مار و سمندر در «هفت‌سین» برخی شهروندان!
۱۰۹۷۰۸۹
۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
۲۳۹۶
کم‌کم در حال نزدیک شدن به ایام نوروز هستیم، در این روزها یکی از سنت‌های حسنه ما ایرانیان سفره هفت سین است اما چند سالیست که حیواناتی مانند مار، لاک‌پشت و سمندر سر از این سفره در آورده اند که بنابر اعلام سازمان محیط‌زیست این کار تخلف است و متخلفان را به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.

ایرنا نوشت: کم‌کم در حال نزدیک شدن به ایام نوروز هستیم، در این روزها یکی از سنت‌های حسنه ما ایرانیان سفره هفت سین است اما چند سالیست که حیواناتی مانند مار، لاک‌پشت و سمندر سر از این سفره در آورده اند که بنابر اعلام سازمان محیط‌زیست این کار تخلف است و متخلفان را به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.

شهاب الدین منتظمی مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان محیط‌زیست، درباره خرید و فروش حیوانات و گیاهان در آستانه ایام نوروز گفت: یگان حفاظت محیط زیست در راستای مقابله با این امر بخشنامه کرده تا با هر گونه خرید و فروش گونه های حیات وحش برخورد شود، همچنین دفتر حیات وحش نیز به همه استان ها ابلاغ کرده که با هر گونه تخلف در این زمینه برخورد کنند.

مار و سمندر در «هفت‌سین» برخی شهروندان!

وی افزود: متاسفانه چند سالی است شاهد خرید و فروش حیات وحش مانند مار، لاک و سمندر لرستانی برای تزینی سفره هفت سین ایام نوروز هستیم در حالی که حیات وحش در سفره هفت سین با قدمت هزاران سال هیچ جایگاهی نداشته است از این رو سازمان حفاظت محیط زیست با این رفتار برخورد می کند و علاوه بر جریمه متخلفان، به عنوان یک تخلف به مراجع قضایی نیز معرفی می شوند.

وی اظهار داشت: این برخورد همه گونه هایی که در معرض خطر قرار دارند و حمایت شده هستند را شامل می شود، به طور کلی خرید و فروش هر گونه ای که جزو حیات وحش به شمار می رود تخلف محسوب می شود و با متخلف برخورد خواهد شد.

منتظمی تاکید کرد: البته این کار نیازبه فرهنگ سازی دارد، در این حوزه بارها اعلام کردیم که رسانه ها و تشکل ها می توانند به ما کمک کنند، در بحث اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شاید ضعیف عمل شده و بسیاری از این افراد نمی دانند که خرید و فروش و نگهداری خیلی از گونه ها تخلف است و نمی توانند به عنوان حیوان همراه آنها را داشته باشند، پس آگاهی رسانی با هدف کنترل این رفتار ضد محیط زیستی نقش بسیار مهمی دارد.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان محیط‌زیست گفت: بنابراین در این روند اگر با متخلفی مواجه شویم علاوه بر اینکه هم گیاه و یا حیوان از متخلف گرفته می شود و هم به مراجع قضایی معرفی می شوند؛ شامل جریمه هم خواهند شد که توقیف متخلفان و تحویل به مراجع قضایی با نظارت یگان حفاظت محیط زیست انجام می شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
10:37 - 1399/12/15
سنت ایران باستان و هخامنشی رو خراب نکنید لطفاً
Iran (Islamic Republic of)
10:41 - 1399/12/15
مار و سمندر میذارن رو سفره هفت سین !!!
کی ها این کار رو می کنن منکه تا حالا ندیدم
Iran (Islamic Republic of)
10:44 - 1399/12/15
ما که اولین بارمیشنویم چه کسانی اینجورجانورادرسفرمیزارن
Iran (Islamic Republic of)
10:46 - 1399/12/15
شایدمثلا سال گاوباشه مجسمه ازاون بصورت عروسکی درسفربزارن.پارسال هم موش بودوخیلیهاگذاشتن
پاسخ ها
گمنام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵
گاو وارد سفر هفت سین نمایند.
هرسال بنام سال اگر مار وارد هفت سین کنند.اگر گاو
سگ وگربه شیر خوک اسب خر خرگوش طبق سنت
وارد سفره هفت سین نمایید.کسانیکه آپارتمان ۵۰
متری دیوار های داخل ساختمان خراب کنند.وبا جر
ثقیل گاو واسب خر وارد هفت سین نمایند.تا سنت
باستانی انجام شود.میراث داران جاهلیت هورا انوش
Iran (Islamic Republic of)
11:02 - 1399/12/15
وقتی سطح آموزش و سیستم آموزشی ضعیف عمل کند ملت دنبال پزدادن و پست کردن عکس های چشم کورکن در اینستاگرام هستند طرف توی خونه یخچال نداره ولی عکس گذاشته من و سگ هایم یهویی
Iran (Islamic Republic of)
11:19 - 1399/12/15
واقعا از بس از خود راضی هستند بعضی ها...
Iran (Islamic Republic of)
12:15 - 1399/12/15
واقعاً منکه همچنین چیزی ندیدم حتی نشنیدم
الان دفعه اوله میشنوم
اخه مگه میشه اگر اره احتمالاً اون عده رد دادن
Iran (Islamic Republic of)
13:59 - 1399/12/15
واقعا چقده با این کار سفره هفت سین زشت و بی معنی میشه.....
نوروز ساده ،سنتی و دلنشین ........
فقط ماهی قرمز...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج