محاکات؛ جایی برای درددل، نه لزوما اشکی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۱۵۲۰۷
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۶
۶۳۹۱
«محاکات» عنوان مسابقه تلویزیونی است که سرگذشت انسان‌ها را روایت می‌کند.
برترین‌ها: «محاکات» عنوان مسابقه تلویزیونی است که سرگذشت انسان‌ها را روایت می‌کند.  هرکس ده دقیقه وقت دارد سرگذشت خود را به جذاب‌ترین شکل ممکن بیان کند. منصور ضابطیان به‌عنوان مجری برنامه، پس از تأملی کوتاه و سؤالاتی که به ذهنش می‌رسد، از داوران می‌خواهد درباره روایت بیان‌شده نظر بدهند. فلورا سام، امیرشهاب رضویان، رسول نجفیان، کارشناسان و داروان برنامه هستند که از راوی سؤالاتی می‌پرسند.
 
محاکات
 
امیری در شهرآرانیوز نوشت: شنیدن داستان‌ها و سرگذشت‌ها برای مردم و تماشاگران برنامه جذاب است. با اینکه صفحه اینستاگرام برنامه محاکات فقط ۲۹ هزار دنبال‌کننده دارد و تعداد نظرها پای پست‌ها اندک است، از میان همین نظرها می‌توان متوجه جذابیت برنامه برای تعداد زیادی از تماشاگران این برنامه شد. به‌ویژه که فضای نقدی برای نظرهای داوران نیز به وجود آمده است. تماشاگران گاه با نظرهای داورن و مهمانان برنامه موافق‌اند و گاه مخالفت خود را بیان و آن‌ها را نقد می‌کنند. یکی از پرشمارترین نقدها به نظر داوران و مهمان برنامه درباره سرگذشت مادری بود که فرزندانش او را رها کرده بودند.
 
یکی از مخاطبان در پاسخ به نظر مهمان برنامه درباره سرگذشت این مادر گفته است:من فاز این عظیمی (کارشناس و مهمان برنامه) را نمی‌فهمم، برگشته می‌گه داستان خاصی نداشت، ارزش فیلم نداشت و این حرف‌ها. به‌نظرم ازشون سؤال کنیم کدوم یکی از اطرافیانت این همه سختی کشیده؟
 
از این دست نظرها برای دیگر قسمت‌های برنامه نیز وجود دارد که تا حدودی تفاوت میان احساسات و تکنیک‌های قصه‌گویی را بیان و احساسات برخی مخاطبان فضای مجازی را برانگیخته می‌کند. به‌ویژه که موسیقی متن نیز تا حد زیادی به فضاسازی کمک می‌کند. یکی دیگر از کاربران دراین‌باره نوشته است: موسیقی متن فضا را بسیار غمگین می‌کند و نمی‌گذارد احساسات واقعی راوی را متوجه شویم.
 
محاکات
 
مهرداد خدیر در عصر ایران نوشت: همان‌قدر که محمد حسین میثاقی دلیلی است برای تماشانکردن هر برنامه‌ای که او اجرا ‌کند، منصور ضابطیان هم انگیزه‌ای است تا ببینی این بار چه کار متفاوتی عرضه کرده است.ضابطیان البته هیچ ربطی به فوتبال از نوع برتر و غیر برتر ندارد و نه در شبکۀ سه که قبل‌تر هم در شبکۀ آموزش بود و حالا هم در شبکۀ دو با «محاکات» آمده است تا سنت حکایت و قصه‌ گویی را زنده کند. برگ برندۀ «محاکات» بی گمان، خود منصور ضابطیان است. شاید در نگاه اول از حیث صدا و تصویر چهرۀ مناسبی برای اجرا در نظر نیاید و قابل مقایسه با احسان علیخانی یا علی ضیا نباشد اما اطلاعات و دانش اوکاستی های دیگر را می پوشاند و از این حیث شبیه عادل فردوسی پور است اگر چه نه به محبوبیت و نه با جسارت و البته نه جویده گویی‌های او.
 
محاکات
 
طنز نویسی نوشته بود برنامه‌های تلویزیونی چهار رکن دارد: مجری، میهمان، اسپانسر و دودی که آن پشت برای خواننده راه می‌اندازند!در اصطلاح «سبک‌ شناسی» و آن گونه که از استاد شفیعی کدکنی آموخته‌ام، سبک وقتی شکل می گیرد که «انحراف از نُرم» اتفاق افتاده باشد. اگر نُرم را «دورهمی» مهران مدیری فرض کنیم انحراف از نُرم در «محاکات» این است که به شیوۀ مرسوم و مثلا مانند مهران مدیری از میهمان سؤال نمی‌شود و او را به سوی عریانی ذهنی و پیشینه‌ای در مقابل دوربین سوق می‌دهند و در واقع مخاطب از همین لذت می‌برد اما وقتی میهمان امتناع می‌کند تدبیری ندارند. کما این که یوسف تیموری آشکارا طفره می‌رفت.باز از استاد آموخته‌ام که «بسامد»ها در این انحراف از نُرم مؤثر است و منصور ضابطیان باید برای فرکانس یا بسامد انحرافات یا تمایزات خود از برنامه‌های گفت و گو محور بیش از این ابتکار به خرج دهد. هر چند شاید قدری برای قضاوت زود باشد.
 
محاکات
 
دقیقا مشخص نیست داوران چه می کنند و کی و چگونه امتیاز می‌دهند و خود داوران را چگونه می‌توان داوری کرد. در حالی که در «عصر جدید» داوریِ داوران هم در معرض داوری است.در این میان صحبت‌های خانم روان شناس با همۀ وجاهت و آرامش‌بخشی انگار ربطی به برنامه ندارد. اتفاقا کارشناس میهمان که هر برنامه تغییر می کند مرتبط تر است.
 
با این که بر وقت تأکید می‌شود اما ضابطیان عزیز ناگاه وقت را نگاه می‌دارد تا دل تنگ میهمان هر چه می‌خواهد بگوید! اگر قراراست در ۱۰ دقیقه بگوید باید تنظیم کنند و آدم را یاد نوع وقت نگه داشتن‌های دکتر پور حسین در مناظره‌های ۸۸ نیندازند!با این همه همین که « محاکات» غیر قابل پیش بینی است و نام منصور ضابطیان بر آن نقش بسته کافی است تا باز ببینیم.
 
محاکات
 
محاکات
محاکات
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
07:21 - 1400/02/17
کلا منصور ضابطیان آدم بافرهنگ با باسوادیه و برنامه هاش همیشه استاندارن. من تا حالا ندیدم برنامه ضعیف و سطح پایین بسازه
Iran (Islamic Republic of)
08:09 - 1400/02/17
فقط بهتون بگم که ۵/۶ ساله تلویزیون ایران نگا نمیکنم! قبلشم که نگا میکردم برنامه منصور ضابطیان نگا میکردم که اجرای پراز ارامش و متین و باسواد و بدور از جنجال الکی داشت
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
بهت پیشنهاد میکنم برنامه زندگی پس از زندگی شبکه چهار ساعت شیش ونیم غروب ببین.
Iran (Islamic Republic of)
08:18 - 1400/02/17
منتقد چیکار به چهره مجری داره؟ اگه بلدی درست نقد کن
Iran (Islamic Republic of)
11:48 - 1400/02/17
برنامه بسیار عالی مجری بسیار عالی خدا قوت موفق باشید
Iran (Islamic Republic of)
12:17 - 1400/02/17
مهران مدیری خلاقیتی خرج نکرده از همون روز اول برنامه مرحله به مرحلش از مدلای موفق خارجی مثل شبی با فلان کپی کرد
Germany
12:23 - 1400/02/17
برنامه جالب و متفاوتی است
Iran (Islamic Republic of)
12:31 - 1400/02/17
خیلی خوبه ما که محاکات را مبینیم اون مادر در سالمندان را هم دیدیم دیگه واقیت هاس
Iran (Islamic Republic of)
13:49 - 1400/02/17
منصور ضابطیان عالیه..چهره ای پر از آرامش رفتاری توام با ادب و سواد و فرهنگ بالا اما کارشناسان ثابتش خیلی نطرات سطحی و عامه میدند یه آقای نویسنده ای یکبار به عنوان کارشناس مهمان آمده بود خیلی عالی و تخصصی بحث میکرد که بمناعث میشد من مخاطبم جامع تر نگاه کنم...
Iran (Islamic Republic of)
17:47 - 1400/02/17
اتفاقا اگر مدیر شبکه ۲ زمان این برنامه به جای ثابت پر بیننده انتقال بده،روایت آدمهای این برنامه اکثرا بسیار سازنده امید بخش وتاثیر گذاره،ومن اینقدر به همسرم اصرار کردم تا بببنده این صتدلی داغ شده، بعضی روایتها رو درمقطع دکتری شاخه های مختلف علوم اجتماعی باید جست ،سازنده تاثیر گذار،اگه مخاطبش کمه ولی خاصه یعنی مخاطب به دنبال گمشده میگرده،دیگه اینکه بذر تولد فیلمنامه های بامحتوی روداره می پاشه،آینده تاثیرش مشخص میشه برنامه اول فروردین که نصرالله رادش بودومعرفی معجزه شکرگزاری،نگرشی نو برام ایجاد کرد وهمه قسمتهارو میبینم،سراسر درس زندگی است،اگه کسی بخواد.
Iran (Islamic Republic of)
01:30 - 1400/02/18
چقدر آدم حسابیه این منصور ضابطیان..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
تنورستان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
اورانوس_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
شفا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_تزریق چربی