عملیات نفسگیر برای نجات مرد گیرافتاده در چاه
۱۰۹۶۹۰۴
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
۱۴۸۳
مرد میانسالی که در حال حفر چاه به علت ریزش دیواره زیر حجم زیادی از آوار گرفتار شده بود پس از ۱۰ ساعت تلاش خستگی‌ناپذیر آتش‌نشانان همدان نجات یافت.

فارس نوشت: مرد میانسالی که در حال حفر چاه به علت ریزش دیواره زیر حجم زیادی از آوار گرفتار شده بود پس از ۱۰ ساعت تلاش خستگی‌ناپذیر آتش‌نشانان همدان نجات یافت.

بعد از اینکه سامانه ۱۲۵ همدان خبری مبنی بر ریزش چاه در حال حفاری و گرفتار شدن یک مرد میانسال درون آن دریافت کرد، بلافاصله اکیپ عملیاتی ایستگاه ارم و دو اکیپ تخصصی امداد و نجات از ایستگاه‌های مرکز و رسالت به نشانی اعلام شده در بلوار کولاب اعزام شدند که در کمترین زمان ممکن(۴ دقیقه پس از اعلام) به محل حادثه رسیدند.

آتش نشانان پس از حضور در محل و بررسی صحنه مشاهده کردند که یک مقنی حدود ۴۰ ساله که در حال حفر چاه داخل یک باغ بوده است به علت ریزش ناگهانی دیواره زیر حجم زیادی از خاک و سنگ مدفون شده و تنها قسمتی از سرو گردن او از زیر آوار بیرون است.

با مشاهده وضعیت موجود آتش نشانان بلافاصله با تمام توان و ظرفیت موجود عملیات نجات را آغاز کردند و در مرحله نخست برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه ثانویه اقدام به ایمن‌سازی محدوده عملیاتی و همچنین تثبیت وضعیت مصدوم کردند.

شرایط ویژه محل حادثه از جمله وضعیت قرارگیری مصدوم، سستی زمین و احتمال ریزش مجدد دیواره‌های چاه شرایط دشواری را برای فعالیت آتش‌نشانان ایجاد کرده بود و تغییرات ناگهانی در شرایط صحنه حادثه باعث شده بود که هر بار استراتژی عملیاتی جدیدی در دستور کار قرار بگیرد.

با وجود دشواری و حساسیت بالای عملیات آتش نشانان که تمام تجهیزات و امکانات عملیاتی را برای نجات جان فرد گرفتار در چاه به کار گرفته بودند پس از حدود ۱۰ ساعت تلاش مستمر و خستگی ناپذیر موفق شدند وی را به سلامت نجات داده و به خارج از چاه منتقل کنند؛ در این عملیات حساس ۱۵ آتش‌نشان حضور داشتند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:13
Iran (Islamic Republic of)
17:01 - 1399/12/14
درود وخسته نباشی اتش نشانان عزیز..
پاسخ ها
امیر
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
خسته نباشید ناجیان
Iran (Islamic Republic of)
17:44 - 1399/12/14
خسته نباشی مردان غیور سرزمینم
Iran (Islamic Republic of)
17:53 - 1399/12/14
درودبرشما اتش نشانهای غیور خسته نباشید
Iran (Islamic Republic of)
18:06 - 1399/12/14
درود بر شرفتان خسته نباشید
Iran (Islamic Republic of)
10:10 - 1399/12/15
درود خدا بر شما آتش نشانهای قهرمان خدا قوت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج