شورش مرگبار برای فرار از مرکز ترک اعتیاد!
۱۱۱۸۵۶۰
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲
۵۳۴۶
فریادهای دلخراش معتادانی که میان دود و آتش گرفتار شده بودند، هر لحظه بیشتر شدت می گرفت. آن ها در سالن شماره یک مرکز ترک اعتیاد امید آزادی، خود را به در و دیوار می کوبیدند تا درها را بگشایند و راه گریزی پیدا کنند.

روزنامه خراسان: فریادهای دلخراش معتادانی که میان دود و آتش گرفتار شده بودند، هر لحظه بیشتر شدت می گرفت. آن ها در سالن شماره یک مرکز ترک اعتیاد امید آزادی، خود را به در و دیوار می کوبیدند تا درها را بگشایند و راه گریزی پیدا کنند.

شعله های آتش زبانه می کشید و جیغ های وحشتناک سوختم! سوختم! به هوا برمی خاست. دود غلیظ آسایشگاه ۱۶۰ تختخوابی را فراگرفته بود و هر کدام از معتادان برای فرار از زبانه های ترسناک آتش، تلاش می کردند. یکی از مدیران مرکز که با دیدن این وضعیت، سراسیمه خود را به محوطه هواخوری رسانده بود با پلیس و نیروهای امدادی تماس گرفت. در حالی که شرایط درون آسایشگاه هر لحظه وخیم تر می شد و احتمال فاجعه ای هولناک وجود داشت، نیروهای گشت انتظامی به محل رسیدند. آنان با مشاهده درهای بسته آسایشگاه، بی درنگ مراتب را به معاون دادستان مشهد اطلاع دادند و این شرایط را بازگو کردند.

شورش مرگبار برای فرار از مرکز ترک اعتیاد!

شدت آتش سوزی به حدی بود که تعدادی از معتادان بستری دچار سوختگی و مسمومیت با دودهای سمی شدند. در همین حال نیروهای امدادی نیز به یاری گرفتاران در دود و آتش آمدند و از سوی دیگر فرار معتادان از در و دیوار محوطه و احتمال وقوع آتش سوزی عمدی، موجب شد تا همه نیروهای کلانتری در حالت آماده باش قرار گیرند. دقایقی بعد یگان امداد و نیروهای بسیج نیز به کمک حادثه دیدگان شتافتند و امدادگران اورژانس هم ۲۴ تن از مصدومان را به مرکز درمانی انتقال دادند اما در این میان ناگهان جسد مرد ۴۵ ساله ای در میان دودهای غلیظ نمایان شد و به این ترتیب این حادثه وحشتناک رنگ جنایی به خود گرفت.

با نظارت مقام قضایی، معتادان بستری در این مرکز به مکان های دیگر انتقال یافتند اما هنوز تحقیقات جنایی در لحظات آغازین خود قرار داشت که خبر مرگ ۲ تن دیگر از مصدومان در بیمارستان، روند بررسی های جنایی را دگرگون کرد.

بازپرس که دیگر تحقیقات میدانی را با جدیت خاصی شروع کرده بود ابتدا به بازبینی دوربین های مداربسته پرداخت اما سیاه شدن ناگهانی تصویر، بیانگر آن بود که آتش سوزی با طرح و نقشه و به صورت عمدی رخ داده است به همین دلیل شیوه تحقیقات تغییر کرد و مقام قضایی در حالی که دستور دستگیری معتادان فراری را به نیروهای کلانتری می داد، وارد آسایشگاه شماره یک شد و در تاریکی شب به تحقیق ادامه داد.

شکسته شدن یکی از دوربین های مداربسته از یک شورش داخل آسایشگاه حکایت داشت فردی قدکوتاه با پیراهن قرمز و با میله ای فلزی دوربین را از کار انداخته بود. این جوان ۲۴ ساله بلافاصله شناسایی شد و تحت تعقیب قرار گرفت.

بررسی کانون های آتش نیز بیانگر آن بود که تخت های آسایشگاه در ۲ نقطه شعله ور شده است. با ادامه تحقیقات، سرنخ هایی از یک «شورش مرگبار برای فرار» به دست آمد و دوباره تحقیقات به محل وقوع جنایت رسید.

«ابوالقاسم» (متهم دستگیر شده) از نقش دو معتاد دیگر برای به آتش کشیدن آسایشگاه پرده برداشت و گفت: قرار بود نزاعی ساختگی و شورش گونه را شروع کنیم تا زمانی که درهای آسایشگاه برای بررسی موضوع باز شود و همه با هم از این جا فرار کنیم اما «یاسر» و «وحید» نقش اصلی در آتش زدن سالن شماره یک را داشتند.

دقایقی بعد با دستور قضایی دو متهم ۲۵ و ۲۷ ساله نیز دستگیر شدند و راز این جنایت وحشتناک را فاش کردند. «ابوالقاسم» در ادامه اعترافاتش گفت: وحید سرش را خون آلود کرد و ما هم با شکستن در سرویس های بهداشتی و برداشتن میله ها به طرف در آسایشگاه حمله ور شدیم که در همین هنگام من با یکی از آن میله ها، ابتدا دوربین مداربسته را از کار انداختم!

در حالی که سوالات فنی و پیچیده مقام قضایی دو متهم دیگر را وادار به بیان حقیقت ماجرا کرده بود، «یاسر» (متهم ۲۵ ساله) که از یک ماه قبل در مرکز ترک اعتیاد اجباری امید آزادی نگهداری می شد درباره این ماجرا گفت: من فندک وحید را گرفتم که پتو را آتش بزنم ولی نمی توانستم آن را روشن کنم به همین دلیل «وحید» خودش آن را روشن کرد من هم پتو را آتش زدم. سپس دو نفری با وحید پتو را روی تخت دیگری انداختیم که آن جا هم شعله ور شد و سپس به طرف در هجوم بردیم و ...

تحقیقات بیشتر درباره این ماجرای هولناک همچنان ادامه دارد و قاضی ویژه قتل عمد دستورات خاصی را برای شناسایی دیگر مقصران و ریشه یابی حادثه صادر کرده است.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:5
Iran (Islamic Republic of)
22:28 - 1400/02/25
این طوری ترک به درد نمیخوره
Iran (Islamic Republic of)
23:35 - 1400/02/25
الان چنتا ازاین مورد ما شاهد بودیم .این اتفاقها همش بخاطر این حرکت اجباری آوردن معتادها به کمپ ترک اعتیاد هست
بنظر من باید این قانون اجباری آوردن لغو و کنسل بشه چون جو کمپ هم خراب میکنن .دوتا بنده خدا هم که خودشون اومدن خسارت میبینن
Iran (Islamic Republic of)
23:48 - 1400/02/25
کمپ ترک اعتیاد نیست یه عده وحشی جمع شدن وبا معتادهای بدبخت مثل حیون رفتار میکنن
Iran (Islamic Republic of)
00:16 - 1400/02/26
معتاد مجرم نیست بلکه بیمارست. من خودم ژن دارم اما چون باهام مهربونه دارم ترک میکنم
Iran (Islamic Republic of)
00:24 - 1400/02/26
معتادهرجاهست سرش بجزنقشه کشی هست هیچ نست بهتر بایدهمه این اشغالهابسوختن مگه نمیخوان بیان بیرون هرچی جرم وجنایت هست انجام بدن
Iran (Islamic Republic of)
00:55 - 1400/02/26
واقعا این ماجرای ترک اجباری رو نمیفهمم، این ثابت شده بالای هشتاد درصد از ترکهای اجباری منجر به مصرف دوباره شخص معتاد بوده، اونم در اولین روزها یا حتی اولین ساعتهای خروج از مرکز ترک اعتیاد.
Iran (Islamic Republic of)
01:03 - 1400/02/26
این یعنی چی، چه توجیهی داره چه توضیحی داره، مگر این آسایشگاه مراقبی نگهبانی مسوولی نداشته، مگه میشه آن همه آدم با آن اعصاب و روان مشخص بدون مراقب باشند
Iran (Islamic Republic of)
01:17 - 1400/02/26
متاسفانه توجه جدی ازطزف بهزیستی انجام نمی گیرد وهمین مساله باعث فشارمسوولین کمپ هابرروی بیماران معتادگشته وباعث چنین حواد تاسف باری میشود
Iran (Islamic Republic of)
01:41 - 1400/02/26
اگه همان موقع چراپیچیده اش میکند.امدن دیدن زنگ زدن مقام قضایی،یگان امداد،بسیج محل بیان.خب اتش نشانی که ازهمه زودترمیامدواتیش هم خاموش میکرد.چندنفرهم تاالان کشتیدوناقص کردید،حالاگیردادیدبه دوتابچه که چرامیخواستیدفرارکنید.اونافکرنمیکردندشمااینقدسنگدل باشید
Iran (Islamic Republic of)
02:01 - 1400/02/26
دَرَک تا بمیره معتاد بمیره
Iran (Islamic Republic of)
02:07 - 1400/02/26
کمپ ترک اعتیاد خوبه اما کلمه اخر ان یعنی اجباری اب در هاون کوبیدن و اتلاف منابع است تا کی میخواهید این روش های غلط را ادامه دهید
Iran (Islamic Republic of)
02:27 - 1400/02/26
بود نبود بعضی ازآدمها در جامعه هیچ فرقی نداره چه بسا که نبودنشون بهترازبودنشون هست
Iran (Islamic Republic of)
02:40 - 1400/02/26
خیر نبینی انشاالله چه جنایتی وحشت ناکی
Iran (Islamic Republic of)
04:44 - 1400/02/26
اگرچین بود میگذاشتند همه شان باهم لسوزند معتادهای انگل ...
Iran (Islamic Republic of)
07:52 - 1400/02/26
ادم معتاد هر بلایی سرش نازل شود حقشه...چون خودش ب خودش رحم نکرده..تمام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج