وکیل سوشا: انتظار اجرای قانون را داریم
۱۰۹۷۴۲۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
۱۰۱۰
وکیل سوشا مکانی گفت: اگر قرار است یک ماه آینده تیم‌های عربی که جویای اتفاقات ما هستند، از ما شکایت کنند و پرونده به فیفا و وکلای بین‌المللی ارسال شود، همین الان قانون اجرا شود.

وکیل سوشا مکانی گفت: اگر قرار است یک ماه آینده تیم‌های عربی که جویای اتفاقات ما هستند، از ما شکایت کنند و پرونده به فیفا و وکلای بین‌المللی ارسال شود، همین الان قانون اجرا شود.

آرش شکرریز در برنامه یه روز تازه درباره جزئیات پرونده محکومیت باشگاه پرسپولیس در پرونده سوشا مکانی گفت: بعد از مشکلات دی‌ماه 1394 سوشا مکانی در تاریخ 7/11/1394 تعهدنامه‌ای امضا کرد که اگر بعد از این مرتکب تخلفی شوم، باشگاه پرسپولیس اختیار کسر نصف قرارداد را دارد و براساس رأی کمیته استیناف به این دلیل که تعهدنامه ثبت سازمان لیگ نشده است و تا پایان فصل توسط مدیرعامل باشگاه جریمه اعمال نشده است، تعهدنامه اجرا نشد. در تاریخ 25/2/1395 قرارداد مکانی با باشگاه پرسپولیس به پایان رسید و در تاریخ 15/3/1395 توسط کمیته اخلاق ایران 6 ماه محروم شد. در دوران محرومیت هم سوشا مکانی در ایران حاضر نبود؛ بنابراین حکم کمیته استیناف بعد از دو سال صادر شد.

شکرریز اظهار داشت: در دی‌ماه سال 1398 جلسه کمیته استیناف برگزار شد که شکوری هم برگه این جلسه را امضا کرده است و برانکو ایوانکوویچ نیز رضایت خود را از عملکرد سوشا مکانی اعلام می‌کند. رأی هم در حال حاضر قطعی شده است و در تاریخ آبان 1399 نیز بعد از 11 ماه حکم کمیته استیناف صادر می‌شود. یک ماه فرصت اعتراض به دادگاه است و براساس آیین‌نامه اگر بعد از 30 روز محکوم‌علیه رأی را اجرا نکرد، پنجره باشگاه بسته می‌شود و بنابراین ما با حکم قطعی مواجه هستیم.

وی افزود: نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در تاریخ 99/11/25 اعلام می‌کند که باشگاه‌های بدهکار حق نقل‌وانتقال ندارند؛ بنابراین اگر کسی آی‌تی‌سی اخذ کرده باشد و قراردادش در سازمان لیگ ثبت شده باشد، چون مجوز کمیته وضعیت را ندارد؛ بازیکن غیرمجاز محسوب می‌شود و براساس قانون اگر دو ساعت بعد از بازی تیم مقابل به بازیکن اعتراض کند، بازی 3 هیچ خواهد شد و کمیته وضعیت هم باید پاسخگوی ای‌اف‌سی باشد.

وکیل سوشا مکانی در ادامه گفت: عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون با شعار مبارزه با فساد و اجرای قانون آمده‌ است و توقع اجرای قانون را داریم. اگر قرار است یک ماه آینده تیم‌های عربی که جویای اتفاقات ما هستند، در بازی‌ها از ما شکایت کنند و پرونده به فیفا و وکلای بین‌المللی ارسال شود، همین الان قانون اجرا شود چراکه با این روند بازی‌های ما 3 هیچ خواهد شد.

شکرریز در پایان خاطرنشان کرد: سر جمع این حکم‌ها حدود 3 میلیارد تومان هم نیست و قرار دادن هوادار در برابر بازیکن اشتباه است. چرا 500 هزار یورو به جای 100 هزار یوروی به بودیمیر و 500 هزار یورو به گولچ که بازی هم در پرسپولیس نداشته است، پرداخت می‌کنیم اما درخصوص بازیکنان داخلی هوادار و بازیکن را مقابل هم قرار می‌دهیم؟ در نهایت هم خودمان را پشت سر آنها مخفی می‌کنیم و در ایران انتظار اجرای قانون را داریم تا در بازی‌های جهانی به مشکل نخوریم و این نکته را هم گوشزد کنم که پنجره صنعت نفت هم بسته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج