هاشمی: باید اعتماد رفته را به فوتبال بازگردانیم
۱۰۹۳۷۵۵
۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۱
۹۰۴
نامزد ریاست فدراسیون فوتبال، گفت: امیدوارم بتوانیم اعتماد از دست رفته را به فوتبال بازگردانیم. معتقدم تحکیم جایگاه فوتبال باید بدست متولی این رشته پرطرفدار انجام شود.

ایرنا: نامزد ریاست فدراسیون فوتبال، گفت: امیدوارم بتوانیم اعتماد از دست رفته را به فوتبال بازگردانیم. معتقدم تحکیم جایگاه فوتبال باید بدست متولی این رشته پرطرفدار انجام شود.

«کیومرث هاشمی» دوشنبه شب در مناظره انتخاباتی ریاست فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: اعتقاد دارم که فوتبال ایران به نظام‌بخشی درآمدهای فوتبالی نیاز دارد. ما نیاز به توازن در این موضوع داریم. متاسفانه به دلایل مختلف این توازن وجود ندارد که ناشی از قرار دادهای مختلف است که ما خسارت های زیادی از آن دیدیم. درآمد ها باید هزینه فوتبال شود اما این اتفاق رخ نداده است.این موضوع نیاز به ایجاد نظام بخشی شفاف و کارآمد اقتصادی دارد.

هاشمی افزود: این موضوع فوری است و مردم آن را احساس می کنند. پول‌های زیادی با این قرار دادها از فوتبال خارج شده که این درست نیست. فوتبال دنیا مسیر توسعه حرفه‌ای خود را طی کرده و ما لازم نیست راه جدیدی را ابداع کنیم. راه درآمدزایی فوتبال مشخص است. بین ۵۰ تا ۶۰ درصد بحث درآمدزایی، پخش تلویزیونی است. مابقی هم بحث فروش کالاهای ورزشی و اسپانسرینگ است.

هاشمی: باید اعتماد از دست‌رفته را به فوتبال بازگردانیم

او ادامه داد: برخی اوقات باید این مشکلات در بستر قانون حل شود. مثال آن قانون ۷۰۳۰ است که آن را تصویب کردند اما آن نفعش به فوتبال نمی‌رسد. امروزه ظرفیت‌های خوبی در باشگاه‌ها به وجود آمده است. اعتقاد دارم که تحول در بحث اقتصادی نیازمند چند مورد است. یک اینکه بحث رویه های شفاف است. با این موضوع بنگاه‌های اقتصادی ترغیب می‌شوند سرمایه گذاری کنند اما عملا این اتفاق نیافتاده است.

منابع انسانی متخصص و به روز که باید به خوبی از آن استفاده کنیم. باید از تجربه آن‌ها استفاده کنیم. حمایت‌های قانونی نیز یکی دیگر از موضوعات مهم است که موجب موفقیت در دوره های بلند مدت است. برنامه های بلند مدت نیز یکی دیگر از موضوعات مهم است و باید به آن توجه کرد.

وی در خصوص نظام باشگاه‌داری در فوتبال، گفت: توسعه باشگاه در فوتبال روز دنیا به عنوان موتور پیشرفت فوتبال از آن یاد می شود بنابراین باید موانع پیشرفت فوتبال حرفه ای را از بین ببیریم. فدراسیون باید با هماهمگی دولت و مجلس این موضوع را پیگیری کند.

نامزد ریاست فدراسیون فوتبال تصریح کرد: یک کار مطالعاتی انجام شده و ۲۷ مانع پیش روی فوتبال حرفه‌ای شناسایی شده است. دو مورد اول بسیار مهم است. یک، نابسامانی نظام باشگاه داری در فوتبال کشور و دومی، فقدان اراده و اجماع استراتژیک کلان در ورزش است. اراده‌ای در خصوص خصوصی‌سازی باشگاه‌ها وجود ندارد البته در حال حاضر اتفاقاتی از سوی دولت و مجلس به وجود آمده است.

وی ادامه داد: فوتبال آنقدر بزرگ است که یک نظام باشگاه داری باید تبدیل به قانون شود. بحث خصوصی سازی یک چالش بزرگ است. برخی اوقات می گویند انصاف مالی رعایت نمی شود. خصوصی سازی زمانی اتفاق می افتد که قابلیت کسب درآمد در آن به وجود بیاید. باشگاه زمانی می تواند خصوصی شود که بتواند کسب درآمد کند. باید در این مورد بحث تجاری سازی بوجود بیاید که این موضوع شدنی است و مجلس آمادگی این موضوع را دارد.

وی در مورد موضوع پیشرفت تیم های ملی، گفت: در برنامه های ما توسعه در همه رده ها دیده شده است. امروزه موفقیتی حاصل نمی شود مگر اینکه به چند مورد کلیدی تاکید شود. یکی از عوامل، پشتیبانی مالی است. اردوهای تیم ملی باید حمایت کامل شود که موضوع مهمی است. عامل دوم فوتبال پایه و استعداد یابی است. عامل سوم نیز حمایت از بازیکنان ملی است. باید پول‌های آن‌ها پرداخت شود و باید از آن ها حمایت کامل شود. عامل چهارم مربیان هستند که نقش کلیدی دارند و ما معتقدیم صعود تیم ها به مدارج بالا بستگی به مربی دارد.

هاشمی اضافه کرد: عامل پنجم نیز فراهم کردن امکانات است که خدا راشکر وضعیت خوبی دارد اما باید آن ها را در استان‌ها توسعه دهیم. عامل ششم فناوری است که باید از آنها استفاده کنیم. عامل هفتم میزبانی از مسابقات است که موضوع بسیار مهمی برای ما است.

او افزود: به طور قطع بدانید که فوتبال از المپیک حذف می‌شود. ما باید در این خصوص از فوتسال و فوتبال ساحلی حمایت کنیم تا با این تیم‌ها در صورت اضافه شدن آن‌ها به رشته‌های المپیکی، در سکوی المپیک قرار بگیریم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج