جنگ داخلی در اردوی تیم ملی والیبال!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۱۱۹۹۷۹
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۷
۱۳۴۴
علی شفیعی، بازیکن تیم ملی والیبال قبل از اعزام تیم به لیگ ملت‌ها از انگیزه بالای بازیکنان برای رسیدن به تیم ملی و رفتن به المپیک می‌گوید.

روزنامه همشهری: علی شفیعی، بازیکن تیم ملی والیبال قبل از اعزام تیم به لیگ‌ ملت‌ها از انگیزه بالای بازیکنان برای رسیدن به تیم ملی و رفتن به المپیک می‌گوید.

یک هفته دیگر از تیم ولادیمیر آلکنو رونمایی می‌شود. 7خرداد ایران در لیگ ملت‌ها با ژاپن بازی دارد و این نخستین بازی‌ تیم ملی والیبال ایران با مربی روسی خواهد بود. در 2ماهی که آلکنو به ایران آمده، نظرها درباره او متفاوت بوده است؛ بعضی‌ها سبک و تمریناتش را متفاوت از والیبال ایران می‌دانند و بعضی‌ انگیزه‌اش را به نفع تیم و بازیکنانش. اما بازیکنان چه می‌گویند؟ آنها از سرمربی جدید راضی هستند؟ علی شفیعی، بازیکن تیم ملی می‌گوید فعلا قضاوت کردن زود است. به‌گفته او باید منتظر ماند و در بازی، آلکنو و بازیکنانش را دید.

چند روز دیگر تیم به ایتالیا اعزام می‌شود. شرایط اردو و تمرینات آلکنو برای شما راضی‌کننده بود؟

در همه جای دنیا تمرینات مربیان تقریبا به هم نزدیک شده است. فرق مربیان در کوچینگ است. تمرینات ما نسبت به سال‌های قبل پرفشارتر بود؛ به‌خصوص روزهای اول که تمرینات با شدت بالایی دنبال می‌شد. آلکنو بیشتر روی تمرینات هوازی تأکید داشت. الان هم شرایطمان خوب است و در شروع بازی‌ها از نظر بدنی آماده‌تر هستیم. بقیه چیزها را باید در بازی دید. ما بازی رسمی نداشته‌ایم و باید در شرایط بازی قرار بگیریم.

این سومین مربی خارجی است که شما در تیم ملی دیده‌اید. آلکنو با مربیان قبلی متفاوت است، ویژگی خاصی دارد؟

الان نمی‌شود نظر داد. همانطور که گفتم تفاوت مربیان در کوچینگ و کنترل تیم در لحظات حساس بازی است که آن هم در جریان بازی مشخص می‌شود. در بازی و شرایط مسابقه است که هم بازیکنان مربی را می‌شناسند و هم مربی بازیکنان را. شرایط مسابقه با تمرین متفاوت است. در تمرین به‌دنبال بهبود عملکرد هستیم، در بازی به‌دنبال برد. کوچینگ مربی، تصمیمات سریعی که می‌گیرد یا نکته‌هایی که در جریان بازی به ما گوشزد می‌کند، تفاوت او را مشخص می‌کند. هر آدمی از نظر شخصیتی ویژگی‌های خودش را دارد، اما ویژگی‌های خاص والیبالی، در زمین بازی خودش را نشان می‌دهد.

این سؤال را به این دلیل پرسیدم که برخی از کارشناسان والیبال خیلی موافق مربیان روس نیستند. آنها می‌گویند با توجه به سبک بازی بازیکنان بهتر بود برای تیم مربی ایتالیایی و حتی آرژانتینی استخدام می‌شد.

توتولو کمک اول آلکنو ایتالیایی است؛ الان نه می‌شود مربیان را قضاوت کرد و نه بازیکنان را.

می‌گویند آلکنو بیشتر یک مربی قدرتی است و برایش بازیکنان قدرتی مهم‌تر هستند. این تفکر به ضرر بازیکنان سرعتی نیست؟

اتفاقا تأکیدشان این است که ما باید بازی سرعتی انجام دهیم و از پاس‌های تیز استفاده کنیم تا بتوانیم دفاع‌های حریف را جابگذاریم.

آلکنو گفته مترجم برایش اهمیت ویژه‌ای دارد و از بازیکنان بپرسید که این موضوع چقدر مهم است.

آلکنو انگلیسی صحبت نمی‌کند. اگر بخواهیم بدون مترجم با او صحبت کنیم، باید حرف‌هایمان را به آقای توتولو بگوییم، او ایتالیایی به آلکنو بگوید و برعکس. در این چرخه هیچ‌کسی به زبان مادری‌اش حرف نمی‌زند، مترجم این چرخه را کوتاه می‌کند و ارتباط راحت‌تر است. آقای مانلی کسرایی بیش از 30سال در روسیه زندگی کرده و به این زبان مسلط است؛ فارسی هم که زبان مادری‌اش است.

آلکنو خیلی تأکید دارد که تصمیم نهایی را در تیم او می‌گیرد. واقعا اینطور است؟

بله، در تمرینات هم چندبار اعلام کرده که تصمیم‌گیرند‌ه‌ خودش است. او به ما گفته فکر نکنید کسی دیگر برای تیم تصمیم می‌گیرد یا می‌تواند نظرش را عوض کند.

مدت زیادی است که تیم ملی به‌خاطر کرونا مسابقه‌ای نداشته است. این بازی‌نکردن استرستان را بالا نمی‌برد و روی کیفیت کار تأثیر منفی نمی‌گذارد؟

دوره قبل هم برای لیگ‌ ملت‌ها بازی نداشتیم، ولی نتیجه خوبی گرفتیم، اذیت هم نشدیم. نمی‌دانم کارشناسان چه نظری دارند، اما از نظر من بد نشد که بازی‌ها متمرکز برگزار می‌شود. ما15، 16بازی باید انجام بدهیم. هر 3روز در میان 3 بازی داریم و اگر قرار بود قبل از بازی‌ها سفر هم داشته باشیم، بیش از 40روز درگیر مسابقات بودیم و این قبل از المپیک به ضررمان بود.

بازی‌ها هم که تماشاگر ندارد.

نداریم و شرایط برای همه یکسان است.

ولی از جذابیت لیگ کم می‌شود.

مطمئنا بله. بازی تماشاگر داشته باشد‌، فرق می‌کند.

آلکنو و فدراسیون توافق کرده‌اند که تیم در لیگ ملت‌ها به‌دنبال نتیجه نباشد. این موضوع باعث می‌شود تا بازیکنان با آرامش ذهنی بیشتری بازی کنند؟

سال المپیک سالی است که بازیکنان آرامش ندارند. در همه مسابقات والیبال، تیم‌ها 14نفره هستند، اما در المپیک 12نفره. همه بازیکنان تلاش می‌کنند توانایی‌هایشان را به مربی نشان بدهند؛ به‌خصوص اگر تیم مربی جدید داشته باشد. مطمئن باشید که لیگ ملت‌ها برای هیچ‌کدام از بازیکنان جنبه سرگرمی ندارد، هر بازیکنی که داخل زمین است با تمام توان بازی می‌کند تا خودش را به مربی اثبات کند. آقای آلکنو قبل از المپیک فقط در لیگ ملت‌ها می‌تواند بازیکنانش را بشناسد؛ به‌خاطر همین باید با ترکیب‌های متفاوتی بازی کند تا به شناخت کامل برسد. مطمئنا برای ما نتیجه مهم است؛ چون می‌خواهیم توانایی‌هایمان را نشان بدهیم.

می‌گویند بازیکنان می‌دانند که در المپیک نتیجه نمی‌گیرند و با توجه به اینکه این تیم پیش از این المپیک را تجربه کرده، هیجانی برای بازی‌های توکیو ندارد. واقعا اینطور است؟

کسانی که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند، اصلا شناختی از ورزش ندارند و شخصیت یک ورزشکار را نتوانسته‌اند درک کنند. هر چندبار هم که به المپیک بروی، کم است. برای اینکه بتوانیم خودمان را به مربی ثابت کنیم و در المپیک باشیم، در اردو جنگ است. نهایت آرزوی هر ورزشکاری این است که در المپیک باشد.

از شرایط اردوی تیم هم بگویید، بعضی از بازیکنان خیلی از اردو راضی نیستند؛ به‌خصوص از وضعیت تغذیه.

وضعیت خوب است و حتی نسبت به سال‌های قبل بهتر شده است. هتل المپیک را برای اسکان گرفته‌اند، صبحانه هم که خیلی بهتر شده است. آشپزخانه فدراسیون هم طبق برنامه‌ای که پزشک تیم می‌دهد، ناهار و شام را آماده می‌کند. شاید در ابتدای اردو ناهماهنگی وجود داشت، اما بعد از 3، 4روز همه‌‌چیز درست شد. شرایط اردو خوب است، اگر بد بود، می‌گفتم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر
استیل رگال_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کالابرد_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
دکتر قدیمی_فوتر
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222