کشف داروی ضدکرونا توسط جوان قزوینی
۱۰۹۳۲۱۵
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
۳۶۱۵
نماینده مردم قروین در مجلس با بیان اینکه دانشمند جوان قزوینی موفق به کشف داروی ضدکرونایی شده که ۱۰۰ سال گذشته هم داروی ضدانگل بوده و سابقه دارویی دارد، گفت: چرا دارو دپو می شود و اجازه توزیع به آن داده نمی شود؟

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم قروین در مجلس با بیان اینکه دانشمند جوان قزوینی موفق به کشف داروی ضدکرونایی شده که ۱۰۰ سال گذشته هم داروی ضدانگل بوده و سابقه دارویی دارد، گفت: چرا دارو دپو می شود و اجازه توزیع به آن داده نمی شود؟

فاطمه محمد بیگی نماینده مردم قزوین در مجلس در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس خطاب به وزیر بهداشت گفت: نسبت به تحقق قول های وزیر برای ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی در قزوین و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی سلامت در بیمارستان ها بسیار اقدام شود.

وی افزود: نسبت به روند تصمیم گیری در ستاد ملی مبارزه با کرونا اعتراض دارم، ضعف در حمایت از تولید داروهای ضدکرونای ایرانی و اطاله زمان در برگزاری جلسات کمیته علمی ستاد برای بررسی ورود داروهای ضدکرونای جدید ایرانی در چرخه تولید انبوه و توزیع آن در سراسر کشور برای ما سوال شده است، دانشمند جوان قزوینی موفق به کشف داروی ضدکرونایی شده که ۱۰۰ سال گذشته هم داروی ضدانگل بوده و سابقه دارویی دارد و اکنون هم تولید انبوه شده، اما چرا اجازه توزیع به آن داده نمی شود؟

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس مدعی شد: چرا ۴ عدد همین دارو در ناصرخسرو به قیمت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می شود؟ در حالی که داروی تولیدی ما با قیمت ۳۰ هزار تومان قابل دسترسی برای مردم است؟ آیا امکان نفوذ برای ادامه واردات نوع خارجی آن مانع برگزاری جلسات ستاد ملی کرونا در کمیته علمی می شود؟ ما خواهان برگزاری این جلسه و بررسی صدور مجوز پخش داروی ایرانی ضدکرونا هستیم، تعلل برای مقابله با کرونای جهش یافته را بررسی کنید، کرونای جهش یافته انگلیسی سه برابر سریعتر از نوع معمولی کشنده تر است که باید با آن مقابله کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:88
Iran (Islamic Republic of)
14:50 - 1399/12/03
خدا بخیر کنه
مگه الکیه هر کی از راه رسید مدعی اختراع دارو بشه و اصرار به توزیع ادن داشته باشه
پاسخ ها
شفق
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
الکی نمیگه دانشمنده و آزمابش کرده.
داره میگه تو ناصر خسرو می فروشن و اسکفاده می کنن.
دلیلش سود بردن خودشونه و در دست گرفتن سود مالی برای آقایان
Iran (Islamic Republic of)
09:53 - 1399/12/04
نماینده ای که هنوز درک نمی کند دارو نقل و نبات نیست که هر کسی ادعا کرد بیاورند و به مردم بدهند چطور می تواند برای مردم قانون وضع کند؟ بدا بحال ما با این انتخابات فرمایشی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
خودش دکتره فکر نکنید درک نمیکنه خودش ۷ سال پزشکی خونده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج