اوکراین خواستار تحریمِ روسیه شد
۱۰۹۷۲۳۴
۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
۹۹۳
یک مقام ارشد اوکراینی از دولت آمریکا خواست که تحریم‌های جامعی را علیه روسیه به‌ویژه در خصوص خط لوله گاز نورد استریم ۲ وضع کند.

خبرگزاری تسنیم: یک مقام ارشد اوکراینی از دولت آمریکا خواست که تحریم‌های جامعی را علیه روسیه به‌ویژه در خصوص خط لوله گاز نورد استریم ۲ وضع کند.

به نقل از ریانووستی، «یولیا اسویریدنکو» معاون رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور اوکراین روز جمعه طی سخنانی در اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک خواستار وضع تحریم‌های جامع علیه روسیه از سوی دولت بایدن شد.

این مقام ارشد اوکراینی در نشست اندیشکده شورای آتلانتیک که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: «ما از واشنگتن می‌خواهیم که یک رژیم جدید از تحریم‌های جامع را علیه روسیه وضع کند. این تحریم‌ها باید شامل اقداماتی علیه خط لوله نورد استریم 2 باشد. توقف این پروژه برای ما از اهمیت حیاتی برخوردار است.»

وی ادامه داد: «ایالات متحده، اتحادیه اروپا و اوکراین بیاد مواضع خود [علیه روسیه] را هماهنگ کنند. ما باید برای دفاع از آزادی و دموکراسی با یکدیگر همکاری کنیم.»

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه 14 اسفند تحریم‌های دولت آمریکا علیه روسیه که در سال 2014 در رابطه با اوضاع داخلی در اوکراین و پیوستن شبه جزیره کریمه به ترکیب فدراسیون روسیه وضع شده بود را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

دولت آمریکا طی روزهای اخیر همگام با متحدان اروپایی خود به بهانه مسمومیت ادعایی آلکسی ناوالنی از مخالفان ولادمیر پوتین، تحریم‌هایی را علیه برخی مقامات ارشد روس وضع کرده است.

روسیه تأکید کرده است که تحریم‌های آمریکا و اروپا را بدون پاسخ نخواهد گذاشت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج