بعد از جدایی با عکس‌ها و خاطرات‌مان چه کنیم؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۲۵۲۶۴
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
۸۱۰۵
بالاخره همه چیز تمام شد. برگه‌ی طلاق را امضا کردید و رابطه‌ای که با امید و آرزو شروع کرده بودید رسما به پایان رسید. داستان طلاقِ هر کسی متفاوت است. شاید فرزندانی داشته باشید یا نداشته باشید. ممکن است طلاق، تصمیم خود شما یا تصمیم همسرتان بوده باشد یا شاید با هم توافق کرده بودید که طلاق، بهترین راه حل است.

برترین‌ها: بالاخره همه چیز تمام شد. برگه‌ی طلاق را امضا کردید و رابطه‌ای که با امید و آرزو شروع کرده بودید رسما به پایان رسید. داستان طلاقِ هر کسی متفاوت است. شاید فرزندانی داشته باشید یا نداشته باشید. ممکن است طلاق، تصمیم خود شما یا تصمیم همسرتان بوده باشد یا شاید با هم توافق کرده بودید که طلاق، بهترین راه حل است.

بعد از طلاق با عکس‌ها و خاطرات‌مان چه کنیم؟

شاید حالا دلشکسته باشید یا احساس راحتی و آرامش کنید؛ شاید هم ترکیبی از هر دو. حالا به هر صورتی که به اینجا رسیده باشید، سوال مهم این است که از این به بعد چه می‌شود؟ چه هویتی خواهید داشت و به‌عنوان کسی که تازه تنها و مجرد شده چه هدفی را دنبال خواهید کرد؟ زندگی جدیدتان قرار است چه شکلی باشد و مسیر زندگی‌تان را چطور ادامه خواهید داد؟

زندگی بعد از طلاق برای بسیاری از افراد نا ممکن به نظر می‌رسد. از روز طلاق به بعد احساسات جدید منفی یا مثبتی را تجربه خواهید کرد. این احساسات آنقدر دارای نوسان هستند که گاهی اوقات از متضاد بودن این احساسات، سردرگم و مبهوت می‌شوید. حتی اگر جدایی و طلاق حقوقی را به سادگی انجام داده‌باشید، گذر کردن و پذیرش این تغییر چالش‌هایی را برای شما به وجود می‌آورد.

اولین پیشنهاد به آقایان و خانم‌هایی که طلاق می‌گیرند

اولین پیشنهاد به کسانی که جدایی را تجربه می‌کنند این است که نزد یک مشاور و روانشناس خوب بروید و سعی کنید با این مساله که طلاق گرفته اید روبرو شوید و از اثرات ناخوشایند آن بکاهید و به زندگی دوباره برگردید. در کشور‌های پیشرفته استفاده از مشاور و روانشناس در امور زندگی امری عادی و پسندیده است منتها در ایران هنوز فرهنگ استفاده از مشاور جا نیفتاده است و علاوه بر آن اوضاع نامساعد اقتصادی مزید بر علت شده که افراد نتوانند در زندگی از حضور مشاور استفاده نمایند.

بعد از طلاق با عکس‌ها و خاطرات‌مان چه کنیم؟

راه‌های بازگشت به زندگی عادی پس از طلاق

طلاق لزوماً به معنای شکست و ناکامی شما در زندگی نیست و چه بسا دریچه‌ای باشد برای گشودن مسیر‌های دیگری از موفقیت. البته با توجه به آمار‌هایی که از مراجع رسمی و غیررسمی و دانشگاهی منتشر شده عموماً طلاق به دو دلیل اتفاق می‌افتد: عدم مهارت در انتخاب همسر و عدم مهارت در رفتار با همسر. حال اگر زندگی مشترک شما به بن بست رسید و طلاق گرفتید این به معنای پایان یافتن شما نیست. شما می‌توانید برای زندگی تان برنامه ریزی کنید و زندگی جدیدی برای خود بسازید. ساختن این زندگی جدید البته آسان نیست و شما نیاز به مقدماتی دارید:

برای ناکامی زندگی مشترکتان سوگواری کنید

این حقیقت که زندگی مشترک شما تمام شده و شما در این جریان ناکام و ناراحت هستید را بپذیرید. احساسات ناخوشایندتان را سرکوب نکنید، فرافکنی نکنید و مدام خودتان را سرزنش نکنید. بهتر است با این حقیقت تلخ روبرو شوید و دوره ماتم و سوگواری را طی کنید.

خودتان و همسر سابقتان را ببخشید

عموماً آقایان و خانم‌هایی که طلاق می‌گیرند نسبت به طرف مقابل احساسات منفی شدیدی دارند و با بغض و کینه نسبت به هم رفتار می‌کنند و حتی اگر تا آخر عمر هم همدیگر را نبینند در ذهن خودشان مدام با طرف مقابل درگیر هستند. این بزرگترین اشتباه شما بعد از طلاق خواهد بود. زیرا کینه و دشمنی خود شما را مدام آزار می‌دهد.

برای زندگی مشترک جدید مهارت‌های‌تان را افزایش دهید

ابتدا دلیل ناکامی تان در زندگی مشترک سابق را بیابید. اگر دریافتید در زمینه رفتاری اخلاقی جنسی و… نیاز به یادگیری دارید، برنامه ریزی کنید و آن مهارت‌ها را یاد بگیرید. تفاوت‌های زن و مرد در رفتار و شخصیت و امور جنسی را بیاموزید.

مدتی به خود فرصت دهید و سپس وارد رابطه شوید

خیلی از مواقع آقایان و خانم‌ها این اشتباه را مرتکب می‌شوند که برای رهایی از تنهایی سریعاً وارد یک رابطه دیگر می‌شوند. وقتی شما تازه از یک رابطه ناکام درآمده اید نیاز به زمان برای بازسازی روحی خود دارید و پیشنهاد ما به شما این است که حداقل تا شش ماه وارد رابطه با کسی دیگر نشوید.

بعد از طلاق با عکس‌ها و خاطرات‌مان چه کنیم؟

اگر فرزند مشترکی دارید در زمینه تربیت او مشارکت کنید

مساله مهم در زمان جدایی، وضعیت فرزندان مشترک است. اگر فرزند مشترکی دارید و طلاق گرفته اید سعی کنید وجهه پدر یا مادر را جلوی او خراب نکنید و اگر شما با همسرتان هر مشکلی داشته اید به خودتان مربوط است و سعی نکنید یارکشی کنید و به فرزندتان میان این دعوا از نظر روحی آسیب بزنید.

برای رهایی از احساسات آزار دهنده تلاش کنید

تا مدت‌ها پس از طلاق، احساسات آزار دهنده در زندگی شما وجود خواهد داشت. هر چه بیشتر به آن‌ها فکر کنید بدتر در این باتلاق فرو می‌روید. گاهی کارهایی همچون پرداختن به فعالیت‌های مورد علاقه، پیدا کردن یک شغل مناسب، ارتباط گرفتن با اطرافیان، ورزش، مطالعه کتاب‌های سودمند و… می‌تواند در این راه به شما کمک کند.

معیار‌های انتخاب شریک زندگی خود را تغییر دهید

بعد از طلاق باید بتوانید مجددا به زندگی مشترک با شخص دیگری فکر کنید. اما چیزی که در این جا اهمیت دارد این است که بتوانید معیار‌های خود را برای زندگی مشترک تغییر دهید. به طور مثال اگر در زندگی قبلی خود پول، طبقه اجتماعی، زیبایی و استقلال اقتصادی جز معیار‌های اصلی شما محسوب می‌شدند؛ سعی کنید چیز‌های دیگری را صدر این جدول قرار دهید. به طور مثال به اخلاق، شخصیت، تحصیلات، رفتار و… فکر کنید.

یادگاری‌های گذشته را در یک جعبه‌ گذاشته و قفل کنید

این یادگاری‌ها نشانه‌های محسوسی هستند که خاطرات رابطه را به یادمان می‌آورند. مجراها و مسیرهایی در حافظه شکل می‌دهند که در نهایت به خاطرات ریزودرشت رابطه می‌رسند. وقتی این یادگاری‌ها در معرض دیدمان نباشد، مشخصا احتمال این رخداد هم کمتر می‌شود. خاطرات رابطه عاطفی مثل هر تجربهٔ دیگری در زندگی در ذهن‌مان باقی می‌مانند و راه گریزی از آنها نیست؛ اما با کنارگذاشتن اشیا و یادگاری‌هایی که این خاطرات را زنده می‌کنند، می‌توانیم کمتر به گذشته فکر کنیم.

بعد از طلاق با عکس‌ها و خاطرات‌مان چه کنیم؟

شاید بعدها دوست داشته باشید نگاهی به این یادگاری‌ها بیندازید؛ پس بهتر است از دورریختن یا سوزاندن‌شان منصرف شوید، حتی اگر فکر می‌کنید با این کار حال‌تان بهتر می‌شود و مرهم زخمی پیدا می‌کنید.

در ادامه و برای به پایان رسانیدن این مطلب با هم برخی پاسخ‌های کاربران درمورد اینکه بعد از جدایی با عکسهای‌تان چه کردید را بخوانیم:

کاربری به نام امید نوشت: عکسامو همه آرشیو کردم تو گوگل فوتوز و الانم دارمشون هنوز، نگه داشتم برای روزی که پسر ۴ ساله ام عکسای سه نفرمونو بخواد ببینه و داشته باشه

محبوبه نوشت: برای من پاک کردن یه آدم به واسطه پاک کردن عکس‌هاش و یا کارهایی شبیه این خیلی معنی‌دار نیست، خود پاک کردن رو می‌گم. صحبت از سال‌های طولانیه و خب غیرممکن. اما اگه بودن عکس روحت رو آزار می‌ده باید پاکشون کنی یا مثلا بریزی روی فلشی، چیزی و بذاری کناری.

کاربر دیگری به نام شیرین: همه رو دارم .چون بخشی از خاطرات بهترین دوران زندگیم بود که به بدترین دوران تبدیلش کرده ...۱۸ سالگی تا ۲۵ سالگی Pensive faceآخرین بار که ایران رفتم میخواستم بریزم بره بازم دلم برای اون عروس کم سن توی عکسها سوخت که چطور توی اون سالها تبدیل شده بود به یه افسرده غمگین.

لیلی هم نوشت: همه توی کامپیوترم هستن. بی هیچ حس خاصی. گاهی میرم از توشون از عکسای خودم برمیدارم برا اینستا بقیه رو هم ممکنه نگاه کنم. بی حسرت بی نفرت خیلی عادی و معمولی.

یک کاربر دیگر: نگه داشتم، حتی اینستاگرام رو پاک نکردم. بخشی از زندگیم بود. اگر با هم مشکل داشتیم، دلیلی بر این نمیشد که هم رو دوست نداشتیم یا اینکه با هم از زندگی در برهه ای طولانی لذت نبردیم.

محمد: پیداشون کردم. نگاه کردم. از خوشیو لذت خاطره لبخند زدم. یهو یادم افتاده تموم شده، دیگه نیست… این لحظه‌ست که از گالری خارج شدم.

و کاربری دیگر نوشت: چاپ شده ها رو یک آلبوم کردم و گذاشتم کنار، برای دیجیتالیها هم یک فولدر ساختم و اونهم گذاشتم تو هارد یک گوشه برای خودش. بلاخره تو اون عکسها گذشته ی خودم هم هست دیگه.

سهراب نوشت: همه جیزش رو نگه داشتم. همیشه جدایی ها توام با ناراحتی نیست که. حتی می تونه بعدش تبدیل به یه رفاقت خوب شه. رفاقتی که در غالب اون رابطه نشدنی بود.

کاربری ناشناس: چاپ شده ها رو یک آلبوم کردم و گذاشتم کنار، برای دیجیتالیها هم یک فولدر ساختم و اونهم گذاشتم تو هارد یک گوشه برای خودش. بلاخره تو اون عکسها گذشته ی خودم هم هست دیگه.

سعیده: اگه نگه داری یعنی فقط جسمت جدا شده... اگه پاک کنی ینی گسستی و پریدی

انتشار یافته: 55
در انتظار بررسی:15
Iran (Islamic Republic of)
10:13 - 1400/03/17
کلا ازدواج تو ایران یعنی بدبختی و بیچارگی هر چقدرم زن یا شوهرت خوب باشن تهش همیشه اختلافاتی هست خصوصا برای اقابان که باید خرج زندگی تو این مملکت بدهند توصییه من اینه اصلا ازد نکنید من متاهلم، پسر و افسرده میشید ، اما خانومها از خانه ای میان میشینن خانه دیگه صبح تا شب با خانوادشون تلفنی میگن میخندن
پاسخ ها
امین
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
ازدواج دایم و قانونی در ایران برای یه پسر یعنی مرگ تدریجی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
همه ی خانومها که مثل هم نیستن...زنایی هستن که پابپای مرد کار میکنن همه بیرون خونه هم توی خونه بچه داری و همسرداری میکنن که خودش کار بسیار سختیه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
باید قبل از ازدواج دوره تعامل با همسر رو اموزش ببینند
متاسفانه همباشی و ازدواج موقت و .... داره جای ازدواج بمعنی خانواده رو میگیره و این یعنی فروپاشی نهاد خانواده ! نهادی که باید خاستگاه تربیت نسل آینده رو فراهم کنه .خدا لعنت کنه اونایی که اینا رو رسم کردن و انگیزه ی ازدواج رو از جوونا گرفتن !!!
یه عده هم چون خودشون در تشکیل خانواده ناموفق بوده اند دیگران رو تشویق به بی مبالاتی و روابط غیر عرفی می کنند که این بخاطر نقصان شخصیت و عدم مسئولیت پذیری آنان است !!!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
بعد از سی و پنج سال زندگی از هم جدا شدیم البته بصورت توافقی و من بهترین کار رو پاره کردن تمامی عکسهای اون دوران بود که کردم وندیدنش که حالمو خوب میکرد به نظر من وقتی کسی نمیخواد باهات زندگی کنه باید ولش کنی البته من رفتم وگفتم تو بمون بدون اینکه چیزی از مال زندگی بردارم چون همیشه فکر میکنم خانمها توی جامعه ما بهشون ظلم شده
یه هم وطن
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
سلام
اگر شما همسرتون همراهتون نیست و در حل مشکلات پابه پای شما نیست دلیل نمیشه فک کنی همه خانما تو خونه شوهر صبح تا شب پای تلفن فقط میگن و میخندن از قضا خانما بخاطر عاطفه قویتر اکثرا در مشکلات بیشتر از همسر ناراحت میشن و به فک چاره اندیشی هستن وباقناعت و صرفه جویی به فکر کم کردن مخارج هستن ضمنا اگه مدام با تلفن حرف میزنن کار خونه رو اجنه ها انجام میدن فکرتو عوض کن !!!!
نیما
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
اقا مسعود متاهلم اصلا زندگیم با دوران مجردیم قابل مقایسه نیست،صدبارم برگردم ب عقب متاهلیمو انتخاب میکنم
پیشرفتایی که داشتم مدیون ازدواجم هستم و همسر صبورم
دوران مجردی دوران انزوا و بی هدفی هست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
وقتی دیدت به زندگی اینه معلومه افسرده میشی حتما خودت اجازه ندادی خانمت کار کنه الان همه ی خانما دارن پا به پای مردا کار میکنن حتی اگه شده بصورت مجازی یه درآمدی دارن واسه خودشون.شما حتما از اون مردایی هستی که پولی در اختیار خانمت قرار ندادی که حداقل یه کلاس بره بعدش بیاد کار راه بندازه واسه خودش.حتی اگه کار هم نکنه کارای خونه و بچه داری از هر کاری سخت تره چشم نداری ببینی زنت دو کلمه با تلفن حرف بزنه خب معلومه زندگیت بهتر از این نمیشه.لطفا درج کنید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
و برای دختر یعنی مرگ و نابودی آنی بدون فوت وقت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
با امین موافقم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
موقتیشم ک هزارجور داستان
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
اگر ایمان داشته باشید ازدواج می‌کنید. دوستی با جنس مخالف به هیچ وجه پسندیده نیست
مجتبی
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
واقعا با این نظرات آدم میترسه سمت ازدواج بره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
نظرتون رو تعمیم ندین به همه لطفا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
من یه خانومم از سن کم روزی ۱۰ ساعت کار میکنم، درضمن یه خانم خانه دار هم خیلی زحمت میکشه، برای ما که بیرون منزل ام کار میکنیم زندگی خیلی سخت تر از آقایون می‌گذره
Iran (Islamic Republic of)
10:22 - 1400/03/17
ببوس بذار کنار خاطرات رو برو بعدی یک نفر بهتر
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
به نظر من نگه داشتن عکس ها یعنی در جا زدن و موندن توی گذشته باید فراموش کنی. و زندگی جدید شروع کنی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
این توصیه رو به پدرت یا دامادمان هم داری ؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
رها کردن خاطرات و احساسات و چند سال عمرتون خیلی راحته براتون؟
با اون يه نفر بهتر هر کاری کنین و هرجایی برین یاد نفر قبلی نمیفتین؟
شما شاید راحت باشه براتون ولی برای اون بعدی و یک نفر بهتر بعید میدونم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
ازدواج اگه انتخاب درستی باشه و دوسش داشته باشی خیلیم عالیه. فقط باید از احساست مطمین باشی. ارامش زن یا مرد مورد علاقت هیچ جایگزینی نیست. تجربه کردم که میگم.بعداز ازدواج اشتباه تجربه عشق داشتن عالیه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
یکی بهتر با یه مطلقه ازدواج نمی‌کنه ،موقع ازدواج باید درست تصمیم می‌گرفتید
بدون نام
France
۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
:) هیچکس نمیتونه کسی رو که انقدر عاشقش بوده کناربذاره،بعد جدایی بازم آرزو داره برگرده پیش همون شخص
ساراازاصفهان
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
من همه رو گذاشتم واسه چهارشنبه سوری سوزوندم خیلی هم کیف داد
م م
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
موافقم
Iran (Islamic Republic of)
10:24 - 1400/03/17
چون دخترا دنبال پول خونه ماشین مادیات اند رابطه اگر پولداری دوام داره بی پولی زهر مارت میکنن تا جدا بشی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
پس بهتره دچار این حماقت ( ازدواج ) نشید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
همه اینطوری نیستن، متاسفانه خیلی آقایون هم دنیال دختر پولدارن
Iran (Islamic Republic of)
10:47 - 1400/03/17
عکسهای ما که همش داخل رم بود نمیدونم چی شد کلا رم خراب شد فرمت کردیم همش پاک شد .البته در آستانه ازدواج بودیم.ولی خب یاد و خاطرش هست و دختر تیپیکال ایرانی که تا یه آدم پولدارتر دید ول کرد و رفت زن اون شد. کلا تو این زمونه ازدواج نکنید بهتره
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
تو میخواستی زن دومت بشه بی پول ترم بودی حق داشت بره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
هنوز زن های ایرانی رو نشناختی
Iran (Islamic Republic of)
10:53 - 1400/03/17
رجوع شود به آموزه های دکتر فرهنگ هلاکویی
Iran (Islamic Republic of)
10:59 - 1400/03/17
همه رو بنداز سطل آشغال برو سی زندگیت
اینم پرسیدن داره!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
کدوم زندگی ؟ دلت خوشه عمو
Iran (Islamic Republic of)
11:07 - 1400/03/17
این دنیا دوزار ارزش نداره ناراحت باشی. دنیا اینقدر وقت نداره که بری تو غم مود. میدونم انسان بالاخره احساس داره اما زندگی جاریست.
Iran (Islamic Republic of)
11:15 - 1400/03/17
طلاق مکروهه
پاسخ ها
اسی
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
ادامه دادن یه زندگی تلخ هم گناهه
Iran (Islamic Republic of)
12:02 - 1400/03/17
من كه نگه داشتم و نگه ميدارمشون. با خاطراتش زندگي ميكنم.................
Iran (Islamic Republic of)
12:59 - 1400/03/17
ازدواج نکردم چون دوست ندارم طلاق بگیرم. تلاش برای پایانی غم انگیز اشتباه هست
Iran (Islamic Republic of)
13:08 - 1400/03/17
خودش‌بدردنخورده‌‌چه‌برسه‌۰۰۰آتیش‌بندازبه‌عکسهاش
Iran (Islamic Republic of)
13:13 - 1400/03/17
در این مورد شاعر می فرمایند
منم عکسو پاره کردم
نامه هاشو پاره کردم
فکر یه چاره کردم
خخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
14:16 - 1400/03/17
فیلم و عکسو میشه دور ریخت. ضرر مالی که اون اقا یا خانم زده برمیگرده. ولی اون گندی که به روح و روان و اعتمادت زده هیچوقت درست نمیشه.
Iran (Islamic Republic of)
16:23 - 1400/03/17
والا ما با یه همکار (صرفا همکار!)میخوایم قطع همکاری و رابطه کنیم سخته برامون. وحشتناکه از آدمی که باهاش کلی لحظه های مشترک و خصوصی داشتی بخوای جدا شی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
بعضی از آدما یه کاری میکنن که ازشون بعد یه عمر زندگی متنفر بشی پس نباشه بهتره
Iran (Islamic Republic of)
16:46 - 1400/03/17
آدم عاقل از یه سوراخ ٢ بار نیش نمیخوره
Iran (Islamic Republic of)
16:59 - 1400/03/17
هیچکسی محکوم ب ازدواج نیست،ازدواج درست راه وروش خودشا داره،به نظرمن زندگی مشترک ازشناخت خودشروع میشه.
Iran (Islamic Republic of)
17:20 - 1400/03/17
انقد قیمت مشاور گرونه که از خیرش گزشتیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
نون نداریم بخوریم میگی مشاور
Iran (Islamic Republic of)
17:48 - 1400/03/17
ازدواج تو ایران کار بیخودیه.
Iran (Islamic Republic of)
20:05 - 1400/03/17
بریز دور برو دنبال ادم حسابی تر.این لوسبازیا چیه
Iran (Islamic Republic of)
20:09 - 1400/03/17
ازدواج دائم تو ایران یعنی بدبختی یعنی فلاکت یعنی افسردگی یعنی خودکشی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
برای آدم تنوع طلب آره همون ازدواج موقت خوبه که در نهایت هم با انواع و اقسام بیماریهای مقاربتی افسردگی بگیره چون لیاقت ازدواچ دائم و نداره
Iran (Islamic Republic of)
20:19 - 1400/03/17
ازدواج توی ایران یعنی حماقت عظیم
Iran (Islamic Republic of)
09:28 - 1400/03/18
خوب شد شما این مطلبتو گذاشتین، کسایی که جدا شدن واقعا نمیدونستن با خاطرات چی کار کنن، اینقدر مسایل مهم هست که این چیزا توش گمه، زندگی خیلی سخت تر از این حرفاست ، این سوسول بازیا مال کشورای پیشرفته هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
فنی آتل_فوتر