت.


مزارع توربین‌های بادی

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

در سال‌های اخیر بریتانیا هم مانند دیگر کشور‌ها به فکر سرمایه‌گذاری روی انرژی‌های تجدیدپذیر افتاد. یکی از جنبه‌های این سرمایه‌گذاری، احداث مزارع توربین‌های بادی بود. یکی از مکان‌های مناسب برای این مزارع، روی پهنه‌های وسیع آبی است و بنابر امتیاز ملکه، هرچه در این آب‌ها قرار دارد از آن او است. ارزش این مزارع انرژی ۹۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود و به گفته کارشناسان اقتصادی، این دارایی ملکه برای او هر سال میلیون‌ها دلار درآمد دارد.


۲۰۰ کیف دستی از برند لانر

تمام آنچه ملکه الیزابت دارد و شما ندارید

هرچند که ملکه بریتانیا می‌تواند هر کیفی در دنیا از برندهایی، چون شنل یا رالف رولن را داشته باشد، اما به نظر می‌رسد سلیقه او چیز دیگری است. از زمانی که در دهه پنجاه میلادی، الیزابت یک کیف دستی از برند لانر از مادرش کادو گرفت، علاقه ملکه به این برند آغاز شد. از آن زمان تا کنون ملکه الیزابت بیش از ۲۰۰ کیف دستی از این برند جمع‌آوری کرده است و در دیدار‌هایی تاریخی مانند دیدار با کلینتون و نیکسون، این کیف‌های دستی، بخشی همیشگی از استایل ملکه به حساب می‌آید. ارزش این کلکسیون از کیف‌های دستی در حدود ۵۰۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود.

انتشار یافته: 68
در انتظار بررسی:35
Iran (Islamic Republic of)
08:29 - 1399/11/13
ملکه بزرگوار برای چی با اون کلاه رفتن تو استخر
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
چیزی که داره و ما نداریم کفتار صفتیه این ثروت رو غارت کرده دو روز دیگه هم میره تو گور .شخصیت انسانی هم نداره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
دیکتاتور ، بیچاره کارتون خوابها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
دیکتاتور کیه؟همه میدونن ملکه یه مقام تشریفاتی هست و اصلا هیچ دخالتی در امور کشور نداره
بدون نام
Denmark
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
همین که نماد کشورشون یک پیرزنه یعنی فرهنگشون بالاست
بهنام
Netherlands
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
در عوض تمام امکاناتی که دارند در اختیار مردم کشور گذاشتند برای لذت بردن از زندگی
Iran (Islamic Republic of)
08:34 - 1399/11/13
Wow
پاسخ ها
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
سالانه میلیون ها انسان به خاطر سو تغذیه جان خودشونو از دست میدن... و این استعمارگران ثروت و منابع زمین رو غصب کردن
Iran (Islamic Republic of)
08:37 - 1399/11/13
من فقط به سلامتيش قبطه ميخورم .كاش سلامتي داشتم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
یکم خون قربانی بخوری تو هم سلامت میشی
Iran (Islamic Republic of)
08:38 - 1399/11/13
ایشان احتمالا قارون هستند و سرنوشتی مشابه او خواهدد داشت
پاسخ ها
کیانا
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
احسنت... دیگه ته اش قارونه که زمین بلعیدش
Iran (Islamic Republic of)
08:39 - 1399/11/13
يه چيز يادت رفت روباه صفتي رو
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
مگه باهاش زندگى کردى ميدونى روباه صفته چراماايرانيا هميشه همه روقضاوت ميکنيم
Iran (Islamic Republic of)
08:41 - 1399/11/13
خاک تو سر مردمش با این دیکتاتوریشون ، از انگلیسیهای کارتون خواب هم تصویر میذاشتید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
فقط میخوای یه حرفی زده باشی نه مدرکی نه سندی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
از این همه چی برمیاد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
به نظرت انگلیس کارتون خواب داره؟
بانو
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۵
اتفاقا ما خوووب سند داریم. بارها هم منتشر کردیم. ولی نمیخواین ک ببینین
Iran (Islamic Republic of)
08:47 - 1399/11/13
آخرش که چی، از قارون که بیشتر نداره.
هممون می رسیم به یک جا
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
همه اينا فقط برايه نفره مالک مطلق بقول دوست عزيزهمه ميريم يجا بدون هيچ دارايى وملک واملاکى
Iran (Islamic Republic of)
08:58 - 1399/11/13
او یه چیز دیگه هم داره که هیشکی نداره و اون چشم شیطانه
ملکه فسیل شده بردهء شیطانه و هیولای درونش خود شیطانه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
ملکه شیاطین
Iran (Islamic Republic of)
09:14 - 1399/11/13
بنظرم خیلی زوره و خنده دار. در همه جای دنیا فقر و جنگ بیداد میکنه و یک انسان انقدر بلید دارایی داشته باشه تاریخ قضاوت میکنه و روزی بالاخره ریشه ی ظلمو تعدی انسان به پایان میرسه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
بله واقعا مگر عمر یک انسان چقدر است ؟؟؟؟ البته این دارایی ها در تملک خاندان سلطنتی است و به نسلهای بعد منتقل خواهد شد...... انسانم آرزوست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
میگی چیکار کنه؟
بیاد اموالشو بده به مردم؟
Iran (Islamic Republic of)
09:17 - 1399/11/13
میخواد چیکار:/
یه ذرشو بده ما
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
اين فقط از ما ميگيره فقط يعني شغلش همين شيطان
Iran (Islamic Republic of)
09:19 - 1399/11/13
عادت به استثمار و به بردگی گرفتن و غارت کشورهای دارای منابع نفت و گاز و قتل و کشتار افرادیکه مانع استثمار و استعمارش شوند، مهمترین ویژگی این پیره...
پاسخ ها
بدون نام
Denmark
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
پیری که تو ایران خیلی زیاده .پیری زنها به چشمتون میاد.دم انگلیس گرم که نمادش یک زن پیره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۵
ما به جنسیت کار نداریم. ما به رفتار و عملکرد انسانها کار داریم و در طول تاریخ انگلیس خبیث تنها چیزی ک نشون داد استعمار و کشتار ملتها بود... چطور نمیبینید؟!!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
09:22 - 1399/11/13
چه گژارش جالبی
دارایی های که از طلم و چپاول به دست آمده اند و هبچ کدام حاصل زحمت و شایستگی نیستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
مثل مسئولان ایران
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
خیر اینجوری نیست بیشترش از خاندانش بهش رسیده
Iran (Islamic Republic of)
09:23 - 1399/11/13
دوسش دارم هم خودش رو هم خاندانش رو
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
باهاش محشور بشی
Iran (Islamic Republic of)
09:27 - 1399/11/13
سلام برترین های عزیز شما به وظیفه ی رسانه‌ای خود عمل میکنید از شما گله وشکایتی نیست ولی انصافا ما ایرانیان که از کمترین امکانات رفاهی آسایشی تفریحی برخورداریم ومخصوصا دراین چند سال چندین طبقه زیر خط فقر رفته ایم چگونه می‌توانیم این مطالب رابخوانیم به خودمان نگویم تو کجای کاری بدبخت
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
اولا ایشون ملکه هستن بعدش اون جور که تو حرص میزنی مردم انگلیس حرص نمیزنن گلم
Canada
09:39 - 1399/11/13
انسان کلا یکبار به دنیا میاد
واون یک بار هم
نه به اراده خودش و نه به تصمیم و نه انتخاب خودشه که کجا چجوری و در چه مکانی و در چه خانواده ای بدنیا بیاد پس
یکی شانسی میشه مثل مادربزرگ من.یه پیرزن جنگ زده فقیر که شوهره شرکت نفتیش رو تو جونی از دست دادو با شیش تا بچه توی فقر نداری غمو جنگ زندگی کرد آخرخودشم تو ۳۸ سالگی بخاطر سرطان درگذشت
یکی هم میشه ملکه الیزابت که هروز مثل تنبلا میشینه تو کاخش دلفیناشو میشماره و با الماساش یه قل دو قل بازی میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
عزیزم درست بدنیا اومدن تو یه خانواده پول دار و اصیل دست ما نیست اما ما میتونیم به نسل خودمون چنین شانسی بدیم خیلی آدما هستن که شرایط خانوادگیشون افتضاح بوده اما الان به خیلی چیزا دارن
فقط باید خود آدم بخواد تا بتونه و بدست بیاره
Iran (Islamic Republic of)
09:51 - 1399/11/13
من که بیشتر دارم
یک اسمون بزرگ یک مادر مهربون جوانی و...
انگار وضع من بهتره
پاسخ ها
بدون نام
Denmark
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
تو هم پیری میشی.جوانی برای کی مونده؟
Iran (Islamic Republic of)
10:01 - 1399/11/13
با این همه ثروت به مردمش خدمت میکنه و مقایسه کنید با دولتمردان ما
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
برای همینه مردمش هر روز ملکه رو فحش میدن
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
10:15 - 1399/11/13
ملت‌اش‌قدر‌شناس‌هستن‌،ومانداریم‌ونزاشتیم
قدردان‌باشیم
Iran (Islamic Republic of)
10:24 - 1399/11/13
آخه این پیر چجوری انقد اموال داره با چه زحمتی همه اینارو بدست اورده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
خون ملت ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
خون ملت چیه
میراث خاندانش بوده بهش رسیده
۶۶۶
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۴
خودشون توی کارتون رابین هود جار زدن این مسئله رو
که به زور از مردم بدبخت گرفتن این اموال رو
Iran (Islamic Republic of)
10:45 - 1399/11/13
خوش به حالشون،البته مردم انگلیس ایشان را خیلی دوست دار ند چون هم به مردم کشورش خوب رسیدگی میکند و هم در امور خیریه دست دارد،
Iran (Islamic Republic of)
11:39 - 1399/11/13
دوستان حسادت نکنین
بلاخره زحمت کشیده کار کرده عرق ریخته خریده
نمونه داخلی هم موجوده از این نوع افراد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
میشه بگی با چه زحمتی؟
Iran (Islamic Republic of)
11:54 - 1399/11/13
آخه اون همه خفاش میخواد چیکار؟!
یه کلونی خفاش!!
Iran (Islamic Republic of)
12:16 - 1399/11/13
این ملکه دستور ساخت کرونا رو داده
چون چینی ها می گفتن قبل که وارد کشور ما بشه داخل اروپا بوده خب چطوری یه ویروس بتونی داخل انگلیس سریع قوی بشه بعد انگلستان داخل اروپاست دیگه پس اونا ساختنش و اونو جهش یافتش کردن بعد این ملکه الیزابت فرمانروای فراماسون هاست که می خوان دنیا رو نابود کنن و با ایلومیناتی ها هم دستن
Iran (Islamic Republic of)
12:30 - 1399/11/13
ایشون انقدر سنشون زیاده که چند بار در مهمانی چای آمن هتب شرکت کردند و جزو فسیل های زنده به حساب میاند
Iran (Islamic Republic of)
12:57 - 1399/11/13
ملکه الیزابد خیلی انسان خیر و خوبی هست
ولی نمیدونم چرا شایعه شده بود گوشت بچه هارو میخوره واقعا زشته چنین شایعه هایی.
ملکه الیزابد عزیز دوستتان دارم.
از طرف حمید ایکس حنجره
Iran (Islamic Republic of)
13:41 - 1399/11/13
خوبه از این همه دارایی در عملیات تروریستی استفاده نمیکنه مثل خیلیاااااااااااا
Iran (Islamic Republic of)
13:45 - 1399/11/13
همینقد؟
هه اینارو که همه دارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
اره همه دارن :/
Iran (Islamic Republic of)
14:06 - 1399/11/13
شوهر نمیخواد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۳
شوهر داره
Iran (Islamic Republic of)
00:38 - 1399/11/14
منو به فرزندی قبول کن
Pakistan
01:19 - 1399/11/14
خدایا اینام میرن جهنم ماعم میریم؟
انصافه ؟
ن واقعا
انصااافههههههه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج