درخواست ظریف از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس
۱۰۹۳۴۰۴
۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۸
۲۴۳۹
وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه المنار، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را به گفت‌وگو برای بررسی مسائل منطقه فراخواند و تاکید کرد که عربستان سعودی نمی‌تواند در مورد آنچه که از نظر نظامی به آن دست نیافت، مذاکره کند.

خبرگزاری فارس: «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه «المنار» تاکید کرد که رژیم صهیونیستی امنیت کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را از بین خواهد برد.

ظریف گفت: «اشتباه همسایگان ما این است که آنها به اسرائیل اجازه داده‌اند درگیری را به سرزمین‌هایشان منتقل کند، در حالی که اسرائیل امنیت آنها را از بین خواهد برد و از آنها دفاع نخواهد کرد».

وزیر خارجه ایران همچنین تاکید کرد:«اگر اسرائیل به ایران حمله کند، دست به خودکشی زده است».

ظریف با تاکید بر اینکه عربستان سعودی نمی‌تواند به هیچ پیروزی نظامی دست یابد، گفت: «عربستان نمی‌تواند در مورد آنچه که از نظر نظامی به آن دست نیافت، مذاکره کند و از همین رو ما از کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌خواهیم برای بررسی اوضاع منطقه با یکدیگر دیدار کنند».

درخواست ظریف از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس

وزیر خارجه ایران با تاکید بر اینکه تهران خواهان امنیت و آرامش در یمن است، گفت: «عربستان سعودی گفته بود ظرف سه هفته در یمن پیروز خواهد شد و امروز پس از گذشت شش سال عربستان سعودی به هیچ پیروزی در یمن دست نیافته است».

ظریف همچنین گفت: «به بایدن هشدار می‌دهیم سیاست‌هایی نظیر دونالد ترامپ در قبال ایران نداشته باشد وگرنه به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسد».

وزیر خارجه ایران گفت: «ما هرگز نمی‌پذیریم که هیچ کشور جدیدی به جمع کشورهای 5+1 درباره توافق هسته ای ملحق شود».

وی تاکید کرد: «هدف ما در سوریه مبارزه با تروریسم است و اسرائیل باید بداند که سیاست‌های حمایت از گروه‌های تروریستی بی پاسخ نخواهد ماند».

ظریف با تاکید بر اینکه ایران کنار ملت لبنان و مقاومت است، افزود: پس از حادثه انفجار بندر بیروت، پیشنهادهایی برای کمک به لبنان ارائه کردیم، اما فشارهای آمریکایی مانع شد.

وزیر خارجه ایران با بیان اینکه ایران به لبنانی ها برای دستیابی به توافق فیمابین خودشان کمک می‌کند، گفت: ما نمی‌توانیم هیچ توافقی را به لبنانی‌ها تحمیل کنیم و البته هیچ طرفی نمی‌تواند چیزی را بر آنها تحمیل کند».

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:17
Iran (Islamic Republic of)
07:33 - 1399/12/04
ملت را بیچاره کردین با این حرف ها. بس کنید دیگه
پاسخ ها
فاطمه
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
بهتر به خودمون کمک کنید
Iran (Islamic Republic of)
07:43 - 1399/12/04
جناب ظریف با این اوضاع اقتصادی افتضاح و دردناک مردم واقعا چطور شرم نمی کنی و پیشنهاد کمک به ملت لبنان را مطرح می کنی حداقل نگو ونمک به زخم های بیشمار مردم در این وضعیت تورم بیکاریی فقر نپاش
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
شما هم اگه مثل ایشون توی لبنان یه دلبستگی داشتی به لبنان کمک میکردی
Iran (Islamic Republic of)
09:41 - 1399/12/04
فعلا خودتون ام طالبان هستید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج