بررسی مفصل سایپا کوییک؛ خودرویی با ۴ ستاره کیفی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۰۰۷۸۸
۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
۱۲۰۹۷
خودروی کوییک از محصولات گروه خودروسازی سایپا در آزمون‌های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) برای نخستین بار چهار ستاره کیفی کسب کرد.

برترین‌ها: خودروی کوییک از محصولات گروه خودروسازی سایپا در آزمون‌های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) برای نخستین بار چهار ستاره کیفی کسب کرد.

در آخرین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران که مربوط به آزمون خودرو‌های ساخت داخل در بهمن‌ماه ۱۳۹۹ است، خودرو کوییک تولید گروه خودروسازی سایپا در رده محصولات سطح قیمتی ۵، توانسته برای نخستین‌بار، چهار ستاره کیفی کسب کند.

بررسی مفصل سایپا کوییک؛ خودرویی با ۴ ستاره کیفی

آزمون‌های مذکور در حوزه فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز و تجهیزات الکتریکی، تزیینات داخلی و خارجی، بدنه، رنگ، صدا‌های غیرعادی و نفوذ آب صورت گرفته که خودرو سایپاکوییک در تمامی آزمون‌های مذکور با ارتقای عملکرد و ثبت نمرات بهبود، توانسته به چهارستاره کیفی ارتقا یابد.

گروه خودروسازی سایپا به منظور ارتقاء سطح رضایتمندی مشتریان، علی رغم وجود تحریم‌ها و نیز محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، توانسته است با اتخاذ تمهیدات مستمر نسبت به استقرار یک نظام جدید کیفیت اقدام کرده و علاوه بر توسعه ارزیابی‌ها در خطوط تولید با هدف رشد کیفی محصولات، فرآیند بازرسی‌ها و آزمون‌های کیفی و عملکردی محصولات خود را به‌روزرسانی کرده و در سطح مطلوب حفظ کند.

شرکت خودروسازی سایپا دومین تولیدکننده بزرگ خودرو در کشورمان است که تعداد زیادی محصول را در سبد تولیدات مجموعه تحت امرش جای داده و همواره شعار سایپا مطمئن این خودروساز ته دل هر ایرانی را قرص ساخته است.

در این مقاله سعی داریم تا به بررسی جنبه‌های مختلف ظاهری و باطنی سایپا کوییک بپردازیم؛ پس در ادامه با ما همراه شوید تا با هم نگاهی به این محصول باکیفیت سایپا بیندازیم.


طراحی ظاهری و بدنه سایپا کوییک

در اینجا با یک خودروی هاچبک مواجه هستیم که شمایل آشنایی دارد؛ روح تیبا ۲ در آن دمیده شده و می‌توان کوییک را نسخه‌ای هاچبک از سدان ساینا دانست که دستخوش تغییرات اندک ظاهری گشته است.

در نمای روبروی این خودرو با منظره زیباتر و دلنشین‌تری به نسبت ساینا و تیبا ۲ مواجه هستیم. کاسه چراغ‌های جلو تفاوت چندانی با انواع موجود در ساینا نداشته و از همان طراحی چندضلعی فرم با خطوط شکسته و تقریبا غیرمنحنی بهره برده شده است.

بررسی مفصل سایپا کوییک؛ خودرویی با ۴ ستاره کیفی

جلوپنجره کوییک در قیاس با ساینا اندکی کوچکتر شده، اما در عوض از جلوه زیباتری بهره می‌برد. درون زمینه مشبک و مشکی رنگ جلوپنجره، لوگوی کروم رنگ سایپا به همراه دو نوار کرومی قابل مشاهده هستند. سپر جلو در قیاس با ساینا، بسیار زیباتر و با کیفیت‌تر به نظر می‌رسد.

دریچه بزرگ هواکش به همراه جایگاه نصب پلاک، تشکیل یک ناحیه سیاه‌رنگ به فرم چند ضلعی را داده‌اند که جلوه اسپرت و مناسبی دارد. جایگاه مه‌شکن‌ها طراحی خاصی داشته و زیبا به نظر می‌رسد. یک دیفیوزر نقره‌ای رنگ نیز در ناحیه زیرین مجرای ورودی هوا در بخش تحتانی سپر به کار گرفته شده که در زیباتر جلوه دادن این خودرو تاثیر نسبتا بسزایی داشته است.

دو خط کم عمق حجمی بر روی درب کاپوت مشاهده می‌شود که نمای ساده این خودرو را جسورانه‌تر نشان می‌دهند. حضور چراغ روشنایی در روز (دی لایت) در کنار مه شکن‌ها، نمای مدرن‌تری به کوییک بخشیده است.

نمای جانبی کوییک تفاوت چندانی با تیبا ۲ نداشته و وجوه تمایز این دو در مواردی نظیر: ریل سقفی، زه پلاستیکی مشکی رنگ تعبیه شده در قسمت‌های دور گلگیر‌ها و رکاب خودرو خلاصه می‌شود.

خطوط حجمی آن‌چنانی در این نما به چشم نمی‌خورد؛ تنها دو خط کم عمق، یکی چسبیده به فریم پنجره‌ها، از گوشه چراغ عقب تا انتهای چراغ جلو و دیگری از بخش تحتانی چراغ عقب تا چراغ راهنمای مثلثی شکل جلو با عمق بیشتر تداوم داشته است. همچنین اینجا اثری از زه بغل درب نیست.

با بررسی نمای عقب، علاقه‌مندان به دنیای خودرو متوجه شباهت زیاد میان چراغ‌های کوییک با برخی محصولات شاسی بلند ب ام و خواهند شد. این چراغ‌ها به صورت دو تکه طراحی شده‌اند که البته از هماهنگی چندانی با سایر مشخصه‌های طراحی ظاهری کوییک برخوردار نیستند.

یک خط برجسته دو چراغ عقب را به یکدیگر متصل کرده و در بالای آن نماد سایپا به همراه نوشته فارسی کوییک عرض اندام می‌کند. سپر عقب طراحی ساده، اما دلنشینی دارد و در بخش تحتانی آن یک ناحیه سیاه رنگ به همراه دو عدد چراغ قرمز رنگ مه شکن با طراحی تقریبا لوزی شکل قابل مشاهده هستند. یک قطعه پلاستیکی نقره‌ای دیفیوزر مانند نیز در زیر سپر عقب، به تبعیت از نمای جلو نصب شده که جلوه تاثیرگذاری دارد.


طراحی داخلی و کابین سایپا کوییک

فضای داخلی سایپا کوییک از نظر بصری و کیفیت تفاوت زیادی با مدل ساینا ندارد و در واقع با یک محصول مشابه هستیم. داشبورد کوییک طراحی ساده‌ای داشته و معمولی به نظر می‌رسد. طراحی دریچه‌های میانی تهویه اصلا دلنشین نبوده و تا حدی ناهماهنگ و زشت جلوه می‌کند. جایگاه برافراشته صفحه نمایشگر ۷ اینچی نیز تمایل به زیبایی از خود نشان نمی‌دهد.

بررسی مفصل سایپا کوییک؛ خودرویی با ۴ ستاره کیفی

در عوض طراحی نیمه پایینی کنسول میانی، آنجا که پنل کنترل سیستم صوتی و دکمه‌های تنظیمات سامانه تهویه حضور دارند، تا حدی متین و منظم به نظر می‌رسد؛ البته حضور پرشمار دکمه‌ها در این بخش می‌تواند تا حدی گیج‌کننده باشد.

طراحی اهرم تعویض دنده در نمونه اتوماتیک، جنبه‌ای زیبا و اسپرت دارد و در قسمت جلوی آن دو فضای خالی عمیق و باریک به منظور قرار دادن اشیاء مختلف، به چشم می‌خورد.

فرم غربیلک فرمان سه‌شاخه کوییک نسبتا زیبا، خوش دست و اسپرت بوده و بخش زیرین آن به صورت کف تخت طراحی شده است. متریال داشبورد و پنل درب‌ها همانطور که از اکثر محصولات این رده قیمتی انتظار می‌رود، از جنس پلاستیک سخت و ارزان قیمت تهیه شده که کیفیت چندانی ندارد.

پنل کیلومتر شمار از نوع سنتی آنالوگ بوده و به صورت سه‌گانه و با حالتی اسپرت طراحی شده است. پنل درب‌ها نیز از پلاستیک خشک ساخته شده‌اند و دستگیره منحنی فرم، بارزترین شاخصه آن محسوب می‌شود.

صندلی‌ها با پارچه مخمل روکش شده، فرم چندان شاخصی ندارند و کاملا معمولی به نظر می‌رسند. از نظر فضای سر و پا، سرنشینان ردیف جلو مشکل خاصی ندارند و در ردیف دوم نیز با وجود ابعاد کوچک بدنه خودرو، فضای پای مناسب برای افراد حاضر در عقب فراهم شده، اما از نظر فضای سر، با توجه به ارتفاع سقف و شیب آن، محدودیت‌هایی وجود دارد.


تجهیزات و امکانات سایپا کوییک

خودروی سایپا کوییک ابتدا در سه تیپ پایه، فول و پلاس به فروش می‌رسد که هر کدام از نظر تجهیزات متفاوت بوده و دارای سطح خاصی از امکانات هستند. 

بررسی مفصل سایپا کوییک؛ خودرویی با ۴ ستاره کیفی

سایپا با معرفی کوییک نشان داد که برای جذب بازار بیشتر سیاست چینی‌ها در پیش گرفته است. سیاستی که از آپشن زیاد سخن می‌گوید.

از جمله امکانات که در سایپا کوییک میتوان به فرمان کمکی برقی مجهز به سنسور سرعت، کروزکنترل، محدود کننده سرعت، سیستم تهویه با نمایشگر و نیمه اتوماتیک، مانیتور، نویگیشن، دوربین و سنسور عقب، سنسور فشار باد لاستیک، دی لایت، تنظیم سیستم صوتی بر روی فرمان، شیشه‌ها و آینه‌های برقی، سامانه ورود به خودرو بدون کلید، استارت دکمه ای، صندلی شش حالته راننده با پشتی برقی، چراغ مشایعت تا منزل، کامپیوتر سفر پیشرفته، بلوتوث و… اشاره کرد.

در تمام مدل‌های کوئیک، همانند ساینا و تیبا، از یک پیشرانه‌ی ۴ سیلندر با حجم دقیق ۱۵۰۳ سی‌سی (۱٫۵ لیتر) استفاده شده است. این پیشرانه می‌تواند قدرتی معادل ۸۷ اسب‌بخار در ۵۳۰۰ دور بر دقیقه و گشتاور ۱۲۸ نیوتون‌متر را در ۴۰۰۰ دور بر دقیقه تولید کند. پیشرانه‌ی کوئیک حدود ۲۰۰ سی‌سی از پراید بیشتر بوده و توان تولیدی آن هم حدود ۱۷ اسب‌بخار بیشتر است.

نکته‌ی اصلی نوع گیربکس‌های این خودرو است. کوئیک در دو مدل اتومات CVT و دستی ۵ سرعته عرضه می‌شود. تفاوت ۴ مدل نام برده در نوع جعبه‌دنده، مصرف سوخت و نوع فرمان است؛ مدل‌های ST و SE دارای فرمان هیدرولیک و مصرف سوخت ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر هستند و به یک جعبه‌دنده‌ی دستی ۵ سرعته مجهز شده‌اند. مدل‌های SE-A و SE-A LUX هم دارای فرمان برقی و مصرف سوخت ۷٫۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر هستند و از یک جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک CVT سود می‌برند؛ بنابراین اگر در نوع پیشرانه تنوعی به چشم نمی‌خورد، اما مشتریان علاقمند به دنده اتومات، می‌توانند کوئیک اتوماتیک را تهیه کنند.

نوبت به امکانات رفاهی این خودرو می‌رسد. شاید شنیدن سیستم استارت دکمه‌ای و سیستم ورود به خودرو بدون سوییچ برای یک خودروی ایرانی، چیزی شبیه یک رویا باشد! حالا این رویا به حقیقت پیوسته و این خودرو دارای دو سیستم نام برده شده است.

بررسی مفصل سایپا کوییک؛ خودرویی با ۴ ستاره کیفی

کوئیک به کیسه‌های هوای راننده و سرنشین جلو مجهز شده است. نکته‌ی جالب در مورد کوئیک، سامانه‌های ایمنی متنوع به کار رفته در آن است. کوئیک همانند بسیاری از خودرو‌های داخلی، سیستم ترمز ضد قفل (ABS) دارد. سیستم ترمز EBD از کاربردی‌ترین سامانه‌های ترمزی یک خودرو است. کوئیک هم به EBD مجهز شده است. این سیستم نیروی ترمز را به طور الکترونیکی میان چرخ‌ها با مقدار مختلف توزیع می‌کند تا به هنگام ترمزگیری شدید پایدارتر باشد. ترمزگیری اضطراری (BA) هم از دیگر سیستم‌های به کار رفته در این خودرو است.

این سامانه در شرایط اضطراری و ترمزگیری ناگهانی و شدید، حداکثر نیروی ترمز را برای توقف خودرو اعمال می‌کند. کوئیک به سیستم کنترل پایداری (ESC) هم مجهز شده است. این سامانه وقتی بر اثر لیز خوردن کنترل خودرو درحال خارج شدن از دست راننده است سعی می‌کند کنترل اوضاع را به دست راننده برگرداند. کوئیک به سیستم «پایش فشار باد تایرها» (TPMS) بهره‌مند شده است. این سامانه، میزان باد لاستیک‌ها را به راننده اعلام می‌کند. سامانه‌ی TPMS کنار نمایش اطلاعات لازم، در صورت کم‌بودن باد لاستیک‌ها، به راننده هشدار می‌دهد.

سیستم ضد سرقت (ایمبولایزر)، قفل مرکزی و قفل شدن خودکار در‌ها در سرعت بالای ۱۰ کیلومتر بر ساعت از سامانه‌های دیگر کوئیک است. احتمالا سایپا با شناخت سلیقه و خواسته مردم، تلاش کرده که از سیاست‌های خودروسازان چینی تبعیت کند؛ سیاستی که بیشتر بر حول محور امکانات و یا به قول معروف، آپشن‌ها می‌چرخد؛ بنابراین همین ویژگی‌های کوئیک توانست ۴ ستاره کیفی را کسب کند و می‌تواند مشتریان زیادی را به سمت آن جذب کند.

انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:6
Iran (Islamic Republic of)
09:42 - 1399/12/26
کمپانی های بنز و بی ام و جلسه اضطراری تشکیل دادن و سهام خودرو سازی جنرال موتورز سقوط کرده با شنیدن این خبر
پاسخ ها
بسیجی ولایت مدار
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
ماشین خوبی استو و دولت محترم باید بشدت تمام جلوی دلال ها را بگیرد
Iran (Islamic Republic of)
09:43 - 1399/12/26
متخصصان خودرو پیش بینی کردند که در سال 2040 خودروسازان ایران و بولکینافاسو ابرقدرت های روی زمین باشند چون خودرو سازان کشورهای دیگر همه با خودروهای پرنده همه به کرات دیگر رفته اند
Iran (Islamic Republic of)
09:43 - 1399/12/26
همون پراید هست پالانش عوض شده
Iran (Islamic Republic of)
11:48 - 1399/12/26
چند هس حالا؟
ما که پولمون به یه پراید پوکیده هم نمیرسه
Iran (Islamic Republic of)
11:55 - 1399/12/26
صفحه کلاچ زودتموم میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
خخخخخخ
لایک
Iran (Islamic Republic of)
12:27 - 1399/12/26
پراید تیبا ساینا کوییک همه مثل هم داغون فقط اینا گرون ترن
Iran (Islamic Republic of)
12:28 - 1399/12/26
من دارم کیفیت افتضاح گیربکس همشون مشکل داره اصلا این قیمت ها نمی ارزه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
سه ماهه تحویل گرفتیم روز تحویل باتریش خراب بود عوض کرد بعدش بوقش خراب شده هر موقع دلش میخواد بوق میزنه گاز اضافی میخوره و در کل ماشین داغونیه و با اینکه نو هست ولی خرج داره
Iran (Islamic Republic of)
13:11 - 1399/12/26
4ستاره رواز استانداردایران دریافت کرده نه موسسه ncap اروپا یه چیزی در حد رنو5
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
دقیقا،
موافقم درست گفتید
Iran (Islamic Republic of)
13:12 - 1399/12/26
اینا یه دونه از این خودرو را باکیفیت تقریبی ساختن بعد از اون کنترل کیفیت گرفتن ، ومیخوان حتما قیمتشو هم افزایش بدن.
Iran (Islamic Republic of)
13:23 - 1399/12/26
آخه هرچقدر هم قشنگ. ۸۳ اسب بخار یعنی چی. پراید ۷۵ تا بود. تازه با حداکثر دور. ۸۳ واقعا هیچی
پاسخ ها
محسن
United States of America
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
به نظرم یک ستاره هم به زور میگیره
Iran (Islamic Republic of)
14:47 - 1399/12/26
هرکی سوارش شده متوجه میشه چقدر دید ضعیفی داره و رانندگی با اون چقدر سخته باز ضد رحمت به پراید که دید بهتری داره
Iran (Islamic Republic of)
17:55 - 1399/12/26
گیربکس همه اینا فاجعه.. کلاچ داغون و تعویض دنده فاجعه بار
Iran (Islamic Republic of)
21:59 - 1399/12/26
یک خودروی مزخرف با سطح کیفی زیر صفر، از پراید هم آشغالتره، فقط یه ماه تونستم تحملش کنم بعدم ردش کردم رفت، قیافشم اصلا قشنگ نیست، نخرید که رو دستتون باد می کنه
Iran (Islamic Republic of)
22:30 - 1399/12/26
100 تا ستاره هم بگیره همون پرایده
Iran (Islamic Republic of)
12:57 - 1400/03/09
خیلی ماشینه خوبیه و قشنگه از ماشین های بدرد نخور ایران خودرو خیلی بهتره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو