مغز جوان گلستانی در هوشیاری کامل جراحی شد
۱۰۹۳۲۳۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
۱۶۶۶
نخستین عمل ‏جراحی مغز در حالت بیداری در گلستان توسط ‏دکتر روزبه شمس امیری بر روی فرد جوان دارای تشنج در بیمارستان پنج آذر گرگان انجام شد.

خبرگزاری ایرنا: نخستین عمل ‏جراحی مغز در حالت بیداری در گلستان توسط ‏دکتر روزبه شمس امیری بر روی فرد جوان دارای تشنج در بیمارستان پنج آذر گرگان انجام شد.

بیمار فرد جوانی بود که به دلیل تشنج و ضعف در اندام‌های سمت چپ به پزشک مراجعه کرد که در آزمایشات وجود یک تومور مغزی در مجاورت کورتکس حرکتی سمت راست نمایان شد.

مغز جوان گلستانی در هوشیاری کامل جراحی شد

پزشک معالج این بیمار گفت: جراحی به روش‌های معمول با احتمال بالای آسیب عصبی و فلج اندام سمت چپ همراه می‌شد که در ارزیابی توسط کمیسیون گروه جراحی اعصاب و همفکری با همکار متخصص بیهوشی بهترین روش برای بیمار انجام جراحی در حالت بیداری انتخاب شد.

دکتر روزبه شمس‌امیری اظهار داشت: در این روش ابتدا محل دقیق باز کردن جمجمه با استفاده از سیستم پیشرفته ناوبری عصبی مشخص و پس از باز کردن جمجمه و پرده محافظ آن بیمار کاملا بیدار شده و با استفاده از ارتباط مستقیم کلامی و حرکتی تخلیه تومور انجام شد.

وی بیان کرد: در زمان تخلیه تومور مطمئن بودم که به نواحی حساس مغز آسیب نمی‌رسد اما هنگام عمل به گفت و گو با بیمار پرداختم تا سلامت وی مطمئن شوم.

شمس‌امیری یادآور شد: بیمار دوره نقاهت را سپری کرده و ۲ روز پس از جراحی از بیمارستان مرخص شد.

جراحی مغز در حالت بیداری که با نام کرانیوتومی در بیداری هم شناخته می‌شود، نوعی روش جراحی مغز است که در حالت بیداری و آگاهی بیمار انجام می‌گردد.

جراحی مغز در بیداری برای درمان برخی عوارض مغز (نورولوژیک)، شامل بعضی از تومورهای مغزی یا تشنج های صرعی، استفاده می‌شود

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:26
Iran (Islamic Republic of)
16:02 - 1399/12/03
خدا قوت دکتر
پاسخ ها
آرش
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
علی برکت الله
Iran (Islamic Republic of)
16:34 - 1399/12/03
ماشاءالله ،،جناب دکتروتیم جراحی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج